Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed igénylése, ha gyeden vagyok?

Csed igénylése, ha gyeden vagyok?

Figyelt kérdés

28 nappal szülés elôtt igényelném, ez a része rendben is van, küldöm a papírokat a munkáltatónak.

A kérdésem, hogy a háziorvossal kell valamit intéznem? Állományba vesz vagy valami? Vagy csak beküldöm a hr-re a papírokat és ennyi?

Az elsô gyereknél táppénz után igényeltem a szülés napjától, most pedig gyed-en vagyok, így ezt a verziót nem ismerem.


2018. dec. 7. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem is érint a válasz, hátha jön valaki aki tud segíteni
2018. dec. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A háziorvosnak le kell zárnia a tp-t ha táppénzen vagy. Legalábbis én igy tudom.
2018. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz a jogszabályokban eligazodni, de hidd el nem egyedi az eseted.


"Csatolandó továbbá - szülés előtt igényelt csecsemőgondozási díj esetén


Amennyiben a biztosított a csecsemőgondozási díjat a szülést megelőző időponttól kéri, a szülés várható időpontját a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolással, vagy ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, akkor a várandósgondozási könyv másolatával kell igazolni. A szülést megelőző időponttól való igénylés esetén, illetve ha a foglalkoztatónál kifizetőhely működik, a gyermek születésének tényét a szülést követően, a születési anyakönyvi kivonat másolatával igazolni kell."


[link]


Letöltöd a formanyomtatvány, kitöltöd, csatolod a várandós kiskönyv azon oldalát, ahol benne van a szülés várható időpontja.

Ha megszületik a baba pótolod az iratait a munkáltató felé. Ennyi.

2018. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem vagyok tp-en és az nem volt vilâgos, hogy a háziorvos terhesállományba vesz-e ilyenkor. De akkor elég a nôgyógyász által lepecsételt szülés várható idôpontja, meg a formanyomtatvány. Ha jól értem.

2018. dec. 8. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van!

Nem kötelező táppénzen lenni, van aki végig dolgozik, akár otthonról vagy szabin van, és van aki gyedbe szül. Minden esetben ugyanaz a folyamat.

2018. dec. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a tököm az a Csed? Valami kis kínai komornyik?
2018. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!