Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek elintézettnek...

Szerintetek elintézettnek tekinthető a CSED igénylésem, vagy táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés

Május 28-ra vagyok kiírva. Április 1-én táppénzre mentem, kaptam egy rózsaszín papírt (orvosi igazolás keresőképtelen (terhességi) állományba vételről. Április 30-án kértem a táppénz zárását (mivel CSED-et szeretnék igényelnio, nem tp-t), megkaptam az igazolást folyamatos keresőképtelenségről (Ápr. 1-Ápr 30.) Rajta Május 1-től keresőképes.

De ugyanekkor kaptam még egy rózsaszín igazolást ismét keresőképtelenség, terhességi állományba vétel Május 1-től. Ezeket és a CSED igénylőlapját beküldtem a céghez.


Ők továbbították a külsős könyvelőnek. De hogy így rendben van-e, arról gőzük sincs.


2019. máj. 6. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van.
2019. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nem. Majus 1-tol nem lehetsz cseden es tappenzen is. Ha majus 1-tol csedet szeretnel tarasd a tp papirt. Es szolj a dokinak hogy mit szeretnel.
2019. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóltam. Először telefonon, hogy zárja, adja oda a férjemnek legyen szíves, neki útbaesett. Mondta hogy természetesen. Erre adott valami random leletet, pedig egyértelműen mondta a férjem, hogy a TP-t zárják legyenek szívesek.


Nem sikerült. Bementem én. Kértem, hogy zárják a TP-t. Mondták, hogy zárják, de nem adták ide a papírt, hanem elküldtek a háziorvoshoz (holott nem ő vett TP-re, hanem a terhesgondozó nőgyógyász). Háziorvos nem értette mi van, visszaküldött.


Erre bementem harmadjára, hogy adják ide a TP zárását. Na ekkor sikerült. És erre adtak még egy rózsaszínt, Május 1-től nyitva. Felhívtam őket, hogy zárták-e a TP-t, azt mondták igen, értik, minden rendben, Májustól keresőképes vagyok.


Most komolyan menjek be negyedjére is ebben a fantasztikus időben? Dehát értelmes felnőttek vagyunk, Áprilisban TP, Májusban CSED, ennyi, ezen nincs mit félreérteni.

A könyvelő meg ül rajta 6 napja, gondolom még rá se nézett.

2019. máj. 6. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs táppénzen, ahogyan írta is a kérdező. Megkapta a terhességi állományba vételt (terhesség-szülés állomány), ami a csed igazolásának alapja. Ennek külön kódja van.
2019. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Juhú!

Köszi, remélem. Csak az zavart be, hogy tök ugyan ezt a papírt kaptam TP nyitásakor is.


De akkor megnyugszom, csak annyira körülményes volt ez az egész, hogy kicsit belefáradtam.

2019. máj. 6. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A könyvelő meg ül rajta 6 napja, gondolom még rá se nézett.


Ja, nyilván fekszik májusban szerencsételn egész nap... :(

2019. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak annyit kèrtem tőle, hogy nèzzen már rá rendben van-e. Egy hete. Èrtem, hogy sok most a tennivaló, de attól mèg ezt is intèzni kell. Vagy te sem kapsz fizetèst 2-3 hònapig, mert nincs idő a bèrszámfejtèsre?
2019. máj. 6. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Én leadtam munkahelyen, ami egy tök korrekt, precíz hely.. Erre leadtam és véletlenül nem küldték be az oepnek.

Mikor vártam az utalást semmi.

Hívtam az oepet, kiderült, hogy nem lett beküldve. Szóval akkor lesz rendben, ha pénz a számlán. Én így 2.5 havit kaptam egyben..

2019. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!