Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SOS Gyed igénylés passzív...

SOS Gyed igénylés passzív gyed után. Aktív munkaviszony jelenleg. Valaki segít?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2018.szeptember 28 an járt le a passzív gyedem. Viszont november 5 óta újra dolgozom. December 10 én tudtam meg, hogy újra kismama vagyok. Mivel szülésig, ha végig dolgozok akkor kB 300 napom lesz meg, így nem jár a gyed. Arra esetleg van e lehetőség, hogy szülés után még kB 2 hónapig tappenzre megyek és utána igényem a gyedet? Előre is köszönöm ha valaki segít. Eléggé kétségbe estem.
2018. dec. 31. 13:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A méltányossági gyed hogy működik?
2018. dec. 31. 16:09
 12/17 A kérdező kommentje:

Ez valós?


Milyen ellátásokat lehet méltányosságból igényelni?

csecsemőgondozási díj – CSED

gyermekgondozási díj – GYED

táppénz

illetve bizonyos esetekben gyermekápolási táppénz

Ezeket az ellátásokat (kivéve gyermekápolási táppénz), akkor lehet méltányossági alapon igényelni, ha a biztosítási jogviszony a jogosultság napján fennáll, de az ellátás igényléséhez szükséges biztosítási idő hiányzik.

2018. dec. 31. 16:13
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia, én írtam neked az előző kérdésedben is a passzív gyedről. Ha szüléskor meglesz még a munkaviszonyod, akkor igényelhetsz méltányosságo csedet v. gyedet, de nagyon, nagyon kicsi rá az esély, hogy megkapd, mert nagyon sok idő hiányzik, kb. 60 nap. Azoknak van esélye, akiknek legkevesebb 30 nap hiányzik, ugyanakkor szociális rászorultságot is néznek, vagyis a család havi bevételét. Ha jó az anyagi helyzetetek, akkor még akkor se adják meg, ha 2 nap hiányzik.

Méltányossági táppénz nagyon felejtős, terhességre nem kapod meg, baba születése után pláne nem.

2018. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem értem miért rugózól még mindig a táppénz témán. Hiába mennél szülés után táppénzre, az már nem számít a meglévő gyerek esetében. Nem kapnál rá gyedet.

A méltányosságit meg kizárt, hogy 60 napra megkapd.

2018. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Jövedelmet néznek méltányossági alapon vagy vagyont? Jövedelmünk nem lesz ha nem kapok gyedet, viszont férjem őstermelő így bevétele van. Emiatt hitelt se kaptunk
2018. dec. 31. 18:20
 16/17 A kérdező kommentje:
Te is rugózás rólad lenne szó
2018. dec. 31. 18:21
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen méltányosságomat se utasították el soha az utóbbi öt évben, volt, akinek 200 napja volt csak...

Annyi, hogy egyszer gyakorolnak méltányosságot, tehát kérd a 42 napra a táppénzt szülés után, majd gyest és úgy méltányossági gyedet. MErt ha csedre kéred, megkapod, akkor gyedre biztosan nem.

2018. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!