Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felmondtam. Szeptember 1. én...

Felmondtam. Szeptember 1. én lesz új munkahelyem. De 5 hetes terhes vagyok. Akkor innen úszott minden támogatás?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyet valószínűleg visszautasítom. Nem akarok kiszúrni velük.
2019. ápr. 29. 07:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok álláskeresésin mert még a felmondási időmet töltöm.


Szólok az új munkahelyen is július környékén,hogy keressenek mást. Nyílván ha nem tudják hogy várandós vagyok akkor felvesznek. De nem titkolom el.

2019. ápr. 29. 10:21
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy írták, ha nem most mész el álláskeresésire, hanem jól időzítve, akkor járhat a csed és a gyed is. Ne légy hülye, használd ki!
2019. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Párod kérheti helyetted a családi adókedvezményt, az egy 10-es egy gyerekre asszem. Illetve 6 hónap után kérheti ő a gyed extrát, ugyanúgy dolgozhat, de kap gyedet. A fizuja alapján többet, mintha te kapnál, ha lenne munkád, úgyhogy jobban jártok. Ehhez neked majd le kell mondani a gyest, és fizetni magad után a tb-t. Mi is így csináljuk, bár én nem munkanélküli vagyok, csak katás, a gyedem lópikula kb, inkább dolgozom valamennyit a gyerek mellől itthon.
2019. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Mikor kellene elmennem álláskeresésire? Nem tudtam,hogy van ilyen lehetőség. Nem kell azonnal jeleznem a munkaügyinél,hogy már nem dolgozok,ahhoz hogy kapjak pénzt?


Utánaolvasok akkor,mert ezt nem teljesen értem most amit írtok.

2019. ápr. 29. 12:58
 15/15 anonim ***** válasza:
Az álláskeresésit bármikor igényelheted. Mikor bemész regisztrálni, attól a naptól nézik, hogy mennyi munkaviszonyod volt. Ha a regisztrációt megelőzően volt 900 napod, akkor kapod 90 napig az álláskeresésit, nem feltétele, hogy közvetlen a munkaviszony megszűnését követően menj be. És ha ez lejárt, utána még 45 napig nem kell tb-t fizetned. (illetve a gyes alatt egyáltalán nem)
2019. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!