Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kezdő olvasó vagyok, es...

Szvitek96 kérdése:

Kezdő olvasó vagyok, es legfőképp a krimiket szeretem, es legelőre Agatha Christie-t szeretnék olvasni. Melyik könyveket ajánljatok tőle elsősorban? Az ABC gyilkossagok es a tíz kicsi néger között gondolkodok. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2019. júl. 19. 14:22
 1/10 anonim válasza:
2019. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó. Tíz kicsi négerrel kezdd. Nem akarok spoilerezni. Fülszöveget se olvasd el. Klasszikus.


Anyukámnak van egy polca Albatrosz krimikkel. Agatha Christie, Raymond Chandler, Maigret sorozat...ezeket faltam a rezzenéstelen, forró nyári délutánokon a zsalugátertól napfénycsíkozott heverőn, a macskámmal az oldalamon...csodálatos nyarak voltak.

2019. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első Agatha Christie regényem a Tíz kicsi néger volt, kifejezetten ajánlom.
2019. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor azzal is kezdem majd:)
2019. júl. 19. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:

A Tíz kicsi néger valóban nagyon jó könyve, bár arra készülj fel, hogy az nem egy klasszikus krimiregény, amiben van egy zseniális nyomozó, aki a történet végére megoldja a rejtélyt és az egészet levezeti, hogy mi történt pontosan és, hogy ő mire miből jött rá.

Én is ezzel az A.C. regénnyel kezdtem anno, és talán épp ezért is volt elsőre kicsit csalódás nekem. Mai fejjel persze már remek könyvnek tartom.

Amit még ajánlok tőle, az az Ackroyd gyilkosság. Na, annak van egy olyan befejezése, amire azt lehet mondani, hogy "aztak**va, ez zseniális!"

Ha pedig a Gyilkosság az Orient Expresszt olvasod tőle valamikor, és esetleg a legutóbbi, filmes borítójú kiadása kerül a kezedbe, akkor könyörgök, ne olvasd el a hátsó borítón lévő szöveget, mert szemét módon lelövi a végső megoldást. Vagy legalábbis nagyon erősen utal rá. Engem sajnos sikerült megszívatniuk, és borzasztó mérges voltam.

2019. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat.Azt azért hozzateszem, hogy nem eznaz első krimim es nem is az első Agatha regényem
2019. júl. 21. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen az a kezdő olvasó, csak bizonyos számú betű lehet egy lapon? Vagy nem lehetnek a szövegben idegen szavak? Vagy mégis mi a csecs?
2019. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg mit kell ezen ennyit rákészülni, ráguglizol Agatha Christie könyveire, vagy beballagsz egy könyvtárba aztán hajrá.
2019. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Workdew jobb lett volna csendben maradj... Nem kell ide a feszültség... Mellesleg azt jelenti, hogy nem vagyok egy konyvmoly, elég kevés könyvet olvastam el idáig, es az alapmuvekkel kezdenem.
2019. júl. 26. 20:07
 10/10 anonim ***** válasza:

A Tíz kicsi néger zseniális, imádtam.


Nekem személy szerint az ABC-gyilkosságok egyáltalán nem jött be, az egyetlen Agatha Christie-regény, ami kifejezetten nem tetszett.


De sokan dicsérik, ha gondolod, tegyél egy próbát:)

2019. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!