Te ezert valtanal munkat?

Figyelt kérdés

Evek ota a jelenlegi helyemen vagyok. Munka mellett az alom szakmamat tanulom, ami meglehetosen hosszu kepzes. MA kepzes kozben, szeretnenk egy gyereket a ferjemmel es rogton utana kellene jonnie a masodiknak, (azert nem rogton, kb. masfel ev kihagyassal) ahhoz, hogy a tanulmanyaimmal is sinen legyek.

A munkahely valtas ugy jon ide, hogy szerintem nehany even belul lefogjak huzni a rolot. Ertekesites, latni, hogy nem ugy jonnek a szamok, tobb lett a konkurencia is es a vezetoseg eleg fafeju. Ugy tudom, ha az elso gyereknek felszamoljak a ceget gyed alatt, az meg nem gond, ugyanugy kapnam az ellatast. Viszont azt olvastam, hogy ha a masodik gyerek az elso gyed alatt fogan es kozben felszamolkak a ceget, kvazi megszunik a biztositasom, igy a masodik gyerekre mar nem kapnam a gyedet. Ti ebben az esetben valtanatok? Mert egyebkent kenyelmes itt dolgozni, rugalmasak a tanulmanyaimmal, szeretem a kollegakat. De az aggodalmam a szamok alapjan megalapozott.


2019. febr. 5. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem váltanék,ha jó a hely és a fizetés..

Bedolgoztad már magad, fix helyen vagy, az,hogy mit hoz a jövő,senki nemtudja.


A gyerkőc sem csettintésre jön össze, ahogyan a második sem. Szerintem ne ezekre alapozd a döntésed.

2019. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se válts, nem tudhatod még milyen egy gyerekkel, lehet mégsem akarsz majd többet, vagy inkább nagyobb korkulonbseggel.
2019. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A 2 gyerek ebben az idoben fix. Persze a termeszet kozbeszolhat, nehany honap elteres benne van, de a sulim miatt nagyon nem lesz lehetosegem varialni. 2 gyereket meg szeretnenk, emellett be is vallaltuk oket 10 even belul.
2019. febr. 5. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Majd meglátod,ha az első meglesz, mennyire akarod fixen "azonnal" a másodikat. :) de legyen úgy!
2019. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, hoyg akinek nincs gyereke, hoyg mer többet bevállalni, amit majd KÖTELEZŐEN le kell gyártani...


Én is mindig 2 gyereket terveztem. 1 fiú, 1 lány.

Terhes lettem, tökéletesen egészségesen vittem végig, gyors szüléssel világrajött a fiam. SZóval semmi trauma.

AZtán arra ébredtem rá, hoyg ennyi, nem szeretnék többet. Imádom a fiam, nagyon jó gyerek, és egészséges, de nekem ennyi a kapacitásom. Sem mentálisan, sem fizikailag nem bírnék többet. Anyagilag beleférne pedig.


Most 6 éves a fiam, tökéletes az életünk.


SZóval ne gondold, hogy ezt így előre le lehet szögezni, mert a gyerekvállalásban annyi változó van, hogy el sem tudod képzelni:

Mi van, ha az első nem jön össze, csak évek alatt?

Mi van, ha komplikáció lesz szülésnél, és nem lehet, vagy emiatt nem akarsz még egyet?

Mi van, ha (nem kívánok ilyet) beteg a pici, és ezért nem tudtok még egyet vállalni?

Mi van, ha nem jön össze a második sehogy sem?

Mi van ha rájössz, nem bírod?

Mi van ha megözvegyülsz?


Persze, írtam nagyon rossz dolgokat, de az élet kiszámíthatatlan. Ne fixálj le olyan dolgokat az életben, ami nagyon soktényezős, és könnyen megváltozhat.


Amúgy meg ha a második babánál nem vagy jogosult, az apuka mehet gyedre a kicsi fél éves korától.

2019. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a kerdesbol lathato, hogy igyekszek felkeszulni negativ verziokra is, de valahogy nem melazom azon, hogy mi van, ha beteg lesz, vagy ha az elso utan fejemre esik egy tegla. Vannak terveim, ha nem ugy alakul, majd idomulok, de a kerdes nem errol szolt. A valaszokat koszonom, megerositettek abban, hogy erdemes valtani, mert ahogy leirtatok, hogy ti nem tennetek, en rogton bepanikoltam, hogy ez igy nem lesz jo, igy nagyvan megkonnyitettetek a dontest.
2019. febr. 5. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Engem megleptek picit a válaszok, de lehet csak azért mert magamból indulok ki. Én ugyanilyen helyzetben voltam és végül váltottam. Egy éve, eltervezett volt és nem bántam meg. Ez idő alatt az új helyre is simán betanultam és most vagyok 19 hetes. Sokkal jobb, hogy nem kell aggódnom a munkahelyem miatt.
2019. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ebben is igazad lehet..illetve a kérdező is oké.


DE én ugy gondolom, ha már valaki alapból munkahelyváltást fontolgat, akkor azt saját magához mérten teszi, és érzi, a körülmények,vagy gyermekvállalás már csak kiegészíti, de előre akkorsem fogod tudni mi fog majd következni.


Ellenpélda.. szombatra vagyok kiírva,napjaim vannak a szülésig, vagy annyi sem.

MEGFONTOLTAN váltottam munkahelyet, új és szép remények/ígéretek által másfél éve.


Ennek most iszom a levét..nagyon.


Tervezni lehet,de sajnos amit dob majd az élet.

2019. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!