Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bele szólhatok gyermekem...

Bele szólhatok gyermekem pályaválasztásába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyolcadikos a lányom, és a közeli településen találtunk egy nagyon jó gimit (pontosabban technikumot), melybe hamarosan jelentkezni fogunk. Három öt éves szakot lehet választani: cukrász, szakács, pincér. A lányom hirtelen fellángolásból a pincér szakot választaná. Nekem egy nem igazán tetszik. Bár érettségit ad, és a képzés színvonalas - de aggódom. Ez egy nagyon strapás pálya. Azt szeretném, ha cukrász, vagy esetleg szakács lenne. Persze főiskola is jó lenne később, és tudom, még százezer féle képpen alakulhat, de örülnék, ha lenne egy jó szakmája, amivel könnyen talál munkát. Sima gimi nem játszik, mert hármas-négyes tanuló.

Van jogom beleszólni a lányom életébe? Érveimet, ellenérveimet elmondtam neki - de nagyon makacs.



2019. dec. 10. 17:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Beleszolhatsz de nem fog orulni. Engem anno felvettek a megye elit gimijebe es egy masikba is ami a rendortiszti foiskola eloszobaja lett volna. Abba szerettem volna vegul menni de anyamnak ala kellett volna irnia a sorrendcseret. Nem tette. Azota is sajnalom, mert lehet nem lettem volna pl nyomozo, de attol ugyanazt a munkat amit most csinalok csinalhattam volna.
2019. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
Ha már beleszólsz, valami értelmes tanácsot is adhatnál, pl. pénzügy-számvitel, könyvelés, nyelvek, vagy informatika. Ne vendéglátás!!! Csak ne azt!
2019. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj bele, hadd döntsön ő.

Mellesleg jó eséllyel majd idő közben is tud a szakon változtatni ha meggondolja magát

2019. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
71%

Először is: nevetésges, hogy öt éve legyen ezek közül bármelyik szakma...


Másodszor meg: ebből a pincér a legkevésbé strapás.

2019. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igenis bele kell szólni, ő még csak 14 éves, egy gyerek. Ma ez tetszik neki, holnap az. Nem engedném egyiket sem, mert úgy ahogy a többi válaszoló írta egyik rosszabb mint a másik. Ha nagyon szakmát akarsz adni a kezébe, akkor bármi mást, csak ezeket ne.
2019. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
98%

Én másképp okoskodnék a helyedben: a három szakma közül még a pincérnél a legesélyesebb, hogy jól meg kell tanulnia egy idegen nyelvet. Utánanéznék ennek, s ha így van, akkor örülnék a választásának.

Merthogy a szakképzés mostani átalakításával az a kormány célja, hogy mielőbb dolgozzanak az emberek, csökkenjen a továbbtanulók száma. Szóval a „főiskola is jó lenne később” nem lehetetlen vágy, ha a lányod összekapja magát, és nagyon elkezd tanulni később, hogy jó emelt szintű érettségiket tegyen (úgy, hogy a technikumban minimumon pötyög az érettségi tárgyak okatatása). A nyelvtudás viszont mindenhol fontos.

2019. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%
15, mi lenne, ha minden szülő megtiltaná, hogy a gyereke cukrász, eladó vagy pincér legyen????
2019. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
23%
17-es: gépesítenék, amit gépesíteni lehet, és nem mennének rá életek és családok a rabszolgamunkára.
2019. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj bele, de beszélgess vele sokat. Fölös. Én egészségügybe mentem volna, de apám megtiltotta, mert elvileg féltett. Oké. Mennem kellett pénzügybe tanulni. Megcsináltam, de gyűlöltem az egészet, picit dolgoztam benne, de minden másodpercét utáltam, inkább kapáltam ha lehetett. Meg teszkóztam...

mai napig sajnálom, hogy nem csinálhattam amit szeretek.

Testvérem vendéglátós, őt is irányították kicsit másfele, de minden sulit otthagyott. Neki a felszolgálás az élete. Mostmár üzletvezető. Imádja minden másodpercét.

2019. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ, mentek a zöld kezek! Minden szakmának megvan az árnyoldala - az irodai munkával (szimpla adminisztrátort érzek ezalatt) az a gond, hogy a lányom nem olyan típus, unná, ilyen helyekre nehéz is elhelyezkedni - nívós, kényelmes munkához pedig fősuli kell. Addig meg valóban jó lesz a pincér szakma - meggyőztetek - igazából a nyelv, és a jó fellépés a lényeg - aztán még alakul.
2019. dec. 11. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!