Hol állapítják meg?

Figyelt kérdés
Szűlési szabadságon vagyok,a munkahelyemen kiszámolták elvileg kapom majd a csedet gyedet mert járna elvileg, ma számolták ki, viszont pár napom hiányzott és mivel 3evet voltam már gyesen így abból élvette az a pár napot és azt mondta így már minden meglesz! De én alanyi jogon kaptam a gyest ez úgyis jó beleszámit??Ezt átszamolják még máshol is vagy így marad ahogy a munkahelyen számolták, az OEP hozzaca döntést? A munkahelyem kifizető hely!!
2018. okt. 8. 17:07
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Jelenleg nemis vagyok biztosítva?
2018. okt. 9. 14:12
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem ők cseszték el, hanem te, hogy nem dolgoztál eleget ahhoz, hogy rendesen kapd az ellátásokat. Ők egyszerűen csak nem eléggé tájékozottak, és elszámolták, így vezettek félre, hogy minden rendben. De csodát nem tudnak tenni, nem tudnak neked biztosított napokat varázsolni.

Nem, nem vagy biztosítva. Akkor lennél, ha jogosult lennél csed-re, mert akkor 4-től csed állományba lennél. De nem vagy. Ők ugyan beküldték, de az oep úgy vissza fogja dobni nekik/neked, hogy jogosulatlan vagy rá, mint a huzat.

Már ott elrontották, hogy okt. 31-ig nézték a biztosított napokat. De ha te 4-től igényelnéd, akkor addig kell meglennie a 365 napnak. Hiába 65 éves az öreglány, de azzal se volt tisztában, hogy a korábbi gyes-ed nem számít biztosításnak. De már azt sem értem, hogy okt. 31-ig hogy lett meg nekik. Na szóval nagyon nincsenek képben.

Viszont nem az ő hibázásuk miatt vagy ebben a helyzetben, hanem mert kevés a biztosított időd. Ezzel ők nem tudnak mit kezdeni. Majd az oep megküldi pontosan kiszámolva, hogy mennyi hiányzik, aztán lehet próbálkozni a méltányossággal. De számításain szerint azzal is nagyon kötélen táncolsz.

2018. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Ez nem tervezett gyerek volt,épp csak elkezdtem dolgozni,és becsuszott!Tehát én nem a néztem hogy kell csináljam ahoz hogy pénzt kapjak!Nem épp a pénz hajtott! Én mondtam bennt kB 2honapja hogy nem lesznek meg pont a napjaim valamennyi hiányozni fog, ekkor mondták október 31.ig meg lesz mondtam oké végűlis ok jobban tudják,!Mikor most elkezdte számolni a napokat és mondta jó megvan,meg mondott is valamit hogy ezt általába szűlés után szoktak már nem tudom mire mondta, de mivel megszunt a táppénz így az én esetemben más mert nem eshet ki egy nap se, utánna mégegyszer mondtam neki nekem valahogy nem jött ki a 365 nap, erre azt mondta nem ma kezdte és ne kerdojelezzem meg a munkáját október 31ig megvan és ennyi volt.Meg valamit nézet a gépbe és mondta hogy 4.étől megy a szűlesi szabadság és ennyi legközelebb akkor mennyek ha megvannak a gyerek papírjai hogy kitudja számolni a csedet.
2018. okt. 9. 15:11
 34/51 anonim ***** válasza:
Hiába nem ma kezdte, akkor sincs meg a szükseges idő. Ehhez nem kell szakmabelinek lenni, hogy kiszámold. Na mindegy, majd kiderül hogy lesz, most úgy se tudsz tenni semmit.
2018. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

Olvastam egy korábbi kerdesed is, miszerint már korábban lejárt a táppénz jogosultságod, nem csak most oktoberben.

Akkor most ez hogy is van?

2018. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Jó kérdés nem tudom hogy is van ez! Viszont ebbe a hónapba meg valamennyit utaltak tehát még szeptemberben táppenzen voltam akármit mondanak itt,ha nem lettem volna akkor miért utaltak a pénzt?
2018. okt. 9. 20:25
 37/51 A kérdező kommentje:
Most pedig a munkaűgyön elméletileg szűlésin vagyok, legalábbis a papírok szerint 4.étöl,aztan hogy ki tudja jól ki nem azt nem tudom, és nemis tudok hogy utánna járni ennek hogy biztosított vagyok vagy nem..
2018. okt. 9. 20:30
 38/51 anonim ***** válasza:
Pontosan mióta dolgozol és mióta vagy táppénzen?
2018. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
Január 15töl kezdtem dolgozni,április vegefele mentem táppénzre!
2018. okt. 9. 21:38
 40/51 A kérdező kommentje:
És elméletileg október 4.tol vagyok szűlési szabin, 31.re vagyok ki írva!
2018. okt. 9. 21:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!