Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik a jobb terhesség alatt...

Melyik a jobb terhesség alatt végig táppénzen lenni szülésig vagy szülés előtt egy hónappal elmenni szülés előtti segélyre? Vagy végig táppénz és szülés után TGYÁS (CSED) -re menni?

Figyelt kérdés

#szülés előtti segély #végig táppénz
2018. júl. 30. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A táppénz azoknak jár, akik veszélyeztetett terhesek. Bár tudom, Magyarországon a terhesség népbetegség.
2018. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked megfelelő az a pénz amit kapsz a táppénz nevén, akkor menj el. Meg ha nem unod halálra magad otthon. Én a 30. hétig dolgoztam, tovább akartam, de már nagyon fárasztó volt. Utána táppénz, szülés előtt 2 héttel mentem csedre. Anyagilag nyilván az a legjobb ha minél tovább dolgozol.
2018. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te mit tervezel az egy dolog, és hogy mit hoz az élet, az meg egy másik.


Veszélyes munkahelyem van, ennekellenére úgy terveztem, hogy a 25. hétig mindenképp dologozni akarok. Utána meg meglátjuk.

Az élet viszont mást hozott, ugyanis folyamatos vérzéseim voltak, vannak. A baba mellett ugyanis sajnos több nőgyógyászati problémám is van. Így a 15. héten úgy kellett döntenem, hogy jobb ha itthon maradok.

De majd belebetegedtem a döntésbe. Én nagyon akartam volna dolgozni, de ez volt a jól felfogott érdekem.

És szerintem kicsit sem jó itthon lenni míg mások dolgoznak. Két-három hétig oké. De utána? Rémes..

2018. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én is azért vagyok táppénzen, mert véreztem és nem engedett az orvos dolgozni, mire meg mehettem volna addigra kerestek a helyemre mást határozott idejű szerződéssel,A munkahelyemen mondták, hogy egy hónappal szülés előtt jelentkezek szülés előtti segélyre de védőnőm meg azt mondta h végig táppánzen kellene lenni és szülés után kellene elmenni.Ezért kérdezem,hogy ez hogyan jobb vagy hogyan is működik ez?
2018. júl. 30. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Na így már érthetőbb a kérdés. Az végülis mindegy mikor veszed ihénybe a csedet, utána mehetsz gyedre tögtön, de ha szülés előtt igényled már, akkor nyilván 28 nappal hamarabb kezdődik a gyed is és hamarabb is lesz vége.
2018. júl. 31. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a minbér 2xesénél magasabb a kereseted, akkor érdemesebb véhig táppénzen lenni, mert a táppénz és a csed magasabb összeg, mint a gyed.

Viszont ha nem keresel ennyit akkor mindegy.

A munkahelyed azért mondhatta ezt, mert a táppénz után fizet 1/3-adot, a csed után nem.

2018. júl. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2018. aug. 6. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!