Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fél év állandó bejelentett...

Fél év állandó bejelentett munka után mit lehet igényelni ha a párommal nem vagyunk házasok és bejegyzett élettársi kapcsolatban? Ő Ausztriában van bejelentve augusztus óta

Figyelt kérdés
A munkám miatt hamar elmentem táppénzre ezért ettől a hónaptól már nem jár. Korábban csak napi bejelentéssel dolgoztam. Most hogy megvonták a táppénzt, annyit tudok, hogy a családi adókedvezményt igénybe tudom venni, ami havi 10ezer és az egyszeri anyasági támogatást ami 60ezer és a családi pótlékot. Egyenlőre nem beszéltem olyannal aki teljesen képben lenne ezekkel, de egy könyvelő és a védőnő azt mondta hogy szerintük így nem jár CSED és GYED sem. A GYES-t is csak a baba 2 éves korától tudnám igénybe venni. Ebben az esetben tudnànk igényelni valamit Ausztriából vagy ha nem akkor én itt Magyarországon mit tudnék?
2019. jan. 24. 09:56
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat, lemaradt:

A párom is el tudna menni GYED-re?

Ha már nem jár nekem táppénz, attól még a munkáltatónak el kell küldeni a táppénzes papírt?

2019. jan. 24. 10:00
 2/36 anonim ***** válasza:
84%

Gyes+családi neked. Nem, nem 2 éves kortól. Csak annak jár 2 és 3 év között, aki kapott csedet, gyedet. Te szüléstől igényelheted.

Adókedvezményt most nem tudjátok igénybe venni, mert neked nincs adóköteles jövedelmed, a párod meg azért nem, mert nem férj. Majd jövőre visszaigényelheti.

2019. jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit össze-vissza írsz. Most akkor ez rendes bejelentett munka volt, vagy csak napi bejelentés?

Ha táppénzen voltál, már miért nem kapsz akkor továbbra is? Nem dolgoztál ott annyit, mint amit tp-en akartál lenni, vagy én ezt nem értem.


Akkor kapsz gyed-et, ha 2 évre visszamenőleg van 1 év rendes munkaviszonyos (a napi bejelentés semmi!), illetve ha a szüléskor is aktív munkaszerződésed van. Ekkor jár gyed meg adókedvezmény.

Ha ezek nincsenek, akkor csak családi pótlék meg gyes.

2019. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Évekig napi bejelentéssel dolgoztam mindenhol . Február 1-től volt rendes határozatlan munkaszerződésem. Augusztus 1től pedig már táppénzen voltam. És igen, több lett voltam mar táppénzen, mint amennyit dolgoztam.
2019. jan. 24. 10:18
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

Egyszeri anyaságit kaphatsz, amit írtál, majd a védőnő elmondja mik a feltételei. Ezen kívül családi pótlék meg gyes.


Ha nem jár táppénz, akkor a munkáltatónak nem kell táppénzes papír.


Magyarországon a baba fél éves korától igényelheti az apa a gyed-et a fizetésén kívül, ha megvan az egy év munkaviszonya, de mivel ő külföldön van, ezért azt nem tudom ilyenkor mi a helyzet, igényelhető-e.

2019. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%
Hamar eljöttél táppénzre, nem szabadott volna, mert így semmi nem jár.
2019. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
38%

"A munkám miatt hamar elmentem táppénzre"


Itt rontottad el, és ez a baj, hogy sokan nem tudják, hogy munka miatt senki nem lesz keresőképtelen.

Ha a munkád nem végezhető terhesen, fel kellett volna menteniük, és könnyített munkát adni. Ha ezt nem tudják, akkor otthon maradsz alapbérrel.

És máris jogosult lettél volna mindenre.


Még megpróbálhatod, hogy visszamész dolgozni, és kéred a könnyített munkát. Hátha meglesz az idő a gyedhez.


A gyest igényelheted szülés után rögtön, meg a családi pótlékot.

Az 10ezer adókedvezményt nem tudod igénybe venni, mert nincs adód, amiből igényelhetnéd.

2019. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj volt eljönnöm táppénzre. Vagy nehezet kellett volna emelgetni 14-17órában folyamatosan talpon vagy ha megtudták volna a terhesség tényét, kirúgtak volna és így már védett voltam
2019. jan. 24. 10:27
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már tp sem jár neki, nem is dolgozik már,így gondolom már nem a munkáltató dolgozója. Már nagy pocija lehet, kizárt, hogy visszavegyék dolgozni, a munkáltató sem hülye...
2019. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
56%

TÖRVÉNYi kötelezettsége lett volna könnyített munkát adni. Nem opcionális. TÖRVÉNYI kötelezettsége lett volna felmenteni a munkavégzés alól, ha nem tud könnyített munkát adni.

És védett voltál a terhesség alatt mindig. Szóval nem tudtak volna kirúgni (csak próbaidő alatt).


Meg is szűnt a munkaviszonyod?


Akkor csak gyes fog járni, és az adókedvezményt meg nincs miből érvényesíteni: neked nincs jövedelmed, a párod meg nem itthon adózik.

2019. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!