Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskola részéről ezek...

Az iskola részéről ezek normális szabályok, kérések, utasítások?

Figyelt kérdés
Nem tudom minek minősül. Negyedikes fiamnak egy kis üveg coca colát adtam,ami negyedig volt. Beírt a tanár az üzenőbe,hogy cukros,szénsavas üdítőt ne adjak a gyereknek. A pékségben se vehetek akármit,mert megmondják mikor eheti meg és ez zavarja a gyereket. Ezen kívűl nem vihet be chipset,cukrot,csokit. Ezeket nem is szokott,csak tudom.

2020. febr. 12. 20:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%

Hagyjuk már ezt az iskola ezt meg azt is megszabhat. Igen, ésszerű kereteken belül! Pl nem vihető be fegyver, kés stb, logikus. Na de ebbe véletlen sem tartozik bele az hogy vihet-e a gyerek pl kakaós csigát vagy colat magával! Kicsit sokat hisznek manapság magukról a kedves iskolák..

Ez is olyan, mint amit itt olvastam egyszer hogy nem festheti ki a körmét egy 14-15 éves, mert jajj az iskola nem engedi. Meg nem lehet tetoválása vagy nem festheti a haját stb, mert a suli azt hiszi bármit megszabhat. Hát nem így van! De itt arra is sokan hajtogatták, hogy jogos mert bizony az iskola "megszabhatja" hogy nézzen ki külsőre a tanuló, közben az igazság meg az, hogy egy büdös szava nem lehet! A tanulók külsejével kapcsolatban nem szabhat semmilyen feltételt, mint ahogy nem mondhatja meg, hogy lehet-e tetoválása vagy hogy lehet-e festve a haja. Ennyi.

2020. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
91%

#21 Ezt te sem gondoltad komolyan, hogy akkor egy fű alatt ezzel megszabhatja hogy mit ehet/ihat egy gyerek, ugye? Mert hogy ez nagyon nem így működik. Maximálisan igaza van a 77%-osnak, az iskola nem a gyerek szülője hogy meghatározza a kinézetét, az öltözködést, hajfestést vagy pl azt hogy mit ehet és mit nem. Ne vicceljunk már! Ha én megengedem, hogy diós csigat egyén tízóraira, akkor meg is fogja enni és pont. Se a tanárnak, se másnak nincs hozzá köze/beleszólása!

Igen megszabhatja azt, ami amúgyis egyértelmű, hogy pl nem vihetsz iskola területére olyan eszközöket, amikkel serulest okozhatsz, tehát bicska, kés, fegyver, petárda vagy hasonló kaliberű dolog. Na de hogy mit vihetsz enni/innivalónak még a mesékben sem mondhatja meg az iskola. Én biztos, hogy nem hagynám így korlátozni a gyerekem és az első ilyen eset után lenne egy szép kis beszélgetésem az igazgatóval, ahol elmagyaráznám neki kinek is akarja megmondani mit ehet az ÉN gyerekem...!

2020. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
32%

Azért nem egészen így van, ahogy utolsó mondja.


Nem szólhat bele az öltözködésbe, hajviseletbe?

De igen, extrém dolgokat tilthat.


Az étkezésnél a kóla szénsavas mivolta miatt írták, hogy (véletlenül vagy direkt) össze lehet vele locsolni a tantermet, padokat, mások cuccait, ráadásul ezek még ragadni is fognak, mert cukortartalmú. Emiatt igenis tilthatja a szénsavas üdítők bevitelét és ez teljesen jogos. Nem tudom, ki szeretné, ha az ő gyerekének a ruháit, táskáját, füzeteit, könyveit locsolná össze kólával egy balfék osztálytársa.

Továbbá igenis megszabhatja, mikor eszi meg az ennivalóját. Nem úgy, hogy csak délután, de pl. megszabhatja, melyik a tízórai szünet, és hogy csak abban eheti meg. Pl. mert a többi szünetben eleve ki kell menni a teremből a folyosóra vagy éppen az udvarra. Nyilván, ha valaki cukorbeteg vagy más méltányolható egészségi problémája van, akkor egyedileg megengedhetik neki, hogy máskor étkezzen.

2020. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
29%
Pedig bizony, az iskolának meg van a házirendje, amit azzal, hogy oda beírattad a gyerekedet, el is fogadsz. Nálunk anno alá is kellett írni. Ha ebben az van benne, hogy nem vihet a gyerek be kólát, csavarhúzót, trombitát, plüss macskát, akkor nem vihet be. Ennyi. Te az iskola előtt és után azt adsz neki, amit akarsz, az iskolában viszont az lehet, amit engednek. Ha nem tetszik, akkor lehet felszolalni a szülőin, lehet kérvényt irni az igazgatónak, vagy lehet keresni masik iskolat.
2020. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%

De, pont úgy van ahogy írtam!



"De igen, extrém dolgokat tilthat."


Nem, nem tilthat!! Az iskola semmilyen, mondom még egyszer, semmilyen mértékben NEM szólhat bele a diákok kinézetébe! Tetoválás, piercing, hajfestés, smink stb, egyikbe sem szólhat bele, ugyanis semmi köze hozzá, házirend ide vagy oda. Tudniillik egyetlen házirend sem áll a törvény felett, márpedig a közoktatási törvény alapján sem a házirend, sem az osztályfőnök nem írhat elő öltözködéssel kapcsolatos elvárásokat, ugyanis ez a diákok személyiségi jogainak csorbítása, ennyi. Kizárólag azok az öltözködési szabályok jogszerűek, amiket a tanulók testi épségének megőrzése érdekében hoz az iskola, pl tesin vegye ki a fülbevalót, mert beakadhat és sérülést okozhat.

Ugyanez az étel/ital. Nehogy már egy iskola akarja megmondani, hogy a saját gyerekemet mivel etethetem. Azért ami vicc, az vicc. Az én gyermekem speciel meg van nevelve és nem locsolja direkt szét az üdítőt, nem is értem ki csinál ilyet, de akkor sem az a megoldás, hogy mivel Pistike nincs rendesen megnevelve és ivás helyett locsolásra használja az üdítőt, így kollektívan mindenkinek megtiltom, hogy szénsavas innivalót hozzon.

És ha feltűnt volna, itt nem arról volt szó, hogy amiatt pampog az iskola, mert hogy tízórai szünetben egyen a gyerek, hanem konkrétan nem engedte megenni, csak délután uzsonna után. Ehhez semmi joga! Ha a gyerek tízórai szünetben akarja megenni, akkor egész nyugodtan megeheti, nem kell hozzá egy tanár engedélye sem. De megjegyzem, ha előbb éhes lesz, mint a kaja szünet, akkor is ehet. Nem börtönben vannak, hogy csak akkor ehetsz, mikor megengedik, csak akkor és azt ihatsz, amikor és amit megengednek.

Egész nyugodtan amúgy lehet továbbra is jönni a házirenddel, akkor sem szabhat meg kénye kedve szerint bármit az iskola és akkor sem áll törvény felett egyetlenegy házirend sem. Érdekelne miféle "bűnt" követ el szerencsétlen gyerek azzal, hogy szénsavas üdítője van, de most úgy őszintén. Az iskola ésszerű!!! határokon belül szabhatja meg mi nem vihető be a suli területére és ezek egyértelműen a szúró, vágó, a másik testi épségét fenyegető eszközök, na már most a kóla nehezen sorolható be bármelyik kategóriába...😒

Az a probléma, hogy sokan úgy gondolják az iskola szent és sérthetetlen és bármit megtehet, de ez véletlen sem így van, max vannak birka szülők, akik totál tájékozatlanok a gyerekük jogait illetően és mindent benyelnek, mert hát ha az iskola azt mondja, az úgy van. Szerencsére vannak azért tájékozott szülők is..

2020. febr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

"itt nem arról volt szó, hogy amiatt pampog az iskola, mert hogy tízórai szünetben egyen a gyerek, hanem konkrétan nem engedte megenni, csak délután uzsonna után. Ehhez semmi joga!"


Egyedül ezzel egyetértek, egy korábbi válaszomban már írtam is erről.

A többivel nem.

2020. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%
#26 Ez aranyos, de senkit sem izgat, hogy te személy szerint mivel értesz egyet és mivel nem. Attól még pontosan úgy van, ahogy írtam. Az iskolának semmi beleszólása sem a diákok külsejébe, se abba hogy mit esznek! Pont. Ez független a te véleményedtől, ezek puszta tények.
2020. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Mik vannak itt... Csóri gyerek nem eheti meg a kakaós csigáját? Meg a pogácsás gyereknek beírták, hogy ne egyen fehérlisztet.... Ez komolyan, nevetségesen abszurd. Kezdek már nem is csodálkozni azon, hogy némely tanárt jól elgyepálnak a szülők. Amire bezzeg figyelni kéne (kiközösítés, bullying, tanulásban lemaradt gyerekek) arra persze magasról tesznek.
2020. febr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk tiltják a körömlakkot, az ékszert. Szerintem meg hagyd az egészet, ha ez a heppje a tanárnak, hát ne vegyél neki kólát. Szünetben meg nem látják, mit eszik.
2020. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez itt a nagy probléma, hogy kb mindenki úgy áll hozzá, hogy "Jól van, mindegy, hagyjuk."

Senki nem mer kiállni semmiért.

De továbbra sincs olyan, hogy "tiltják". Nem tilthatják meg sem a körömlakkot, sem az ékszert. Nálunk épp ebből volt "balhé", mert egyik 14 éves lánynak beszólt a tanár, hogy holnapra mossa le a halvány lila körömlakkot magáról. Nem mosta le, mire a tanár beírt neki. Halistennek anyuka egy karakán nő, aki tisztában volt vele, hogy ez nonszensz, úgyhogy bement és helyrerakta a tanárt. Azonnal visszavett magából, a beírást is "törölték".

Én biztos nem hagynám annyiban, hogy ilyenekbe bárki is beleszóljon, de hát nem vagyunk egyformák....

2020. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!