Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Bele szólhatok gyermekem...

Bele szólhatok gyermekem pályaválasztásába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyolcadikos a lányom, és a közeli településen találtunk egy nagyon jó gimit (pontosabban technikumot), melybe hamarosan jelentkezni fogunk. Három öt éves szakot lehet választani: cukrász, szakács, pincér. A lányom hirtelen fellángolásból a pincér szakot választaná. Nekem egy nem igazán tetszik. Bár érettségit ad, és a képzés színvonalas - de aggódom. Ez egy nagyon strapás pálya. Azt szeretném, ha cukrász, vagy esetleg szakács lenne. Persze főiskola is jó lenne később, és tudom, még százezer féle képpen alakulhat, de örülnék, ha lenne egy jó szakmája, amivel könnyen talál munkát. Sima gimi nem játszik, mert hármas-négyes tanuló.

Van jogom beleszólni a lányom életébe? Érveimet, ellenérveimet elmondtam neki - de nagyon makacs.



2019. dec. 10. 17:20
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Mind kinyír,hosszú távon .
2019. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
28%
14-15 éves pákyaválasztásába bele szólhatsz-e?? Hát persze! Még gyerek. Neked kell irányítani,magyarázni, persze az érdeklődését,tehetségét fogyelembe venni,de nem engedheted szabadjára.
2019. dec. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
100%
vendéglátósként mondom, hogy a szakács semmivel sem kevésbé stresszes munka, mint a pincér, sőt, ahol én dolgoztam eddig, ott mindenhol a szakács volt a stresszesebb, szóval ha ez az érved a pincér ellen, akkor szerintem ez egy nem jó érv.
2019. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
76%

Te vagy az anyja, és egy 14 éves nem tudja még felmérni a pályaválasztást, én sem tudtam mit akarok, honnan is tudná egy 14 éves?!

Szerintem nem rossz szakma a pincér, borravalóval egész tűrhetően keres. Ezzel szemben a szakács stresszesebb, nem feltétlenül kap a borravalóból, kiemelt időszakokban a lelkét kidolgozza. A cukrászt gondolnám a legnyugisabbnak.

2019. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Pedig mehetne akár sima gimibe is, ha ő is úgy szeretné. Nem csak 5-ös tanulók mennek gimibe.
2020. nov. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül mégis csak a pincér szakmára esett a választása, egy öt éves vendéglátó technikus iskola tanulója lett. Szerencsére átjárható az öt év alatt - az utolsó években akár válthat is -egyszerre tanulnak szakácsnak, pincérnek, és cukrásznak. Nem bántuk meg - van ösztöndíj, az oktatás színvonalas. Érettségije lesz - ha később meggondolná magát, bármi lehet belőle.:)
2020. nov. 19. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!