KezdƑoldal » GyerekvĂĄllalĂĄs, nevelĂ©s » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Padhelyzetben vagyok. 😔 MĂ©g...

Padhelyzetben vagyok. 😔 MĂ©g tb- m sincs Ă©s terhes vagyok. Mit tegyek, vĂ©lemĂ©ny?

Figyelt kérdés
A pĂĄrommal 3 Ă©ven ĂĄt babĂĄt akartunk, nem jött össze. ElvĂ©geztem egy 1 eves munkaĂŒgyes tanfolyamot, de az nem szĂĄmĂ­t munkaviszonynak. KĂ©t hĂłnapja megbeszĂ©ltĂŒk, hogy vĂĄrunk a babĂĄval, mivel anyagilag rosszul allunk, erre tegnap megtudtam hogy terhes vagyok. A szociĂĄlis segĂ©lyre nem vagyok jogosult. Így a TB is magam utĂĄn kell fizetnem.Ki vesz fel dolgozni egy kismamĂĄt??? Mihez kezdjek szulesig?
2018. okt. 22. 15:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** vĂĄlasza:
80%
Mi a tököm az a padhelyzet?
2018. okt. 22. 15:05
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 2/31 anonim ***** vĂĄlasza:
96%

Patthelyzet nem padhelyzet. A pad amire ĂŒlni szoktunk.


AmĂșgy meg mit tennĂ©k? vĂ©dekeznĂ©k ha nem lenne alkalmas az idƑ a gyerekcsinĂĄlĂĄsra.

2018. okt. 22. 15:06
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 3/31 anonim ***** vĂĄlasza:
92%

HĂĄt, mondjuk elƑre gondolkodva, onnantĂłl fogva, hogy nem volt biztos munkahelyed, nem ĂĄrtott volna vĂ©dekezni. De mindegy, ez most mĂĄr Ă­gy alakult, ezen vĂĄltoztatni nem tudsz (nyilvĂĄn ott az abortusz, de nem gondolnĂĄm, hogy aki 3 Ă©vig vĂĄrt erre, annĂĄl ez szĂĄmĂ­tĂĄsba jön).

Igen, magad utĂĄn kell fizetni, bĂĄr a terhessĂ©ggel, szĂŒlĂ©ssel összefĂŒggƑ vizsgĂĄlatokra jogosult vagy, tehĂĄt TB nĂ©lkĂŒl sem kell ezekĂ©rt fizetni. BĂĄr javĂ­tson ki valaki, ha rosszul tudnĂĄm. RĂ©gen legalĂĄbb is Ă­gy volt.

De gondolom a pĂĄrod dolgozik, ha a keresete nem elĂ©g, akkor vĂĄllaljon mĂĄsodĂĄllĂĄst, tĂșlĂłrĂĄt, vagy akĂĄrmit Ă©s abbĂłl ki tudjĂĄtok gazdĂĄlkodni azt a 7.000 Ft körĂŒli összeget. BĂĄr majd a baba ettƑl jĂłval több kiadĂĄs lesz.

Esetleg meg lehet prĂłbĂĄlni a szociĂĄlis alapĂș TB tĂĄmogatĂĄst. Ha megfelelsz a feltĂ©teleknek, akkor az ĂĄllam ĂĄtvĂĄllalja a TB fizetĂ©sĂ©t. Ezt a terĂŒletileg illetĂ©kes jĂĄrĂĄsi hivatalnĂĄl tudod megĂ©rdeklƑdni.

2018. okt. 22. 15:08
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 4/31 anonim ***** vĂĄlasza:
42%

Igen, magad utĂĄn kell fizetni, bĂĄr a terhessĂ©ggel, szĂŒlĂ©ssel összefĂŒggƑ vizsgĂĄlatokra jogosult vagy, tehĂĄt TB nĂ©lkĂŒl sem kell ezekĂ©rt fizetni. BĂĄr javĂ­tson ki valaki, ha rosszul tudnĂĄm. RĂ©gen legalĂĄbb is Ă­gy volt.


Igen jogosult, csak utĂĄna kiszĂĄmlĂĄzzĂĄk szĂ©pen, az eddigi tb tartozĂĄssal egyĂŒtt.


Annyit tehet hogy bemegy az önkormĂĄnyzathoz Ă©s kisĂ­rja hogy fizessĂ©k neki egy Ă©vig a tbt. SzegĂ©ny gyerek, mĂ©g egy kis lĂ©lek aki csupasz fenĂ©kre szĂŒletik:-(

2018. okt. 22. 15:13
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 5/31 A kĂ©rdezƑ kommentje:

Elnézést, hogy rosszul írtam....

Köszönöm a vålaszt!

2018. okt. 22. 15:14
 6/31 anonim ***** vĂĄlasza:
92%

"BĂĄr javĂ­tson ki valaki, ha rosszul tudnĂĄm"


Rosszul Ă©s "rĂ©gen" sem volt Ă­gy. AmiĂłta lĂ©tezik egĂ©szsĂ©gĂŒgyi szolgĂĄltatĂĄsi jĂĄrulĂ©k (az a bizonyos ~7000), nem lehet terhessĂ©g alatt sem sumĂĄkolni.


Ki vesz fel terhest dolgozni? Aki nem tudja, hogy terhes vagy.

De csedre, gyedre semmikĂ©pp nem leszel jogosult, illetve tĂĄppĂ©nzre se tudsz menekĂŒlni (egybƑl), de arra jĂł lenne hogy dolgozz hogy megtakarĂ­tĂĄst gyƱjts

2018. okt. 22. 15:20
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 7/31 anonim ***** vĂĄlasza:
97%
A férjed el tud menni gyedre munka mellett is (gyed extra). De ezt csak a kicsi 6 hónapos koràtól 2 Úves koràig.
2018. okt. 22. 15:22
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 8/31 A kĂ©rdezƑ kommentje:

SzerdĂĄn megyek meghallgatĂĄsra, adminisztrĂĄtort keresnek. RemĂ©lem sikerĂŒl, de azt hogy terhes vagyok nem mondom el ha felvesznek.

AmĂșgy kiszakadt a gumi Ă©s Ă­gy lettem terhes!

2018. okt. 22. 15:23
 9/31 anonim ***** vĂĄlasza:
51%

Uristen

Minek kell megszulni egy ilyen helyzetbe amibe 7ezret se tudtok kifizetni a tbre?

Moblinetre Internetre okostelefonra mindig van az ilyeneknek penz, de Fogamzagatlora, kotonra nincs...

Inkåbb valahogy kapard össze a pénzt egy abortuszra...

Hogy kĂ©pesek az emberek a semmibe szĂŒlni? Azt akarjak hogy szenvedjen az a gyerek?

2018. okt. 22. 15:26
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 10/31 anonim ***** vĂĄlasza:
98%
HĂĄrom Ă©v alatt mĂ­g akartĂĄtok a babĂĄt addig mit csinĂĄltĂĄl azon kivĂŒl hogy azon voltatok hogy legyen? Annyi idƑ alatt mĂĄr összeszedhettĂ©l volna 365 nap biztositĂĄsi idƑt,vagy hogy kell ezt mondani. Amugy Ă©ljetek a pĂĄrod fizetĂ©sĂ©böl,aztĂĄn Ƒ elmegy gyedre,te meg mĂ©sz dolgozni.
2018. okt. 22. 15:28
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!