Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Normális, ha ennyire megutálta...

Normális, ha ennyire megutáltam az iskolát?

Figyelt kérdés

12.-es lány vagyok, jövőre érettségizek, mert 5 évesbe jelentkeztem. Ebben a tanévben nagyon megutáltam a sulit. Eddig mondhatni szerettem. Októberben elszúrtam az előrehozott érettségimet (infó, 3-as, az ofőm tanácsára nem mentem el szóbelizni, így tárgytalan az érettségim. Elment a kedvem attól, hogy májusban újra megpróbáljam).


Van az osztályban 2-3 stréber, csak 'körülöttük forognak' az órák. Ők leérettségiztek angolból, azóta (sőt előtte is, de nem ennyire feltűnően) körülöttük forognak az angol órák.


Nem bírom elviselni az osztàlyomat. A suli legproblémàsabb osztàlyàba sikerült bekerülnöm (a tanárok nem bírnak velünk, nagyon rossz az osztâly nagy szàzaléka, 4 èv alatt csak egy osztàlytàrsamat tanàcsoltàk el, eddig mindig, 'mindenki' kapott 'ùj esélyt'). Nem bírom elviselni, hogy azok az osztàlytàrsaim, akik eddig a baràtnőim voltak, megvàltoztak. Egész délelőtt visítanak, alpàri mòdon viselkednek (az egyik làny utàn màr köpködnek, a màsiknak iskolai szinten 'híre van', még a tanàrok közt is, hogy egy tanàrra ràmászott). Minden hètvégén eljàrnak bulizni, inni (lehet, velem van a baj, hogy nem bírom toleràlni őket...)


Nagyjából egy éve kaptam papírt. Kiderült, hogy diszkalkuliás vagyok, és tanulási nehézségeim vannak. Ezzel nem foglalkoznak a tanárok. Felmentettek matekból, nem kell dolgozatot írnom, fizikán nem kell számolnom. Ennyi. Nagyon nehezen tanulok, többletidő, vagy kevesebb feladat járna nekem dolgozatokkor, de nem veszi figyelembe egy tanár sem.


Normális, ha már most, vasárnap este 'rosszul vagyok' attól, hogy holnap hétfő? Normális, ha nem szeretem a sulit?


19l



2013. márc. 17. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem igen,bár én az általánossal vagyok így,gyűlölők bejárni,hála jövőre megyek gimibe.Lehet,hogy nem tudok segíteni,de a szüleiddel nem tudod megbeszélni?Átmenni másik suliba,vagy magántanuló?Melyik suliba jársz,ha szabad kérdeznem?Minden esetre tarts ki,sok sikert a megoldáshoz :)

15/L

2013. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én is utáltam, most visszasírom... :( Holnap meló, előre tudom, hogy szét fog menni a lábam, mivel egész nap állni kell, és szét megy a fejem a saját gondolataimtól. Aztán hazaérek, és csinálnom kell még több órányi lósz@rt, mivel el vagyok maradva. Hidd el, ez csak rosszabb lesz. Az egyetem is szívás, nem azért, mert olyan nehéz, hanem mert annyira szeretik szívatni az embert. Pl. elmaradt a vizsga, erre küldik a levelet neptunba, hogy nem jelentem meg, és fizessek. Szerinted? Mindegy, ne most siránkozz, lesz mér sajnos rá lehetőséged. Alig várom, hogy nyugdíjas legyek :D
2013. márc. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Irtam privatot.
2013. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szorítsd össze a fogad és bírd ki ezt az egy évet még:) Az osztályodat meg utálhatod, nem lesz bajuk tőled. Nem kell, hogy mindenkivel jóban legyél, legyen egy barátod a suliban, akiért érdemes felkelni minden nap. Mondjuk az tényleg így van, hogy gimiben az elemi sulit aztán egyetemen a gimit, melóban meg az egyetemet sírod vissza.

Egy a lényeg, hogy céljaid legyenek és azért dolgozz minden erőddel!

2013. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!