Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Teherbeesés és munkaviszony...

Teherbeesés és munkaviszony hogyan legyen? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagy dilemmába vagyok, ugyanis jelenleg napi bejelentéssel dolgozom Juli 1-ig egy hentes boltban eladókén viszont júliustól felvesznek a munkaügy által ezzel a 25év alattiaknak járó támogatással ami 9+4,5hónapos szerződést jelent. Viszont, a nőgyógyászommal most kezdünk el egy kezelést hogy össze jöjjön a baba és arra lennék kíváncsi hogy ha teherbe esek a támogatás ideje alatt akkor mi történik? Mi lesz ha lejár a 9+4,5 hónap mire számíthatok? Kirughatnak? Vissza fizettetik a támogatás összegét ha már dolgozok és pár hónap múlva terhes leszek.? Köszönöm elöre is mindenkinek

2019. jún. 7. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Hála a mai törvényeknek és a jelenlegi kormány intézkedéseinek, legjobb tudomasom szerint mindenhol, minden körülmények között a kismamát védelemben es előnyben részesítik. Ne aggódj emiatt, én nulla munkaviszonnyal, egyetem közepén estem teherbe, de jogosult vagyok Gyedre, es a gyerek 1,5 éves korától bölcsibe megy, én részmunkás allást vállalok, kivitelezhető.


Ha pár hónap mulva esnél teherbe, amikor már lejárt a próbaidőd is, akkor pedig nem rúghatnak ki, ha bejelented, hogy terhes vagy.

2019. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
És lehet, szemétségnek hangzik a munkáltató irányába, de elég sokan vannak, akik eljátsszák azt, hogy felveszik őket valahova és nehány hónal utan terhességet jelentenek, majd táppénzre mennek, majd szülési szabadságra... én úgy tudom, az ilyen helyzeteket nehéz "kivédenie" a munkáltatónak, mert senko nem tudhatja előre, hogy az adott ember mikor vállal gyermeket, vagy simán mikor kerül áldott állapotba. És onnantól kezdve őt megilleti a védelem.
2019. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Azért ez nem egészen igaz. Mivel nem határozatlan szerződésről van szó, ha a terhesség ideje alatt az lejár, nem kötelesek hosszabbítani.
2019. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Elnézést, ebben az esetben viszont a #3-nak igaza van. Én most elsiklottam afölött, hogy a Te szerződésed hatarozott idejű. Ebben az esetben viszont nem túl előnyös a helyzeted.
2019. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem pl felvesznek a 9+4,5hónapos szerződésemmel, ez idő alatt nem rughatnak ki de ha lejár ez a 9+4,5hónap akkor nem kötelesek hosszabbítani!? És amíg tart ez a szerződés csak addig kötelesek foglalkoztatni?
2019. jún. 7. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, nem köteles hosszabbítani.
2019. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!