Hol állapítják meg?

Figyelt kérdés
Szűlési szabadságon vagyok,a munkahelyemen kiszámolták elvileg kapom majd a csedet gyedet mert járna elvileg, ma számolták ki, viszont pár napom hiányzott és mivel 3evet voltam már gyesen így abból élvette az a pár napot és azt mondta így már minden meglesz! De én alanyi jogon kaptam a gyest ez úgyis jó beleszámit??Ezt átszamolják még máshol is vagy így marad ahogy a munkahelyen számolták, az OEP hozzaca döntést? A munkahelyem kifizető hely!!
2018. okt. 8. 17:07
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem változtatna az se semmit, ha bemennél.

Ami nem jár, nem jár. Majd visszadobja az oep.

A gyesből nem tud beszámítani semmit, hisz csak akkor tudna, ha lett volna munkaviszonyod a gyes alatt.

2018. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
Ha kórházban dolgozol akkor Kincstár számfejt, ők bírálják el a jogosultságot. Nem azért de én kutyafuttában 354 napot számoltam, neked kijött a 365 nap?
2018. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
Ja és úgy jött ki ennyi, hogy pont okt.31-én szülsz...
2018. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Én nem számoltam!vagyis de egyszer akkor ha jól tudom valamennyi hiányzott!utánna nemis foglalkoztam vele!most járt le a táppénzem, és házi orvos adott papírt hogy felvett szülesire, azt kellet ma bevigyem, a munkaűgyre ott számoltak össze vissza és utánna mondták minden rendbe,megvan a csed is gyed is, megy a szűlesi szabi 4.étöl és ennyi volt! Legközelebb akkor kell bemennem mikor meglesznek a gyerek papírjai és akkor kiszámoljak mennyi lesz a csed.!
2018. okt. 8. 19:36
 15/51 A kérdező kommentje:
De ha csak pár nap hiányzik akkor lehet kérelmezni méltányossági csedet vagy gyedet?? Barátnömnek ezt ajánlották a munkahelyen,hiányzott pár napja és mondták próbálja meg hátha megadjak vagy a csedet vagy a gyedet, általába megszoktak de csak az egyiket!, ö a gyedet kérelmezte mert azt tovább adják és mégis kapta!
2018. okt. 8. 20:09
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősnek 2 napra nem adták meg méltányossággal, akkor te 11 napra megkapnád?
2018. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Hát en nem tudom ez mitől függ? 13napja hiányzott! De egyedülálló ként várta a babát igen nehéz anyagi körülmények közt, állítólag ez is számít sok mindent nézzenek mielőtt dőntenek bejelentett munkája is volt közbe ha az nincs alapból elutasítjak, úgy olvastam 40napnal kevesebbnek kell hiányozzon ahoz hogy egyeltalán kérelmezni lehessen!
2018. okt. 8. 20:51
 18/51 anonim ***** válasza:

"Hát en nem tudom ez mitől függ?"

Például pont ettől: "De egyedülálló ként várta a babát igen nehéz anyagi körülmények közt"


Méltányosságihoz nézik a család (!) egy főre jutó jövedelmét. Ha az apuka nálatok normálisan keres, máris bukta.

2018. okt. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
Jelenleg munkanélküli 1honapja!
2018. okt. 9. 06:14
 20/51 A kérdező kommentje:
És egyedülálló ként vagyok nyilvántartva, magasabb összegű családit is kapok ezért, van egy 4eves fiam ö nem a mostani páromtol van! A barátnőmmel lakunk albérletbe, tehát hivatalosan nekem nincs párom nem vagyunk elettersak meg semmi! Ezért gondolom csak az én jövedelmemet nézzik szerintem!
2018. okt. 9. 06:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!