Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is vannak ilyen kérései...

Máshol is vannak ilyen kérései a gyerekének? Vagy én rontottam el valamit nagyon

Figyelt kérdés

9 év alatt sosem foglalkoztunk a márkákkal és az árakkal. Ha kínai ha adidas nem számított. Most már olyan dolgokat kér amit magamnak sem vennék, meg sosem volt még a családban sem.

Kezdve az iphone hozzá 100 ezres kis pöcök füllgató, konzol, drága számítógép. Videós holmik, drága játékok.

Mindenből fortnite mintás kellene neki a suli kezdésre ehhez jön a gucci és társai.

Idióta netes kihívásokat is csinálni akarta de a fahéj evéskor hatalmas leszidást kapott.

Itthon hiába tiltjuk a barátoknál, nagyszülőknél ezeket nézni. Volt olyan barátja aki azért nem jön hozzánk mert itt nincs konzol. Mindezt úgy, hogy egy kis 8 ezres városban élünk.


2019. aug. 11. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Már nem a családi értékek kezdenek számítani, hanem az iskolai divat. A nagyszülőknél még tudsz rá hatni, a barátoknál már nem. Vedd komolyan, mert most csak fahéjat eszik, de 15 évesen nem jön majd haza...
2019. aug. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Ne kényesztesd el, csak azt vedd meg neki ami szerinted is reális áron van
2019. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
+mond meg mit csinálhat az interneten és mit ne egy bizonyos határig
2019. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Ezeket csak azért írom mivel nekem nagyon nem nézték mit csinálok és mit nem. Így 13 évesen anotalkon ismeretleneknek kuldemaz arcomrol kepet
2019. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ennek a kiváló oka a baj. Talán nem fogadták be a többiek és ezzel akar beilleszkedni.

Nem tudom van e lehetőséged, de én elvinném másik közösségbe, vagy ha erre nincs megoldás, akkor írasd be sportra vagy zenére, esetleg valami szakkörre.


Szerintem nem ő vágyik ezekre, inkább ez a feltétele a sok társa barátságának.

2019. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Meg kellene húzni a határokat és megtanítani neki a valódi értékeket. Ezt az iskolában nem fogja.


Btw már az iPhone ál látszik, hogy csak marketingzombi. Tanítsd meg inkább gondolkodni. Meg mondjuk magadnak se vegyél ilyeneket

2019. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudok hozzászólni, csak annyit hogy 9(!!) évesen már a gucci a menő. Ilyen korban azt se tudtam, hogy létezik :o brutál 19l
2019. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lehet az oka, hogy a haverok után megy, és ott lehet olyan gazdag gyerek, aki csak azzal áll szóba, ahol van konzol, meg gucci pulcsi.

9 évesen elég nagy, hogy ismerje a márkákat, hát akkor elég nagy ahoz is, hogy ismerje a pénz értékét.

Ennyi idősen az enyém is volt, hogy követelőzött. Megmondtam, hogy X forint a plafon, addig olyan ruhát választ, amit akar. A gucci pulcsi 5X forint, szóval arra nincs.

További hiszti esetén odaadtam a pénztárcát, hogy ha sikerül addig sírnia, amíg tele lesz pénzzel, akkor szóljon.

Illetve kiszámoltuk, hogy ha egy óra házimunkáért kapna tőlem (vagy mastól) 500-1000 forintot óránként, akkor mennyi idő alatt keresné meg az árát a gucci pulcsinak. Már egyből nem is kellett.

9 évesen fel kell fognia, hogy a pénz nem magától terem az ATM-ben.

2019. aug. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Ezt látja a társaitól és a neten. Sajnos jellemző minden kiskamaszra. Öcsém is ilyen volt, mikor eldurvult, a szüleim elküldték nyáron segédmunkáskodni. Az segített, kicsit helyretette a fejében a pénz értékét. Ajánlom.
2019. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Nincs ilyen az én 9 éves lányom normális bár rengeteg ruhája van de nem márka mániás ,telefonja sincs és nem kér ilyet,tabletje volt de tönkre ment ,de nem bánkódik ezért.
2019. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!