Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SOS Gyed igénylés passzív...

SOS Gyed igénylés passzív gyed után. Aktív munkaviszony jelenleg. Valaki segít?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2018.szeptember 28 an járt le a passzív gyedem. Viszont november 5 óta újra dolgozom. December 10 én tudtam meg, hogy újra kismama vagyok. Mivel szülésig, ha végig dolgozok akkor kB 300 napom lesz meg, így nem jár a gyed. Arra esetleg van e lehetőség, hogy szülés után még kB 2 hónapig tappenzre megyek és utána igényem a gyedet? Előre is köszönöm ha valaki segít. Eléggé kétségbe estem.
2018. dec. 31. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
A gyed feltétele, hogy a szükséges idő a baba születéséig legyen meg. Még ha lehetne, sem lenne értelme táppénzre menni, mivel nem számítana már. Amúgy ahhoz, hogy táppénzre mehess, kereső tevékenységet kell folytatnod, de azt meg a baba fél éves koráig nem lehet.
2018. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igényelje meg a ferjed a Gyedet dolgozhat mellette
2018. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A férjem őstermelő, jövedelme nincs csak bevétele. Így hitelt se kaptunk. Csak tb t fizeti maga után. Vagy igyis lehet? Hiába sok a bevétel, az nem jövedelem
2018. dec. 31. 14:29
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Ez így sajnos sehogy sem lesz jó.

Szülés utan nem mehetsz táppénzre, ahogy az előttem lévő írta is, mivel csed alatt nem lehet keresőképtelenséget folytatni.

De ha lemondasz a csedről és helyette gyápot igényelsz vagy akár táppénzt a gyermek 6 hónapos koráig, majd úgy gyedet. De ezt az illetékes kormányhivatalnál tudnád megkérdezni, hogy járható e. Gyed igénylésének nem feltétele a csed.m

2018. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
A gyedet sem tudná igénybe venni, mert a gyedre való jogosultságot is a szülést megelőzően nézik. Szülés után már nem számít a meglévő gyerek esetében, hogy dolgozik e vagy sem.
2018. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 babyboom567 ***** válasza:
89%
és gyápra meg csak GYEREK betegsége esetén mehetne
2018. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Csedre nem jogosult anya a kötelező szülési szabadság idejére (42 nap) 6-os kóddal vehető táppénzre.
2018. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És akkor mennyi tpre mehetek? Az már nem lehet, hogy ahány nap a bejelentett, annyi nap gyedet kapok?
2018. dec. 31. 15:40
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ilyen lehetőség nincs. Akárhogy próbálod, a gyerek születéséig meglévő napjaidat nézik, ez az egyik legfőbb kritérium. Neked ez elég hiányos lesz, nem pár nap, hanem vagy 65 hiányzik,arra méltányosságit sem kérvényezhetsz. Ebből sajnos csak családi pótlék lesz és GYES, meg az egyszeri anyasági. Ez van, nincsenek kiskapuk, amik segítenének rajtad ez esetben.
2018. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Mivel szept. 28-al megszűnt a passzív gyeded is és novemberben kezdtél újra, így meghaladtad a 30 napot, táppénzre annyit mehetsz, amennyit itt dolgoztál előtte, ergo majd úgy középidőben valamikor. Próbaidőn vagy? Tudják, hogy várandós vagy? Nem lesz gond belőle, hogy kezdés után egyből? Mondjuk ha lejár a próbaidő(ha van egyáltalán) akkor már sok mindent nem tudnak tenni szerencsére, legalább addig rendes bevételed még lesz, amíg bírod a munkát.
2018. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!