Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskola részéről ezek...

Az iskola részéről ezek normális szabályok, kérések, utasítások?

Figyelt kérdés
Nem tudom minek minősül. Negyedikes fiamnak egy kis üveg coca colát adtam,ami negyedig volt. Beírt a tanár az üzenőbe,hogy cukros,szénsavas üdítőt ne adjak a gyereknek. A pékségben se vehetek akármit,mert megmondják mikor eheti meg és ez zavarja a gyereket. Ezen kívűl nem vihet be chipset,cukrot,csokit. Ezeket nem is szokott,csak tudom.

2020. febr. 12. 20:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem túlzás.
2020. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Nem határozhatják meg, mivel eteted a gyereked. Kicsit elgurult a gyógyszer valakinél. Persze ha valami különleges fizetős iskoláról van szó, akkor lehetnek sajátos szabályok.
2020. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
31%
Persze, teljesen normális.
2020. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk iskolaidőben nincs ilyen szabály, de ha kirándulás van akkor viszont igen, üdítő és chips tilos, csoki nem. Persze nem ellenőrzik, csak ha észreveszik hogy volt mégis akkor szólnak a szülőknek. Sajnos az osztálynak több mint fele elhízott, sokan súlyosan.
2020. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk azzal egyetértek, hogy nyalókát, rágot vigyen a gyerek a suliba, mert azt egy szünet alatt nem lehet "megenni". A chips, ropi ilyesmik olyanok, hogy tuti fog valaki kunyerálni. De nem értem, mért akarják szabályozni, mit ehet a gyerek és mit nem.
2020. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj a cukros, fehérlisztes dolgokkal, hogy hirtelen megdobják a vércukor szintet, hirtelen felpörög tôle az ember. A tanár meg ott áll 20-30 felpörgött gyerekkel, akiket tanítania kellene, le kellene kötnie a figyelmüket. Aztán hirtelen lezuhan a vércukor, hirtelen elfárad a gyerek. Ilyenkor szokták elveszteni a fonalat a gyerekek, nem értik, nem tudnak koncentrálni, és nekiállnak rendetlenkedni. Vagy épp lemegy alfába és próbál nem elaludni. De tanulni nem tud így hatékonyan.
2020. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy a chipsből már voltak konfliktusok,mert elvették,vagy szétszórták nem tudom. Pl szaloncukrot vihetett be,de arra is figyelnek,hogy vagy mindenki kap,vagy senki,csak aki bevitte azt a valamit. Ezt mondjuk jónak tartom,mert senki se szereti azt hallani,hogy csak az ő gyereke nem kapott valamiből.
2020. febr. 12. 20:44
 8/32 A kérdező kommentje:
Kifejezetten sovány. 35kg.
2020. febr. 12. 20:45
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

"A pékségben se vehetek akármit,mert megmondják mikor eheti meg és ez zavarja a gyereket."


Ezt a mondatot nem is értem.

Megveszed a péksüteményt (akár reggel, mikor mentek, akár előző nap). A fiadnak bent van a táskájában és megeszi tízórai szünetben. Mi itt a gond? Az, hogy enni a tízórai szünetben kell, az teljesen természetes elvárás. Mi zavarja a gyereket? Ha cukorbeteg, beszéld meg a tanáraival.


A kóla, chips, cukor, csoki abszolút egészségtelenek. És ha egyik gyerek ezt hoz, majd "divat" lesz és mindegyik ezért fogja nyüstölni apját-anyját. Rosszabb esetben csúfolják azt, akinek szendvicset csomagol az anyukája - pedig ő teszi helyesen.

Szóval értem az iskolavezetés logikáját és egyet is értek vele!

2020. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
40%
Jézus ez teljesen abszurd. Érthető hogy a gyerekek egészségét akarják megvédeni de akkor is. Nálunk ilyen soha nem volt. Azt vittünk uzsonnára amit akartunk. Egyedül kirándulásoknál javasolták, hogy inkább vizet vigyünk, de ezt szerintem minden józan szülő tudja. Nem is értem, hogy ez mire jó. Ha a gyerek csokit akar enni akkor otthon fogja megenni... Attól nem fognak nem enni mert meg van tiltva, erre a szülőnek kell figyelni, nem az iskola dolga ez.
2020. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!