Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szoktak-e 2 osztályos gyermeke...

Szoktak-e 2 osztályos gyermekeddel röpdolgozatot íratni, úgy hogy csak egyfélét kell tudnia? Például matekból római számok, ha tudja 5-ös, ha nem sikerült megtanulni 1-es.

Figyelt kérdés

Vagy például más tantárgyból, egy kérdés és nem több feladat. Ha pont azt nem tudja a feladott három oldalból máris egyes. Gyerekkoromból nem rémlik, csak már felsőbb osztályokban, ez a szúrópróbaszerű ellenőrzés. Még hármasom se volt alsó tagozatban.


Más kérdés: félévkor szoktak-e adni dicséretet a kiválóan teljesített jegy mellé, ha csupa ötöse van a gyereknek, vagy ez csak év végén van így?



2020. febr. 19. 14:29
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Másodikban tanítok. Az ilyen tudja-nem tudja dolgozatokat nem szeretem, nem is íratok.

Szinte mindent a ped. programban rögzített százalékok szerint osztályzok, kivéve a szorzó- és bennfoglaló táblákat. Arra annyi minden épül, hogy egyszerűen nem teheti meg egy gyerek, hogy nem tudja, de még ennél sem sikerült rávenni magam a vagy egyes vagy ötös osztályzásra. Az olyan mintha nem engedném hibázni a gyereket, holott én is szoktam. Szóval jelenleg 10 példa van egy "dolgozatban". Egy hiba négyes, kettő hármas stb... Szigorú, persze, de inkább mint, hogy ne tudják.

2020. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Másodikosoknál nem, amikor én jártam iskolába, akkor se volt. Ha valami felmérő volt, azt feliratták velünk előre, otthon a szülők is naprakészek voltak, hogy mikor miből írunk, ez azóta se változott.


Idővel a szorzásnál, osztásnál volt ilyen, hogy a tanár lediktált párat, nekünk írni kellett és magunknak kijavítottuk, az vagypiros és fekete pontra ment vagy kisjegyre.


Negyedikben azt hiszem volt már olyan, hogy osztáysokból írtunk "röpdogát", de kb úgy, hogy orrvérzésig azt gyakoroltuk előtte.


Félévkor is be szokták írni a dícséreteket, a jegy mellé írják oda, hogy 5D

2020. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi a "félévkor szoktak-e adni dicséretet a kiválóan teljesített jegy mellé, ha csupa ötöse van a gyereknek, vagy ez csak év végén van így?" általánosságban értelmeztem, nem tudtam, hogy az is csak a másodikosokról szól.
2020. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!