Terhesen mikortól lehet leghamarabb eljönni táppénzre és táppénz alatt felmondhat e a munkáltató?

Figyelt kérdés
A hónap elején járt le a gyesem az első gyermekem után. Szeptember 9. -ig a fizetett szabadságomat töltöm. A kis tesóra már másfél éve várunk, de most érezte elérkezettnek az időt,hogy megfoganjon. Jelenleg még csak 4 hetes terhes vagyok. Időközben kollégáktól megtudtam munkáltatóm a szabadságom letelte után már nem szeretne alkalmazni,de így akkor elesnék a gyedtől. Tanácsokat szeretnék kérni,hogyan lehetne erre megoldást találni. Ha jól olvastam veszélyeztetett terhesen táppénz alatt nem mondhat fel a munkáltató. Válaszokat előre is köszönöm!

2018. júl. 17. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Veszelyeztett terhes az akibol pl omlik a ver. Honnan tudod, hogy veszekyeztetett leszel?
2018. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha bizonyított a terhesség-vagyis van szivhang- utána rogton elmehetsz. 6 hetes kor után.
2018. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első gyermekemnél is magas vérnyomásom terhességi cukrom lett illetve terhességi mérgezésem volt. Kisfiamnak rövid volt a köldökzsinórja amit észre sem vettek a terhesség alatt. Így életmentő császárral hoztam a világra. Az orvosom már akkor azt mondta a kistesónál biztosan veszélyeztetett leszek.
2018. júl. 17. 08:17
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Persze mint az osszes magyar no ...
2018. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves első hozzászóló! Ha érdemben nem tudsz válaszolni akkor minek kötözködsz? Nem én nem akarok dolgozni hanem a munkáltatóm nem akar alkalmazni!!!!! A kettő között van különbség..
2018. júl. 17. 08:23
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amint van szivhang, tehát igazolt orvosilag a terhesség, márpedig szeptember 9ig bőven lesz, nem mondhat fel a munkáltatod, súlyos pert varrhatsz a nyakába, ha mégis.
2018. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
6osnak igaza van. Nem mondhat fel ha bejelented a terhességet. - előző. 8hónapos terhesen jöttem el egy gyárból tpre. Egyébként meg fix h pasas vagy. 😂
2018. júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors hozzászólásokat!
2018. júl. 17. 09:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hasonló helyzetben vagyok. Annyi különbséggel, hogy én még csak sejtem, hogy nem tart meg a munkahely. Gyed elején voltam még, amikor jogutóddal megszűnt a munkahelyem. Az új munkáltató mindenkit kivágott és hozta a saját embereit. Én vagyok már csak (passzív) állományban.

Én a fizetett szabi végén tervezek csak táppénzre menni, mert tartok a vetéléstől, és nem akarom ilyen korán lebuktatni

magam, hátha visszavesz.

2018. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9/9 es . A szabi közben ellehet menni táppénzre? Vagy hogy javasolt ez? Az a baj hogy sorra rúgja ki a kollégáimat is...biztosan nem.fog vissza venni. Ezért arra gondoltam szabadság vége felé kérek táppénzes papírt és azzal együtt közlöm a terhességem irásban.
2018. júl. 17. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!