Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szoktak-e 2 osztályos gyermeke...

Szoktak-e 2 osztályos gyermekeddel röpdolgozatot íratni, úgy hogy csak egyfélét kell tudnia? Például matekból római számok, ha tudja 5-ös, ha nem sikerült megtanulni 1-es.

Figyelt kérdés

Vagy például más tantárgyból, egy kérdés és nem több feladat. Ha pont azt nem tudja a feladott három oldalból máris egyes. Gyerekkoromból nem rémlik, csak már felsőbb osztályokban, ez a szúrópróbaszerű ellenőrzés. Még hármasom se volt alsó tagozatban.


Más kérdés: félévkor szoktak-e adni dicséretet a kiválóan teljesített jegy mellé, ha csupa ötöse van a gyereknek, vagy ez csak év végén van így?



2020. febr. 19. 14:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ja nem arra írtam, hogy bosszantó, hanem hogy az ember váltana és nem tud..
2020. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Andi80018 ***** válasza:

Fiam másodikos. Nálunk ez úgy működik, és most csak a három "fontos" tantárgyat írom: matek: aktuális tudnivalóból 3 röpi két hét alatt, ez három kisjegyet jelent, amiből egy nagy jegy lesz. Pl. Most írtak szorzás-osztást, pár példa, 3-10 perc, ki milyen gyors.


Magyar nyelv: diktálás, öt ötös egy nagy ötös. Ha hiba van benne, akkor nincs jegy.

Irodalomból nincs ilyen, inkább szövegértés kb 3 hetente.

Környezet: felelést gyakorolva, írásban egy-két szavas válaszok, pár kérdésre, pár perc, óra elején.


Nálunk ilyenek vannak. Matekból vannak köztes kisjegyek is. Tehát nem csak 1-es vagy 5-ös.


Dicséret csak év vége,de ezt nem fogom megtudni, mert nekünk nem lesz kitűnő a bizi. :-D Könyvosztás az van, az biztos a pro gyerekeknek:-)

2020. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Diktálás, ha hibás, akkor nem osztályozza? De jó. Nálunk simán osztályozzák azt is, elsőben volt olyan párszor, hogy sok gyereknek rossz lett, akkor nem írták be a jegyet.

Közben kiderítettem, hogy az első felsorolásnál nem jutott eszébe az utolsó tétel és ezen gondolkozott, nem ment tovább sajnos. Ezt már máskor is észrevettem, hogy addig nem halad tovább, amíg be nem fejezte. Ha azt az egyet hagyja csak ki, akkor még 5-t kapott volna. :-( a tíz percet se tudja még értelmezni, hogy lejár az idő, így sajnos nem volt ideje leírni a többit, hiába tudta. :-( Tanár azt mondta erre bőven elég volt a tíz perc. Gondolom azért lett a több, mint fél osztálynak 1es a dolgozat.


Így már minket se fog fenyegetni a veszély, sajnos, hogy dicséretet kapjon év végén. :-D Tavaly még mindenből ötös volt.

2020. febr. 21. 11:00
 24/33 anonim ***** válasza:
74%
ertem en, hogy a jo jegyek arra vannak, hogy motivaljak a kis diakot, de ha jobban belegondolsz, a felnott eletben senki sem kivancsi arra, milyen jegyeid voltak egy-egy tantargybol, még csak a bizonyitvanyban sem. Az sem igaz, hogy azok ervenyesulnek jól az életben, akinek csupa jó jegyeik voltak. Szóval annyira ne vedd tragikusan, a gyerkocnek meg magyarazd el, a tanitoneni szigorubb, mint a tobbiek, ez nem baj, az a lenyeg hogy ertse az anyagot, nem az hogy jo jegyei legyenek.
2020. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is másodikos, nálunk mémetből szokott lenni röpdolgozat, de csak a szavakból. Nemzetiségi

suli, minden nap van nyelv, így hetetnte kétszer is írnak. Nem bánom, hogy kicsit hozzászoknak az igazi számonkérésre. Matekból, és nyelvtanból is van, de az csak szóban, a táblánál, ez is jegyre megy. Egyáltalán nem terheli meg őket, természetesnek veszik, ezért később sem fognak stresszelni, ha hirtelen számonkérés van.

2020. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Andi80018 ***** válasza:
100%
Mi a környezettel szívtuk meg. Heti egy van ugye, fél évig egy felmérő volt belőle,90% lett. Nem is nagyon tanulgattunk rá, mert gondoltam, nem annyira fontos. Na, beütött a krach. Féléves témazáró 54%. És írták félévi értékelésnél, hogy egyszerűen elfelejti a tanultakat. Persze, heti egynél, jóhogy. Na most mindig ismétlünk, vettem munkafüzetet, csinálok külön feladatokat, szóval nagyon rámentem a dologra, ez így van a magyarral is egyébként. Nagyon figyelem, mi az, amit gyakorolni kell többet. Szóval ezeknél a szúrópróba szerű röpiknél egyszerűen mindent kell tudni, mert simán bekérdezhetnek olyat, ami nem kifejezetten az előző nap, hét anyaga. Nagyon nyomon kell követni a könyveket, füzeteket. Nálunk pl. az órai munka is beleszámít a jegybe. Ja, környezetnél pl az ebédlői viselkedés, mivel most tanulják a táplálkozást. Én tanultam a hibákból, mindig felszínen próbálom tartani a tanultakat, hogy ne nagyon tudjanak olyat bekérdezni, amit nem tud.
2020. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, tudom nem tragédia.


Leginkább azért dühít még mindig, mert TUDTA.

És ha többször lesz így a számonkérés, akkor valószínű, hogy elő fog ez még fordulni. És nem a tudást fogja visszatükrözni az eredmény.


(Környezet volt ez is, mindig átnézzük mi is a hétvégén, mert csak egyszer van egy héten.)

2020. febr. 21. 22:05
 28/33 Andi80018 ***** válasza:
Hát, a férjem mindig azt mondja, ha nem 100% a felmérő, akkor nem tudja. Ennyi. Most hogy miért nem, az mindegy. A gyerekem is tudott egy kérdést pl. szövegértésből, de nem olvasta el. Hiába tudta volna, ha nem válaszolt, én tudom, hogy tudja, de ott nem. És ez a lényeg! :-)
2020. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért annyiban nem mindegy, hogy az életkoruknak, képességeiknek elvárható módon kérik-e vissza az anyagot és kapnak-e rá elég időt.


Nálunk megint annyi lecke van feladva, hogy az egyharmadánál kiborult.

Még a farsangi napon is dolgozatot írattak velük, amikor csak két óra volt megtartva.

:-( sajnos telik be a poharam szép lassan.

2020. febr. 22. 12:30
 30/33 Andi80018 ***** válasza:
Na, mondjuk az durva. Nálunk meg nagyon kevés a lecke. Túlságosan is. Mindig kiadok neki gyakorolni valót, mert 10 perc alatt végez a házi feladattal. Mondjuk azért is, mert ő már kettőre itthon van, nem napközis. De az, hogy farsang napján is tanultak, az elég durva azért. Ez egy erős suli egyébként, ahová jártok?
2020. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!