Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nuts free/ minden mogyoró...

Nuts free/ minden mogyoró féle magvak mentesen ki mit csomagolt a gyerekének az iskolába?

Figyelt kérdés

Idén bevezetik, hogy ezeket tilos bevinni az iskola területére, allergiás gyerekek miatt. Így teljesen kiesett amit eszik. Mindig fortnetti volt gyümivel vagy péksütik. Ebből is jó esettben pár falat mert fényevő szinten él.

Most meg mindjárt suli és ugyan ott tartunk mint tavaly, ezt eszi csak meg. Nem tudom mi az amit csomagolhatnék neki :(


2019. aug. 14. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fornettiben és a péksütiben nincs olajos mag, ha nem nutellás a tölteléke. Igazából szerintem baromi kevés olyan uzsonna van, amiben olajos mag lenne.
2019. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most kapásból semmi olyan uzsonnaféle nem ugrott be, ami magvas/mogyorós lenne. Ne legyen nutellás és egyéb mogyorókrémes és a fornetti se legyen magvas. Szerintem nem nagyon kell változtatnotok semmin🤔
2019. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tippre pont ilyat

Nem tudnèk a magvas kenyerek műzliken kívül, amiben van


Jómagam allergiás vagyok ràjuk (mogyoró- török, földi, mandula, dió, napraforgó; nem fulladok meg, "csak" bizsergek, viszketek, sosem volt ebből gond


Joghurtot

Péksütit

Szendvicset

Gyümölcsöt ettem

2019. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nekem sem jut semmi olyasmi eszembe, amiben van direkt mogyoróféle. Azt pedig nem várhatják el a suliban, hogy pl a gyerek ne vigyen egy sport szeletet, mert olyan üzemben készült, ahol mogyorót is csomagolnak.


Szóval nálunk szendvics van, de ez lehet péksüti is. Akár fornetti, akár sajtos satngli, pizzás kifli, mindegy, amit szeret a gyerek.

Mellé van kis csoki, keksz, gyümölcs és ropi, sós perec. mindenből csak kevéske, fél maréknyi.


Azért hülyeség, amit a suli kér, mert ez nem védi az allergiás gyereket. Mondjuk suli előtt betol a gyereked egy zacskó földimogyorót, majd kézmosás nélkül mogyorós kézzel fogja meg a kilincset, amit uténa az allergiás megfog, máris kész a baj.

Az allergiás gyereknek meg kell tanulnia, hogy óvatos legyen, ne fogadjon el senkitől ételt, csak azt egye meg, ami totálisan biztonságos. Persze azon felül, hogy a társaktól elvárható az odafigyelés (pl fenit esetben az alapos kézmosás), más NEM! Magyarán mondva: senki ne mondja meg, hogy az én mit csomagolhatok a gyerekemnek!


Amúgy szerencsére az igazi mogyóróallergia meglehetősen ritka, nem szoktak csak úgy ilyenek szaladgálni az iskolákban tömegével. nagy intézményekben talán 1-1 gyerek, de inkább annyi sem.

2019. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan magvakat csomagolj neki, amiben nincs földimogyoró. Egyedül a földimogyorónak van olyan hatása, hogy akár a szagától, akár attól, hogy a gyereked kézzel megfogja, aztán ugyanazzal a kézzel az allergiás gyereket is megfogja, hogy az allergiás befulladhat. A többi olajos magnak nincs ilyen hatása, de megkínálni ne kínáljon meg senkit, mert nem lehet tudni, hogy nem allergiás-e rá. A nutella és a nutellás dolgok bátran mehetnek, mert abban nem földimogyoró van! Arra kell megtanítani a gyereket, hogy nem adhat a tízóraiból senkinek, mert lehet, hogy allergiás. Az osztályfőnökkel meg el kell beszélgetni arról, hogy nem a mogyoróféle magvak összessége lehet veszélyes, olyan szempontból, hogy kinyitják a zacskót és valaki rosszul lesz, hanem csak a földimogyoró.
2019. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11%
Lányom bent eszik suliba így nem vissza semmi ennivalót magával.
2019. aug. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!