Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű (6 hónapos)...

Határozott idejű (6 hónapos) munkaszerződés mellett baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most kaptam a 2. határozott idejű szerződésem. Ez is fél éves mint az előző, ha ez lejár akkor megint fél évvel hosszabítanak csak.


Szeretnénk kisbabát de ha úgy megyek el szülni, hogy lejár a szerződésem akkor ugye megszűnik a biztosítási jogviszonya.


Akkor mire leszek jogosult ha a szülés pillanatában nincs munkahelyem?

(Pl 4-5 hónapos vagyok amikor megszűnik a munkaviszonyom)


6 éve folyamatosan van munkahelyem, ez az első ilyen ahol határozott idejű a szerződés.


Csed, Gyed, gyes stb. Melyik jár majd és mennyi ha 245 a bruttó fizetésem?


Nagyon köszönöm az értelmes hozzászólásokat :-)


2018. szept. 19. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Gyes jar, havi 20 ezer Ft
2018. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak gyes jár.

Hiába dolgoztál előtte 20 évet, ha a szülésed pillanatában nincs biztosítási jogviszonyod.

2018. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha munkanélkülire megyek?
2018. szept. 19. 19:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Munkanélkülin is csak meghatározott időt lehetsz. Ha te még csak 4 hónapos terhes leszel, mikor nem lesz munkaviszonyod, a terhesség végéig nem fog a járadék kitartani, amit kapsz a munkanélkülitől.
2018. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem egyből jelentkeznék be a munkanélkülire hanem az utolsó 1-2 hónapban
2018. szept. 19. 19:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Illetve az nem számít semmit hogy a szülés előtt folyamatosan dolgoztam 6 évig ha a szülés pillanatában épp nincs élő jogviszonyom? Ez nagyon elszomorító, hogy akkor a gyes-en kívül semmi se jár :-(
2018. szept. 19. 19:23
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Családban volt aki megjárta ezt.. 15 év folyamatos munkaviszony... A terhesség utolsó hónapjaiban cég becsődöl, és ott állt, hogy ugyan úgy semmit se kap mint aki életében meg se mozdult... (persze neki is mondták, hogy később menjen álláskeresésire, de addig is élni kell) Nem is értem aki ezt kitalálta :/
2018. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadékkal valóban tudsz játszani.

Annyi a bukta, hogy így a minimálbér lesz a csed alapja

2018. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hátha szerencsés vagy, és 1-2 hónap alatt sikerül a baba. Első körben próbáld úgy időzíteni hogy a hosszabbításkor még épp ne derüljön ki hogy terhes vagy, akkor legyél kb 3 hónapos. Ez akkora kiszúrás a nőkkel, hogy hihetetlen.. Én is így szültem. Ráadásul így ha tesót szeretnél, rá semmi nem jár majd.
2018. szept. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is megszívtam, de nagyon. 3 évig folyamatosan dolgoztam, munka mellett egyetemi diplomát szereztem és mégis csak gyest kaptam csak, mert a szülés pillanatában nem voltam biztosított. Ez egy határozott idejű munka miatt volt.

Most is csupa szerződéses munkákba futok bele. Tudom, egy álláskereső nincs abban a helyzetben, hogy válogasson, de könyörgöm egy hat. szerződés nagyon bizonytalan. Ha menet közben mást találsz nem mehetsz el csak úgy. Én nem mentem bele még egyszer ilyenbe. Ha még szeretsz is ott dolgozni azért kellemetlen , mert utána mi van, ha lejár a szerződés? Nincs munkád. Most az állami támogatást is megvonták a lakásokra. Szörnyű, ami itt megy.

2018. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!