Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyedet az apa is felveheti,...

Gyedet az apa is felveheti, ha nem ő marad otthon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hivatalosan nem, de hallottam már olyat, hogy valaki így oldotta meg. Ha nekem nem járna gyed, az apa felveheti a gyedet? Hogy lehet ezt megvalósítani?
2018. aug. 30. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez a gyed extra. Az apa is igényelheti a baba fél éves korától és mehet mellette dolgozni. Te meg magadnak fizeted a TB-t ebben az esetben.
2018. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és de, hivatalosan. Nem tudom, hol hallottad, hogy nem.
2018. aug. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a hivatalos útja. Szülés után igényled a gyest, majd amikor lejár a 168 nap, akkor apuka megigényli a gyedet. Mert apa is mehet gyedre. És mivel lehet dolgozni korlátlanul gyed mellett, így 1 napra sem esik ki a munkából. Te meg mivel semmilyen ellátásban nem részesülsz, ezért fizeted a TB-d.
2018. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még egy kérdésem lenne, amire sehol nem találok választ. Őstermelőként milyen juttatások járnak nekem, ha megszületik a baba? ( még csak tervezzük. :) )Nem találtam semmit róla.
2018. aug. 30. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!