Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai zaklatás, bántalmazás...

Iskolai zaklatás, bántalmazás esetén, miért nem tesz a tanár semmit, főleg, ha az óráján megy, tehát nincs olyan, hogy nem tud róla?

Figyelt kérdés
Én átmentem ezen kerek 4 éven keresztül. Tanár NEM TESZ SEMMIT. Iskolába meg muszáj volt járni, muszáj volt minden órán ott lenni. Mindezt azért, mert jó jegyeim voltak egy gyenge osztályban és nem voltam "stréber", szinte semmit nem tanultam, de nem hatból buktam félévkor. Az utolsó csepp a pohárban az volt, mikor bedrogoztak, a tudtomon kivül drogot tettek az italomba, hogy lejárathassanak és gúnyolhassanak utána, plusz a video felvétel bedrogozva végigment az egész iskolán, meg az iskolán kivül is. És akkor itt lép életbe, hogy miért is lehetséges ezt kivételezni, A SZÜLŐK. Normális esetben a szülő tesz valamit, vagy legalább megengedi az iskolaváltást, nem pedig gúnyol, hogy te tehetsz róla, meg "MÉG AZ OSZTÁLYTÁRSAID IS UTÁLNAK". Mikor úgy mentem haza, miután az utolsó órán kaját kentek dolgozatírás helyett a hajamba, belevágtak stb., közöltem anyámékkal, hogy sulit váltok. Az errdménye az lett, hogy utána mindog, ha lebetegedtem is, megganúsítottak, hogy ott akarom hagyni az iskolát, meg nem akarok iskolába menni. Ráadásul anyám pedagógus általános iskolában, de nagyon brutális lelki terror ment kiakorom óta az iskola miatt és hogy kitűnő legyek semmi más nem számított. Mikor az illető a telefonomat lopta ki a táskámból, és órákkal később a matek órán vettem észre felálltam és kicsavartam a kezéből. A tánr reakciója az volt, na és mi volt az üzeneteiben, meg röhögött. Pedig nem voltam gyámoltalan sem, állítom, hogy megy az áldozathibáztatás, hogy biztos csendes, biztos stréber, biztos nem beszél senkivel. Nem így volt, de még ha így is lett volna senki sem érdemli ezt. Iskolába pedog járni kell és 18 év alatt szülő nélkül semmit sem tehetsz. Plusz én mindog is szégyelltem erről beszélbi és nem akartam sajnáltatni magamat, most ez előhozta. Még hányan vannak így, meg miért marad titokban ez mindig...
2019. okt. 4. 14:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nincs semmi eszköz a kezükben.
2019. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Nincs? Talán nincs neki szája, hogy lecsessze, mit művel órán, mert igazából sz.rik rá...


Vagy el lehet tanácsolni, kirúgni, behívni a szüleit.


Mondanám, hogy vége lett, de még anyámnak a munkahelyén is lejáratott, az egyetemen, az egész városban, pesig elballagtam, és nem is beszélek a lánnyal. Meg évek után is visszahallom, hogy "detoxba került", ja mert bedrogozva, eszméletlenül otthagytak egy nyilvános helyen és órák estek ki.


Nem csak azt a 4 évet, hanem az életedet is tönkretehetik. Pedig leeht akkor a matek tanár, vagy az irodalok tanárnak nem röhögnie kellett volna...

2019. okt. 4. 15:07
 3/29 anonim ***** válasza:
25%

Ebben a témakörben még nem adtad elő a "bedrogoztak, kiröhögtek és emiatt egy kalap sz*r az életem" siránkozásodat. Mesélj még egy kicsit, hadd tudják itt is, mennyire életképtelen vagy!

Lásd még:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

2019. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
52%

1-es vagyok. Kérdező, miért kell így nekem esni? Igazat írtam. Manapság már se a lecseszés se az intő se semmi nincs hatással az ilyenekre.


De te se vagy 100-as. Menj el pszichiáterhez ha nem tudsz túllépni a gimis éveken.

2019. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem, nem emiatt sz.r,már ilyenek meg sem kottyannak, jutott ki még belőle jópár... Bár azt, hogy miért, sosem tudom.


Igen, én írtam, 3 éve, már nem is emlékeztem rá. De örülök, hogy fejben tartod. És nem kívábom, hogy veled történjen ilyen, de ezen is csak mocskoskodni tudsz, akkor egy utolsó sz.r ember vagy.


Teljesen kicsinált ezzel a sztorival, most a srácra írt, akivel randizom... Bátneddig elmegy. Pár hóbapja sétálok egy barátnőmnel, és egyszer csak észreveszem, hogy egy egész utcán át követett, hogy halgatózhasson.

2019. okt. 4. 15:15
 6/29 A kérdező kommentje:

Első, amúgy én nem teremtettelek le, de nincs igazad... Arra meg, hogy ilyen módon reagáltál, nem is értem 🤷‍♀️ Arra tényleg nincs rálátása, hogy szünetben, meg iskola után, de én sem lógok velük.


Arra, hogy órán ne kenjen kaját a hajadba, nagyon is van... De persze akkor 4 alkalommal is tudott azólni, hogy az ebéd pénzt, ne ott számoljam. Mai eszemmel belekentem volna a pofája és felkelek, eljövök.

2019. okt. 4. 15:25
 7/29 A kérdező kommentje:

Egyébként pszichiáterhez sem kell mennem, meg ennek a cikknek alapján jutott eszembe, amit most olvastam:


[link]


De ti sem vagytok jobb emberek és amíg csak az ÁLDOZATHIBÁZTATÁS megy, addig tényleg nem lehet semmit sem tenni.

2019. okt. 4. 15:32
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Semmit sem tehet a tanar. Meg a szulok is jot rohognek egy beirason sajnos. Ha leszidja a gyereket, ezert is megbuntethetik mert pl a gyereket megalazza.

Mi ezt vegig jartuk, ahol a szulo is kirohogi a tanart nincs mit tenni

2019. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
62%

Az van, hogy a tanárok is emberek. Van köztük sok romlott, sajátos erkölcsű, ahogy szülők közt is.


Nálunk is volt hasonló.


Aki kilóg, kicsinálják, de nem csak suliban, munkahelyen is ellehetetlenítik a munkavégzést.


Meg kell tanulnod alkalmazkodni, haverkodni akkor is, ha utálod őket, a csapatmunkára való képesség nélkül alig fogsz munkahelyet találni..


Benned is van hiba, amiért más vagy, bennük is, amiért rosszul állnak hozzád.


Sajnos ők vannak többen, akik nem tudnak a kilógó emberekhez rendesen hozzáállni.


Engem is cikiztek, tök érthető utólag, mindent túlreagáltam, szocfóbiás, zárkózott voltam, csak kívülről úgy látszott, hogy senkihez nem szólok(többnek képzelem magam), ha meg is szólalok kiabálok vagy bőgök.


Egy nagyadag önismerettel és sikerélményekkel a pasiknál sikerült mérhető önbizalmat felszednem, megállom a helyem olyan 25 éves korom óta.


Nagyon tutti volt volt szadista tanárral összefutni és érezni, hogy ők is csak emberek, akik egy tócsában királykodtak, mert máshol nem voltak sikeresek.


Mindenkinek van baja, próbálj változtatni, hogy be tudj olvadni! Megérteni, szeretni nem kell őket, csak magaddal foglalkozz!

2019. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Ja és az eddig így volt, mostantól máshogy lesz lebegjen a szemed előtt!
2019. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!