Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Fiam most kezdte a kilencedik osztályt, szakgimnáziumban. Kollégista lett és a elkezdték piszkálni, zsarolni. Hárman van kolisak az osztályából, abból kettő lány így egyedül van. Nincs barátja. Megverték, fenyegetik, elveszik az ennivalóját volt hogy a pénzét is. A nevelők épp hogy alig idősebbek, semmit sem csinálnak. Inkább arébb mennek ha verekedés van vagy bármi.

A városi gimnáziumba nem veszik fel mert így is sokan vannak egy osztályban, szakmunkásba mehetne de azt mi nem akarjuk. Legközelebbi gimi 45 perc buszozás. A mostani suli 2 órára van autóval.

Jelenleg itthon van betegség miatt, vissza már nem akar menni. Nem tudom mit csináljunk, fiam már tanulni sem akar, rengeteget veszekszik emiatt az apjával.


2019. szept. 26. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Átíratnám máshova, 45 perc busszal nem sok, én több középislolába is jártam, egyik sem volt közelebb ennél, ki lehet bírni, a koli szerintem nem jó ötlet ennyi idős gyereknek, egyetemistának jó.
2019. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
45 perc buszozás kibirható, inkább, minthogy piszkálják. Sokan járnak így suliba, ahol én laktam faluban is ez volt. Én mondjuk kollégista voltam anno, de rengetegen jártak busszal és egy megszokott kis csapat jött így össze. Sok olyan diák volt, aki kollégiumból inkább így járt be.
2019. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mese, iskolaváltás.
2019. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
99%
Akkor a legközelebbi gimibe könyörögném be. Bármi jobb ennél, így egy életre megsérülhet a gyerek. Ha elveszik a kedvét a tanulástól akkor a jövőjének is annyi lehet. A buszon is ki tudja használni az időt, menet közben lehet tanulni. Rengetegen utaznak ennyit vagy többet naponta. A saját gyerekem is a közeli városba jár, a busz kb. 35-40 perc, a helyi közlekedés 15-20. Kibírja, ez van.
2019. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mese, iskolaváltás.
2019. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A helyi gimnáziumban már többször is voltam 38an vannak kilencedikben, már több gyereket is elutasítottak. Az iskolafenntartó centrum, az iskola igazgatója is elkülött, csak a szakmunkásba vennék fel :(
2019. szept. 26. 20:56
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Váltsatok sulit. A gyerek lelke többet ér.
2019. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb 45 perc buszozás, minthogy szekálják és bántsák. Én 1 órát utaztam a gimibe, nem volt gond.
2019. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdezd meg a fiadat, hogy elfogadná-e, hogy 45 percig buszozzon abba a gimnáziumba.

99%, hogy boldogan elfogadja. Akkor meg TE mit problémázol rajta?????

Az más kérdés, hogy ezzel együtt fölvetném neki, hogy valami küzdősportot tanuljon, hogy ha valahol hasonló fajankók közé kerül, akkor az öklével meg tudja nevelni őket.

2019. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaváltás, ne kínozd!


Eleve miféle szemét suli az, ahova ilyenek járnak. Ezért nem engedném csak elit iskolába a gyerekem, nem érdekel, ha sznobnak tartanak.


Az esetet meg jelentsd. Ne hagyjátok annyiban.

2019. szept. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!