Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit szólnátok/tennétek ha az...

Mit szólnátok/tennétek ha az ország megszűntetné a 3 év otthonmaradást, és helyette 9hónap-1 év körülire redukálná?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egyre jobban haldoklik ez az ország és nincs lehetőség 3 év otthon maradást finanszírozni. Ezért nyugati példára, megszünteti vagy legalább is reukálja ezt az időszakot. Cserébe viszont erősen fejlesztené és sokkal elérhetőbbé tenné a bölcsödéket.


Szerintetek, hogy viszonyulna ehhez az ország? Vagy ti anyukák?



2018. jún. 28. 13:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%

"a magyar embereknek teljesen más a mentalitása, és úgy amblok a hozzáállása mint itt nyugaton"


Egy fenét más. 10-ből 8 "külföldi" ismerősöm (akik a világon szerteszét élnek) tovább (!) marad otthon a gyerekével, mint amit itthon lehet vagy jóval kisebb óraszámban és home office-ban tér vissza.


Magyar anyuka jellemzően 2 év után 8-10 órában megy vissza, míg ott van a svájci barátnőm, aki fél évig volt ugyan "gyesen", de a gyerek már 10 éves és ő még mindig csak 4 órában dolgozik, ráadásul úgy, hogy csak egyszer kell bemennie a héten, akkor letud 8-at tömbösítve, a maradékot pedig otthonról dolgozza.

De írhatnám a holland példát is.

2018. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

ezért találták ki a gyed extrát. Mert így nem kell választani, hogy munka vagy ellátás, hanem kaphatja mindkettőt a szülő. Tehát lehet adófizető a gyerek 3 éves kora előtt is.

És mivel az az állam érdeke, hogy minél több gyerek szülessen, így nem fogja lecsökkenteni az otthon tölthető időt.

2018. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
72%

Én is külföldön élek már 8 éve és nem mosogató vagyok 😅

Magán Óvodában dolgozom (tam) hétfőtől péntekig 8tól 4ig.Most itthon vagyok a babával,most 6 hetes. Szülés előtt 6 hetet voltam itthon szabadságon. Most 9 hónapot leszek itthon vele.Eddig jár a pènz.Aztán vissza kell mennem. Munkaltató vissza vár mind kettőnk. 3 napra fogok vissza menni. Majd idővel 5re.Jön a kislànyom is velem. Oda fog járni. Szerintem ez így jó lesz mind kettőnknek

2018. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem személy szerint nem érintene,mert egyébként sem voltam otthon egyik gyerekkel sem 3évig. Sőt,az első kettő mellett elvégeztem még egy egyetemet is.

Amikor úgy éreztem eljött az idő részemről és a gyerekek részéről is a közösségnek,akkor szépen mentek bölcsibe én meg dolgozni.

2018. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem aki akar az úgyis megoldja, hogy otthon maradjon a gyermekével, ameddig szeretne.

Én 4 évig maradtam itthon, mert addig láttam jónak, ugye 1 évig nem járt semmi, 1 évig pedig csak gyes, de egy csöppet sem érdekelt, a gyerekemnek eddig volt rám aktívan szüksége. És nem azért, mert felvetett minket a pénz, spórolnom kellett, de nem érett még meg a gyerekem a közösségi életre, úgyhogy egy percig sem volt kérdés mit választok.

De ugyanígy lehet, hogy egy 2 évesnek nagyon nagy az igénye a gyerektársaságra, ha nálunk így lett volna, beadom bölcsibe és nem ülök otthon hanem dolgozok.

Szerintem ez a gyerek igényeitől kell, hogy függjön mennyi az otthon töltött idő és nem attól, hogy meddig ad támogatást az állam.

2018. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
73%

Hatalmas különbség van bölcsik közt még itthon is. Ovik közt is.

Nálunk bölcsi nincs. Úgyhogy marad az itthon lét 3 éves korig. Mini csoport se indul, és nem veszik be a gyereket, ha nem szobatiszta. Tanköteles? Pech. Maradj otthon vele táppénzen. Itt az óvónő a kiskirály, és te a szülő, érte vagy. Hozod, viszed, amikor ő mondja.

A kicsik úgy vannak oviban, mint a kis Mauglik. Nem érdekel senkit, ha ütik egymást, eszi a homokot: TE vagy anyja, neveld meg.

Katasztrófa az egész. Aki teheti, ebéd után viszi is haza. Például a gyeses anyukák.

Borzalom belegondolni, hogy milyen lenne az a generáció, akit 9 hónapos kortól ezek nevelnek. Humánusabb lenne őket felügyelet nélkül kicsapni a mezőre.

2018. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
74%

Hát Kérdező, itt is bölcsit kell keresni már terhesen és mikor a baba megszületik, akkor be is kell iratni, hogy min. 2 éves korára legyen helye. Na?

Ja és a kisgyerekes anyáknak biztosítsák a 4-6 órás de. munkavégzést és a szabad hétvégét. Ja, hogy a munkáltatók fel se vesznek kisgyerekes anyát dolgozni. El is felejtettem. Ja, meg nyugati béreket, hogy a magánintézményeket ki tudjuk fizetni.

2018. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
80%

En a kovetkezo okokbol mentem vissza dolgozni a kislanyom fel eves koraban:


-netto 400ezres fizetesem volt, a felet sem kaptam volna a gyed alatt


-a munkahelyemtol 2 utcara volt egy maganbolcsode, ha epp nem voltam targyalason, vagy nem volt konferenciahivas, esetleg ebedszunet volt, at tudtam menni hozza egy kicsit. Mivel a munkahelyemhez kozel volt, en vittem es hoztam.


-A munkaltato visszavart, es inkabb belement abba, hogy ha a gyerek esetleg beteg, akkor abban a par napban vegezhetem otthonrol a munkamat, meg a targyalast is intezhettem egyszer videochaten.


-Ferjem tamogatott, igy, hogy en ujra dolgoztam, nem kellett neki sem ket ember helyett dolgoznia. Igy tudtunk kozosen fozni, takaritani, babazni, nem harult egyikunkre sem tobblet teher.


-Ha tovabb maradok, fel kellett volna venni valakit allandora a helyemre, nem kaptam volna vissza a regi poziciomat, masik ceg meg nem vett volna fel kisgyerekkel. Nem azert vegeztem 20-24 koromban egyszerre ket szakot az egyetemen, hogy utana visszategyenek egy palyakezdo pozicioba.


Nem gondoltam, hogy a korai bolcsitol serulne a gyerekem lelkivilaga, en csak egy mosolygos es mozgekony kislanyt latok, aki mindig rohan hozzam, mikor megyek erte a bolcsibe, es elujsagolja mit tanult vagy latott eppen.


Amugy az idealis az lenne, ha az anyukanak a szulestol szamitott 6 hobapig jarna szinte a teljes nettoja, utana a 6. Honap utan a nettonak a fele, felso korlat nelkul, mellette anyuka 4 oraban dolgozna(minden munkaltatnak biztositania kene) es a gyerek csak delelott lenne bolcsiben. 1 ev utan pedig nem jarna semmi, anyuka visszaterhet teljesen, kicsi meg bolcsiben

2018. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

kizárt dolog :) :) :)

hát fogyik' a magyar!!!! :) :)


először is - a szociális hagyományok itt a keleti blokkban nem erről szólnak. itt nálunk szerencsére az anyák és a gyermekáldás megsegítésére alakultak ki a dolgok.


külföldön, ahol az apa fizetése a 8 tagú családot is eltartja - nem ez számít, ott könnyen működik a fél éves anyasági támogatás. ott más a dolgok rendje.


nálunk az átlagos apa fizu nem tartja el a familiját, épp ezért ha ilyen rövid segítség lenne kilátásba, még az sem szülne, aki terhes :) :) :)


ugyan már. a CSOK, a családi adókedvezmény, a sok családtámogatási ötlet - engedjük el a diákhitelt a sokgyerekeseknek, engedjük el ezt meg azt a sokgyerekeseknek, csak legyen ki szüljön adófizetőket a jövőnek intézkedések, csak a 2 pluszos családi járulék és adókedvezmény emelkedik évről-évre dolgok mind arra utalnak, hogy a nemzetgazdaság az "ellés, babázás, szaporodás, anya, család, gyereksegítés oldalán áll..."


nem jótékonyság meg szeretet, hanem az előrelátás az, ami ezt a vonalat erősíti.


sose lesz rosszabb, csaj jobb :) :)


hacsak nem tör fel az olaj a Gellért hegy gyomrából szüntelen, lekörözve Kuvaitot... :) :) :)

2018. júl. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!