Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskola részéről ezek...

Az iskola részéről ezek normális szabályok, kérések, utasítások?

Figyelt kérdés
Nem tudom minek minősül. Negyedikes fiamnak egy kis üveg coca colát adtam,ami negyedig volt. Beírt a tanár az üzenőbe,hogy cukros,szénsavas üdítőt ne adjak a gyereknek. A pékségben se vehetek akármit,mert megmondják mikor eheti meg és ez zavarja a gyereket. Ezen kívűl nem vihet be chipset,cukrot,csokit. Ezeket nem is szokott,csak tudom.

2020. febr. 12. 20:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Goldmund73! Reggel veszek egy diós kalácsot,akkor megmondják neki,hogy csak napköziben eheti meg,uzsonna után és ez zavarja,mert így egész nap csorgatja a nyálát.
2020. febr. 12. 20:56
 12/32 anonim ***** válasza:
75%

Ezt eljatszotta volna a fia osztalyfonoke is csak a fornettivel es a csomagolt tizoraival. Altalaban sajtos pogacsa felbe vagva rajta sajt sonka es melle valami zoldseg. Erre az osztalyfonoke beirta ne csomagoljak feherlisztes etelt. Mi koze van hozza?

Nem ettol hizik el egy gyerek, hogy a suliban eszik. En nem fogom engedni beleszoljanak mikor mit eszik.

2020. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%

Nem eheti meg tízórai szünetben? Miért? Ez az étel délelőtt tilos, délután meg szabad? Mi ebben a logika?

Vagy van valami közös étel tízóraira, és mindenki azt eszi? Ha nincs, csak úgy szívatásból tilos ezt délelőtt megennie, nos, akkor ezen én is kiakadnék. Ez tényleg szemétség volna.


(Az más kérdés, hogy nem vitatkoznék ezen, hanem minden délután diós kaláccsal várnám haza a gyerekemet és otthon, asztalnál, nyugodt körülmények között elfogyaszthatná. A kecske is jóllakna és a káposzta is megmaradna.)

2020. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Coffelia ***** válasza:
86%

A kólát mai szemmel megértem, pedig annak idején '94-ben mi még alsósként a büfében is megvehettük pohárba kitöltve.

De az, hogy a tízóraija nem lehet egy diós csiga, az szerintem is nonszensz...

2020. febr. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
39%

Külföldön élünk. Az általános iskola házirendjében benne van, hogy szénsavas italt nem vihetnek be a gyerekek, illetve édességet is csak akkor, ha van mellette rendes tizorai és ebed csomagolva. Itt nincs közétkeztetés. Középiskolában nincs iylen szabály.

Az általános iskola szabálya érthető, ha kicsit bele gondol az ember. A kicsik véletlen, a nagyok meg viccből bontjak ki a felrázott colát, amit aztan horror feltakaritani. Az edesseg tilalom pedig azwrt van, mert sok szülő csak bedob egy tábla csokit a gyereknek étel hewlett, a gyerek meg egész nap ehzik.

2020. febr. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nincs joga az iskolának megszabni (leírt szabályok nélkül), hogy mit vihet a gyerek és azt mikor eheti meg. (ehesse meg szünetben, amelyik szünetben ő gondolja) DE az a szülő sem "normális" szerintem aki chipset, kólát és hasonló sz.rokat csomagol a gyerekének. Ezek a cuccok megdobják a vércukrát hirtelen, felpörög, majd hirtelen ha elmúlt a hatás akkor meg elálmosít, hamar újra éhes lesz a gyerek. Ezekből adódóan nem tud rendesen teljesíteni az iskolában.
2020. febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%
Tény, hogy délelőtt a legegészségtelenebb a cukros, fehérlisztes péksüti, nézz utána. Ennek semmi közi a gyereked súlyához, hosszútávon ettől függetlenül is lehet cukorbeteg. Én örülnék, ha a tanító néni erre is figyelne de mások vagyunk.
2020. febr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
34%
Na azt nekem ne mondja senki,hogy rendben van ha egy gyerek colát iszik!! De tényleg arra mi szükség?? A többi részét én sem értem ,hogy i vele a gond
2020. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
72%

A világon SEMMI köze ahhoz az iskolának, hogy mit eszik/iszik a gyerek és főleg nem szabhatja meg, hogy melyik szünetben eheti meg a kajáját! Ne vicceljünk már. Azt pakolok enni a gyerekemnek, amit akarok, ebbe senki nem szólhat bele. Ettől független nem rakok neki minden nap péksütit, meg kóla meg chips, csak néha-néha nasinak, de nem tenné zsebre a tanárnő/igazgatónő, ha a lányom azzal jönne haza, hogy nem ehette/ihatta meg.

Az is nonszensz, hogy nem ihat szénsavasat egy gyerek. Mert miért ne ihatna?! Én lányom pl utálja a csapvizet, nem hajlandó meginni és volt már olyan, hogy reggel vettem észre, hogy nincs itthon ásványvíz, így hát raktam be neki Fantát, hogy ne haljon szomjan. Akkor most azt mondjátok tök oké lett volna, ha egész nap nem ivott volna semmit a lányom, mert nem engedik neki?!

A tanárnak nem az a feladata, hogy megszabja meg ellenőrizgesse, hogy melyik gyerek mit eszik v iszik, mi ő talán dietetikus?! Az a feladata, hogy tanítson, az étel-ital kérdés pedig az ÉN és a férjem feladatköre.

2020. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó!


Az iskola megszabhatja, hogy mi vihető be a területére.

2020. febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!