Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A táppénzre is vonatkozik a...

A táppénzre is vonatkozik a kedvezményszabály?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves kora óta dolgozok részmunkaidőben. Veszélyeztetett terhesség miatt az orvos táppénzre vett. Kislányom 2 éves lesz. A mostani és az előző terhességem alatti táppénz összege majdnem a fele, mivel csak részmunkaidőben tudtam otthonról dolgozni. Úgy hallottam, hogy a gyermek 4 éves koráig van kedvezményszabály, de nem tudom, hogy ez a táppénzre is vonatkozik-e. A gond az, hogy lejár a GYED is, és így elég sok jövedelem kiesik hirtelen.
2018. aug. 30. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Nem, a táppénzre nem vonatkozik. Lejár a gyed, tudsz gyest igényelni, ami szintén jár a táppénz mellé. Szerintem így is sok kedvezmény van. Mikor a második gyerekem született, még gyeden voltam az elsővel. Gyed megvonva első gyerek után, tgys a picire. Mikor a nagyobb 2 éves lett, akkor se járt rá a gyes, mert a kicsire gyedet kaptam. Mikor a kicsi 2 éves lett, akkor a nyugdíjas nagyszülő kérte a gyest a kicsi után, mert gyes mellett csak heti 30 órát lehetett dolgozni. Ha nem volt nyugdíjas nagyszülő, akkor így jártál, vagy dolgozol, no gyes, vagy maradsz 25 ezerért otthon, mert a munkáltatónak akkor még nem kellett kötelezően részmunkaidőt biztosítani a gyerek 3 éves koráig, ha akartad. Ez nem olyan rég volt, mert 2010 és 2011-ben szültem. Most meg 2 gyerekre jár ellátás egyszerre ( és még így is sokan panaszkodnak, hogy csak 1 szülő veheti igénybe), dolgozhatsz gyed, gyes mellett korlátlan, mehetsz táppénzre gyed, gyes mellett is, pedig otthon vagy a kicsivel! Dolgozhatsz részmunkaidőben a gyerek 3 éves koráig, ha nem rúgnak ki. Így is kevés a pénz. Nem azért, mert én is így csinálnám, de akinek ez is kevés, az mit akar már? Ha kevés a pénz, akkor dolgozz terhesen is, vagy nem kell még másik gyerek, vagy húzd ki valahogy a terhesség alatt táppénz és gyes mellett, utána úgyis megint dupla ellátást kapsz. Mi lenne veled, ha 8 évvel ezelőtt lennél terhes. Lehet itt engem ócsárolni, meg kioktatni, meg irigykedőnek nevezni, meg mittudomén, de a tö..köm ki van, hogy sokan még ezeket a plusz támogatásokat és lehetőségeket keveslik! Úristen lejár a gyed, a gyes meg táppénz kevés. 7-8 éve meg, ha lejárt a gyed, vagy dolgoztál, vagy maradtál gyesenv. ha terhes lettél, akkor választhattál, hogy vagy dolgozol v. táppénz ( ha indokolt), vagy gyes, ha a nagyobb még nem volt 3 éves. Ja és nem panaszkodtunk, ez volt, kész.
2018. aug. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A táppénzre nem vonatkozik. Ellátás nem lehet ellátás alapja. Abból számolják a pénzt,amennyit előtte kaptál.
2018. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!