Terhesen mikortól lehet leghamarabb eljönni táppénzre és táppénz alatt felmondhat e a munkáltató?

Figyelt kérdés
A hónap elején járt le a gyesem az első gyermekem után. Szeptember 9. -ig a fizetett szabadságomat töltöm. A kis tesóra már másfél éve várunk, de most érezte elérkezettnek az időt,hogy megfoganjon. Jelenleg még csak 4 hetes terhes vagyok. Időközben kollégáktól megtudtam munkáltatóm a szabadságom letelte után már nem szeretne alkalmazni,de így akkor elesnék a gyedtől. Tanácsokat szeretnék kérni,hogyan lehetne erre megoldást találni. Ha jól olvastam veszélyeztetett terhesen táppénz alatt nem mondhat fel a munkáltató. Válaszokat előre is köszönöm!

2018. júl. 17. 08:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most terhes vagy, akkor él a felmondási védelem. (akkor is ha nem jelentetted be) Innentől kezdve ha "lejár" a szabadságod és a felettesed a kezedbe akarja adni a felmondásodat, te bejelented az újabb terhességet (legyen nálad bejelentő nyilatkozat 2 példánya 1 neked és 1 neki) és "védett" vagy. (Nyilván ez nem él határozott szerződésnél, vagy súlyos munkavállalói hibánál)


Ha nincs orvosi okod szerintem ne menj táppénzre (nehogy főnököd esetleg "táppénzcsalás" vádjával bosszúból keresztbe tegyen neked ellenőrt küldjön hozzád stb.)


Ha tudsz menj vissza dolgozni amíg bírod.


Én 1 okot tudnék mondani amikor a helyedben kiíratnám magam, ha pl. dolgozol és a munkáltatód kamu okkal fegyelmit ad neked. (ha mindenáron ki akar rakni akkor 2

írásbeli fegyelmi után nem kell megindokolnia a rendkívüli felmondást, ami alól nem véd a terhesség) Ez esetben az első ilyen után vagy ügyvédhez menj, hogy a munkáltatód terhesség miatt próbál (kamu okkal) tőled megszabadulni és megbeszélitek mi legyen, vagy ha meg tudod oldani gyere el táppénzre. (ne gyűjtsd be a második figyelmeztetést)

2018. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj az első terhességemnél is teljesen kikészítettek,most pedig nem azonnal akarnak felmondani . Már kertem írásban nyilatkozatot és csak annyi választ kaptam vegyem ki a szabadságom. Csak a kollégáktól tudom,hogy nem kellek illetve a kis főnököm közölte ha vissza mernek venni "ki fog csinálni" és mivel könyveléssel foglalkozom sok a kockázat. Egyszer már fogott ram olyan hibát amit ő követett el. Szó nélkül neki hittek nem nekem. Hiába ott volt minden bizonyíték ellene. Meg sem nézték. Én ezeket a kellemetlenségeket szeretném már megspórolni magamnak
2018. júl. 17. 13:03
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valós indokod ( a kötekedés miatt, és azt írtad, neked van), akkor szept 1-gyel tàppénzre mennék. A szabira több pénz jár, mint tp-re, ezért minèl később mész, annál jobban jársz anyagilag. Egyébként az első mnapon is megteheted, hogy bejelentes a terhességet + táppénzt, nem kell hamarabb (ki nem rúghat, már védett vagy). Közöst meg alá ne írj.
2018. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod . Még azt szeretném kérdezni,hogy a szabadság ideje alatt nem mondhat fel?
2018. júl. 17. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!