Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok az ilyen szülőről?

Mit gondoltok az ilyen szülőről?

Figyelt kérdés

Majd minden alkalommal cseveg délután a tanítónővel, minden programon, rendezvényen ott van az iskolában (nem SZMK-s), mindeféle dekorációt hord be otthonról az osztályba, szülők részére "kiadott" kérést egyedül teljesít, stb...

Amúgy láthatóan jóban van a tanítókkal, gyereke éltanuló.



Nem az a cél, hogy a túlbuzgó anyukákat szidjuk, de azért véleményekre kíváncsi vagyok, pro és kontra is (persze ha van két oldala)


2019. dec. 5. 11:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy kifejezetten zavar, csak körülöttem annyi szülő fikázza, hogy elgondolkodtam azon, hogy talán valamit rosszul látok, hogy nem látom.
2019. dec. 5. 12:46
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

En is ilyen tulbuzgo anyuka vagyok mert ha 4en szulok nem segitunk, akkor semmi sem lesz. A fiam osztalyanak a szuloi kozossege egy nagy nulla. Befizetik az osztalypenzt es ha pl sutit kellene vinni oda nyomnak 5-10 ezret es ennyi. Farsangi jelmezet kellett volna csinalni, ott is penzt adtak.

Mikulas csomagot keszitunk ugy volt bejonnek segiteni. Tobb kisgyerek is hozta a penzt boritekban apa anya kuldi. Hiaba van penz mindenre ha nincs aki megcsinalja. Egyedul az osztalyfonok nem birja ezt.

2019. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mondom, hogy kifejezetten zavar, csak körülöttem annyi szülő fikázza, ..."


Ők azok a szülők, akik a suliban is fikázták a túlbuzgó osztálytársukat.😂

2019. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

1. túlpörög és idegesít

2. felteszem csak 1 gyereke van :)

2019. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Én pl. nem vagyok túlbuzgó, nem ajánlgatom magam, hogy majd ezt-azt megcsinálok, főleg nem csinálok semmit kérés nélkül.


De ha mondjuk valaki megkérne, vagy ki lenne "osztva" feladatra, akkor szívesen csinálnám. De nálunk pl. mindig készen elénk tolják, hogy ez van/lesz, ennyibe kerül. Fogalmam sincs mikor és ki találja ki vagy hogy ki kivel beszéli meg mi legyen. Mert nekem senki semmit nem szokott mondani, csak a kész tényeket. De végülis nem zavar, csak furcsállom néha.

2019. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én utálok kézműveskedni, sütögetni, bejárni ezt-azt csinálni. Sem időm, sem tehetségem, sem kedvem az ilyesmihez. Ha valamit muszáj megcsinálni, nyilván nem húzom ki magam alóla, de igazán hálás vagyok, ha a lelkes anyukák bevállalnak olyanokat, amit én amúgy sem csinálnék szívesen. Szerintem ezzel mindenki nyer.
2019. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Az én gyerekem még csak ovis, de én is ilyen túlbuzgó vagyok. Egyszerűen szeretek segíteni és nem bírom, hogy fél órát üljünk azon, hogy ki veszi meg pl. a karácsonyi ajándékokat. Nem nyalok az óvónőknek, ha kint vannak váltunk pár szót és ennyi. De amiben tudok segítek és amit tudok viszek. Vidékről származom, a szüleim kertjéből láda számra vittünk almát, Anyukám pucolt diót és a családban többen dolgoznak az élelmiszeriparban így olcsóbban hozzájutok nasikhoz, aszalt gyümölcsökhöz és azokat hébe-hóba szoktam bevinni. Nem vagyok SZMK-s és nem is szeretnék az lenni, azt vállalom vagy arra ajánlom fel a segítségem amit szívesen meg is teszek.
2019. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez amit leírtál pont olyan mintha az én gyerekem osztályáról írtál volna. Egyébként melyik településen/megyében vagytok?

Azt egyébként nem gondolom, hogy a gyerek ezért lenne éltanuló. A szülő nincs itt vele a dolgozatnál, olvasásnál vagy felelésnél.

2019. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy egy osztályról lenne szó ;) ismerősi körben is majd mindenki gyerekénél van ilyen anyuka az osztályban.
2019. dec. 6. 11:23
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is benne vagyok az "állandóan" segítek 3 fős csapatban. Mert, ha a gyerekeknek jót akarunk, akkor muszáj. A többi szülő a készbe "ül" bele, vayg miden megszervezést, elkészítést a tanártól vár. azért nekik is 24 óra egy nap.

Ettől független csimasz gyerekem van, símán kapott osztályfőnökit pont attól a tanártól, akivel épp jóban vagyok. Tehát egyáltalán nem függ a gyerekhez való hozzáállása szerencsére. Nem is várnám el, sőt kiakadnék, ha emiatt kivételezne, ugynais, ha 6 osztályos gimibe megy, azonnal kibukik, hogy felfele van osztályozva.

Sajnos volt olyan, hogy programra mentek ha lett volna valaki aki viszi őket. Én forgolódtam 10 km-eket az autóval, hogy minden gyerek odajusson. Más nem ajánlotta fel a segítséget, pedig tudom van olyan, aki otthon van és autója is (nem mélyszegény). Tehát ha én nem "buzgok" a gyerekek nem jutnak el egy remek programra.

A tanárok megköszönik, a szülők nem. Es a gyerek nem éltanuló! Miért is lenne az, ha vmit nem tud.

2019. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!