Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküliként milyen...

Munkanélküliként milyen jövedelmeket lehet kapni ha terhes vagy?

Figyelt kérdés
Több éve dolgoztam egy cégnél de leszámoltam mert nagyon sokat idegeskedtem,találtam egy munkahelyet de annak az a feltétele hogy 3 hónap regisztrált munkanélkülinek kell lenni hogy felvegyék utánam a támogatást . Jelenleg jár még fél hónapig az állkeresői viszont férjemmel több éve próbálkoztunk hogy kisbabánk legyen de sajnos nem sikerült, majd most kiderült hogy 3 hetes terhes vagyok. Nagyon örülünk neki viszont nem vagyok tisztában vele hogy mégis milyen pénzbeli juttatások járnak? Hol igényeljem meg? Tb ellátás stb?!

2018. szept. 24. 12:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Egészségesügyi szolgáltatásra való jogosultságot csak jövedelmi helyzetre való tekintettel kérhető. Járási hivatalnál kell intézni nem az önkormányzaton...



- akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (28.500 Ft) 120 %-át ( 34.200 Ft) nem haladja meg.

2018. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk a járási hivatal is az önkormányzaton belül van, te nagyon okos. Menjen be, ez a lényeg, ott majd útba igazítják.
2018. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

Csak járási hivatal nem minden településen van. Azert járási!


3 hetes terhes nem lehetsz. Ezt ki mondta?

2018. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Digitalis terhessegi teszt ezt

Mutatta ki

2018. szept. 24. 17:22
 15/18 anonim ***** válasza:
79%
Ahhoz,amit a digitális teszt kiír,2 hetet hozzá kell adni.
2018. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%
A teszt a fogantatástól eltelt időt mutatja, arra még 2-t rá kell számolni. Mert az utolsó menzesz első napjatól számoljuk a terhességet, nem a fogantatástól. Szoval kb. 5 hetes vagy.
2018. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Mar voltam orvosnal 😃 a doki nagyon boldog volt hogy vegre osszejott ugy dontottem elmegyek dolgozni amig bírok ...
2018. szept. 26. 13:43
 18/18 anonim ***** válasza:
SZia, megvan a baba, dolgoztál végűl , felvettek?
2020. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!