Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen könyveket tudnátok...

Milyen könyveket tudnátok ajánlani egy kezdő tanítónak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg tanítónak tanulok és szeretnék olyan könyveket találni, amik elsősorban az általános iskola alsó tagozatos korosztályáról szólnak. Jó lenne ha a könyv kifejezetten pedagógusoknak szólna és a gyerekek mindennapos problémáit, lelki világát mutatná be, ezzel egyfajta betekintést adva az ő nézőpontjukba. Kezdő tanítóként örömmel vennék olyan jellegű könyveket, amik valamelyest fel tud készíteni az éles tanításra, a gyerekkel történő harmonikus kapcsolat kialakítására. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy majd a gyakorlat lesz a tényleges tapasztalatadó, de szeretnék addigra jól felkészült lenni.:)

2019. aug. 17. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!

Tanitokent mondom, hogy erre nem lehet felkészülni. Amit általánosságban tudni kell erről a korosztályrol, azt meg fogod tanulni a suliban, anélkül be se tudnád fejezni, de a gyakorlatban fog kiderülni, hogy tudsz-e mit kezdeni ezzel a korosztállyal. Minden gyerek egy külön egyéniség, az életkori sajatossagokrol meg a suliban tanulsz, annál több nem kell. Én egy dolgot tudok neked javasolni. Nem tudom, most hogy van, de amikor én tanultam(11eve végeztem), nagyon keveset tanultunk az SNI gyerekekről, pedig ma (és már akkor is) minden osztályba jut egy-ketto. Én inkább arra készülnek fel, mert ha annyit tudsz róluk, amennyit a suliban hallasz, bajban leszel. Én mondjuk rögtön tanulasi-es magatartási zavarokkal küzdő gyerekekhez kerültem. Voltak ADHD-s, Aspergeres stb. tanítványaim is. Nos, náluk nyugodtan elfelejtetted, amit addig tanultal, mert nem fog működni. Ha viszont nincs más alternatívád, gyorsan elmehet a kedved. Azért írtam, mert úgy látom még

nagyon lelkes vagy és nagy szükség lenne ilyen tanitokra😃

Bocs a hibákért, tudok helyesen irni, csak telefont használni nem🙁

Kívánok neked sok örömöt a tanítói pályán!

2019. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Gondolom, még nem kezdted el, de majd lesz több féléven keresztül gyermekpszichológia tárgyad, pedagógia jellegű tárgyak, stb... nagyon sok kötelező és ajánlott irodalommal.

Pl a Mérei Ferenc - Binét Ágnes féle Gyermeklélektan elég olvasmányos és korrekt könyv, addig megnézheted, bár biztos, hogy a kötelezők között lesz.

2019. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!