Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED Extrával kapcsolatban...

GYED Extrával kapcsolatban lenne pár kérdésem, most akkor hogyan is működne az esetünkben?

Figyelt kérdés

Én GYES-en vagyok az 5 hónapos fiammal, nem jár a gyed csak gyes, egyetemi tanuló voltam levelezőn mikor terhes lettem, így akkor nem volt munkahelyem, ezért nem jár a gyed, ezt csak így zárójelben.

A párom habár jól keres, de minimálbérre van csak bejelentve.Azt tudom hogy én megszüntetném a gyest és fizetném a tb-t magam után, de érdekelne hogy megéri-e felvennie a páromnak a gyed extrát?


Azt szeretném tudni, hogy:


1. Mit kell tenni ahhoz, hogy ezt ígénybe vegyük? Kellenek hozzá páromnak az utólsó 2 évből (azt hiszem ennyit számítanak) munkahelyi papírok?


2. Mennyit kapna ki minimálbérre?


3. Ha közben találna egy magasabb fizetésű munkát mint a mostani akkor a GYED Exta is emelkedne ennek arányában?


4. Nem kell házasoknak lennünk,csak egy háztartás?


Köszönöm előre is!



2019. ápr. 30. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Munkahely intézi

2,4. Nem tudom

3. Nem

2019. ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
.
2019. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 be kell mennie a bérszámfejtésre, töltenie gyed igénylőt és vinnie a gyerekadatokat (taj, születési stb)

2 minimálbér 70%-át

3 nem, a gyerek születés napjától számolnak vissza, ott nézik az összegeket. A későbbiek nem számítanak.

4 nem kell házasnak lennetek

2019. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. máj. 1. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!