Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szoktak-e 2 osztályos gyermeke...

Szoktak-e 2 osztályos gyermekeddel röpdolgozatot íratni, úgy hogy csak egyfélét kell tudnia? Például matekból római számok, ha tudja 5-ös, ha nem sikerült megtanulni 1-es.

Figyelt kérdés

Vagy például más tantárgyból, egy kérdés és nem több feladat. Ha pont azt nem tudja a feladott három oldalból máris egyes. Gyerekkoromból nem rémlik, csak már felsőbb osztályokban, ez a szúrópróbaszerű ellenőrzés. Még hármasom se volt alsó tagozatban.


Más kérdés: félévkor szoktak-e adni dicséretet a kiválóan teljesített jegy mellé, ha csupa ötöse van a gyereknek, vagy ez csak év végén van így?



2020. febr. 19. 14:29
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
51%

Ilyen dolgozatot nem szoktak, én középiskolás koromban találkoztam vele először.

Dicséretet pedig adnak félévkor, de másodikban nekem még szöveges értékelés volt.

2020. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Nem szoktak. A negyedikesnél már van +/- -ra menő röpdolgozat, ott ötöt írnak, ahán + olyan jegyet kap. A kicsi másodikos, nála ilyen nincs. Szorzótáblába belekérdeznek 5 szorzást pl, ha tudja kap valami plusz jelet, de nem osztályoznak egyből.

Félévkor általában nem osztanak dicséretet, inkább csak év végén, de tanára válogatja.

2020. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem, de most a szorzótáblánál volt ilyesmi, mondjuk: 5-ös szorzó és bennfoglaló tábla, 10 kis osztás-szorzással. Kisjegyet kaptak rá, három ilyenből lett egy nagy jegy, amit beírtak a Krétába. Múlt héten láttam a szülőin, ez volt az első ilyen amit írtak.


Dicséret nálunk nem volt félévkor a csupa ötösért (illetve szövegesen Kiváló-ért), év végén tantestületi dicséret jár érte.

2020. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
46%

nalunk voltak ilyen ropdolgozatok, eleg gyakran, szerintem nincs benne semmi, ki is hivhatna felelni az anyagbol ami arra a napra fel volt adva 1-2 gyereket, de igy az egesz osztalyt le tudja feleltetni. Foleg a mateknak, tokmindegy, a tablanal szamol e, vagy irasban a padban.


Miert lenne baj vele, ha 2. osztalyban ilyet iratnak?

2020. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Azért baj, mert szerintem igazságtalan. Az egy dolog, hogy nem szólt elöre, négy oldalnyi anyag volt feladva leckének, és ebből csak két sorra kérdezett rá. Ha lett volna még három kérdés, akkor már nem kap ennyire rossz jegyet.


Amúgy konkrétan 10-ből 6-ot felsorolt a gyerek, többre nem volt ideje. Ez 60% és 2est kapott érte, eddig csak ötöse volt, így még jobban kiakasztó.

A fősulin volt ez, hogy 60% kellett a ketteshez, azt hittem legalább az általánosban 3-as jegyet ér.

A római számoknál szerencséje volt, akkor vették, amikor beteg volt és meg tudtuk tanulni, de azt is igazságtalannak tartottam. Ilyenkor a fele osztály 1-est kap. Másodikos gyerekek.

Ha felelés van, az szerintem más.

2020. febr. 19. 15:47
 6/33 A kérdező kommentje:
A dicséret csak azért volt kérdés, mert nem kapott egyet sem most a félévi bizibe és úgy emlékeztem, hogy tavaly kapott.
2020. febr. 19. 15:49
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

Masodik vegeig szoveges ertekeles van


Es nincs ilyen a gyereknel

A nagyoknal sem volt 2.ban ropdoga

2020. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%
Re7, másodikban félévig van szöveges értékelés, a múlt héten már jegyeket kaptak.
2020. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%

Szorzótáblából van most, mikor én voltam gyerek, nálunk is volt, emlékszem rá.

A dicséretet a tanár dönti el, nem muszáj csupa ötösre adnia, de akár a pár négyeses ötösre is adhat, nincs rá szabály. Arra sem, hogy félévkor adnak-e, a mi iskolánkban például nem, de ez csak megegyezés kérdése.

2020. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

8as nalaunk max szazalek van es szoveges masodik evvegeig


Harmadiktol van erdemjegy

2020. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!