Hol állapítják meg?

Figyelt kérdés
Szűlési szabadságon vagyok,a munkahelyemen kiszámolták elvileg kapom majd a csedet gyedet mert járna elvileg, ma számolták ki, viszont pár napom hiányzott és mivel 3evet voltam már gyesen így abból élvette az a pár napot és azt mondta így már minden meglesz! De én alanyi jogon kaptam a gyest ez úgyis jó beleszámit??Ezt átszamolják még máshol is vagy így marad ahogy a munkahelyen számolták, az OEP hozzaca döntést? A munkahelyem kifizető hely!!
2018. okt. 8. 17:07
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Egy újabb felelős gyerekvállaló aki a semmire szül és azt akarja tartsuk el. Taps.
2018. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
Nem is értem mi a problemád?? 4év után megszunt a válalkozás ahol dolgozott,mégis honnan kellet volna ezt előre tudni? A terhesegem elején tudnom kellet volna már hogy majd 8vagy 9honap után megszűnik a munkája nem?? :)) te biztossan tudtad volna, nekemis van munkahelyem míg táppenzen voltam mert nem dolgozhattam, minden hónapba volt rendszeres jövedelmem az az 89.000ft volt a táppénzem.Manapsag semmi sem olcsó a terhes gondozás 15.000ft per alkalom, az ultrahang 20.000ft per alkalom, tehát nem értem a problémád? Az hogy megszunt a munkahelye nem az ö hibája, minden tőlünk telhetőt megtettunk minden vizsgálatra elmentem fizetősre, meg a szűlésröl nem is beszélve ami 150.000ft lesz! Az meg hogy nincs köztünk hivatalossan semmilyen kapcsolat és egyedűlálokent vagyok az nekem így jobb! :))
2018. okt. 9. 07:31
 23/51 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne munkahelyem, és neki se lett volna semmi, csak úgy éltünk volna a semmibe munka minden nélkül akkor valószínű nem válaltam volna a gyereket! De mégegyszer mondom nekem van munkahelyem és neki is volt. A felelőtlen gyerek vállalás nem itt kezdődik.
2018. okt. 9. 07:36
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
A felelős gyermekvállalás is messze van ettől. Úgy vállaltal még egy gyereket, hogy az apukával együtt sem élsz(?), ez aztán komoly kapcsolat lehet, megérett a gyermekvallalásra mondhatom. Munkahelyed szinte már terhesen lett, hogy most is úgy kell összekaparni a napokat, meg méltányosságit kérni, hogy valami értelmesebb ellátást kapj, és ne csak gyest mint az elsőre. Hát gratulálok!
2018. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
Együtt élünk vagy nem az az én dolgom! Hivatalossan nem vagyunk kapcsolatban, tehát az ö jövedelme itt nemis számít!
2018. okt. 9. 09:26
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a te dolgod. De a felelős gyermekvállaláshoz ez is hozzátartozik, hogy apuka, anyuka egy fedél alatt él, és várhatóan közösen nevelik majd. És nem barátnővel meg annak pulyájával. Ezek így igen rendezetlen körülmények.

Annyira nagy haszna meg nincs annak, hogy hivatalosan egyedülálló vagy.

2018. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
Úgy vállaltál még egy gyeteket, hogy szinte semmit nem dolgoztál még életedben. A második gyereket potyoktatod a normális dolgozó emberek nyakába.
2018. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkent eleg nagy kakiban vagy. Méltányosságot csak egyszer gyakorolnak, vagy csedet, vagy gyedet kaphatsz max. És itt a bibi. Én oktober 31-ig 13 nap hiányt számoltam, viszont neked már 4-én lejárt a táppénz jogosultságod, azota a levegőben lóg a biztositásod. Az meg 27 nap minusz, szoval pont 40, ami a határa a méltányossági igénylésnek. Most lehet, hogy elszámoltam 1-2 napot, és akkor mázlid van, de ez így nagyon necc.
2018. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Újraszámoltam, oktober 4-ig nézve 39 napod hiányzik. Az a jogosultság kezdő napja, ha akkor vettek (vennének) szülesi szabira, szoval onnan kell nézni. És ezzel most az a helyzet is előállt, hogy kénytelen vagy a csedet meggényelni méltányosságból, ezáltal a gyedről le is csúsztál. Mert ha nem a csedet igényled, akkor szülésig "üres" munkaviszonyod van, tehát nem leszel biztosított, még méltányossági alapon sem igényelheted egyiket sem.
2018. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
És akkor most mégis micsinajak? Én bennt voltam bevittem a papírt a szűlési szabirol amit kiadót az orvos,ekkora hassal nem könnyű nekem berohangalni minden másnap a munkaűgyre! Nekem azt mondták minden okes, innentől szerintem már nem az én felelősségem,ha elcsesztek valamit hozzák helyre!
2018. okt. 9. 14:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!