Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek, ha a gyerekem nem...

Mit tegyek, ha a gyerekem nem akar osztálykirándulásra menni?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha elmenne, mert lehet, hogy nem lesz több lehetősége, hogy olyan szép helyre mehessen. Emellett még lehet be is tudna illeszkedni az osztályba, mert eddig nem nagyon sikerült neki.


Mit csináljak? Az osztályból egyedül csak ő nem megy.



2020. márc. 1. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hétköznapokon nincs jóban az osztálytársakkal nem a kiránduláson fog megváltozni. Én is így voltam gimiben. Az elsőre elmentem, végig az osztályfőnökkel voltam míg a többiek a megszokott módon klikkesedtek. Többet nem mentem, nem is hiányzott. Nem erőltetném a dolgot mert tudom milyen rossz ha senkivel nem vagy jóban
2020. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Valószínű azért nem szeretne menni, mert a közösség nem megfelelő számára és örül ha nem kell velük lennie. Én tuti nem eröltetném.
2020. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben en sem eroltetnek. Tudod milyen rossz, mikor nem vagy beiileszkedve , ergo kikozositenek, megvannak a kialakult barati csoportok, te sehova nem tartozol, ha valamelyik csoporthoz oda is akarnal szegodni, figyelembe se vesznek jóformán, nem tudsz veluk egyutt nevetni. Ilyen helyzetben nem tudod jol erezni magad, csak feszengsz, varod, hogy vege legyen az egesznek. Sokkal rosszabb annál, mint mikor tok idegenekkel utaznal, mert itt az osztalytarsaiddal utazol, akikkel elvileg joban kene lenned...


Ebbe akarod ot belekenyszeriteni?


Tudod, az iskolaban meg ki lehet birni, egyedul, barat nelkul is, mert ott ugye nagyreszt orak vannak, figyelni, tanulni kell, ott "csak " a szuneteket kell átvészelni...de itt, amikor felhotlennek, felszabadultak, oromtelinek kene lenni, hisz errol szolna a kirandulas, akkor a gyereked csak vegig feszengeni fog es ezerszer azt fogja gondolni magaban, csak menjunk mar haza, legyen mar vege....


Nem tudom milyen helyre mennek, de felnott lesz egyszer, es ha jol kormanyozza az eletet, bármelyik szép helyre elmehet majd.


Ne eroltesd, ha nem akar menni, maximum hozz fel pro es kontra erveket, segits a gyereknek a dontesben, de ha ugy dont nem akar menni, akkor ne eroltesd, fogadd el a donteset.

2020. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy, hogy én vagy mások mit csinálnának. Te mit tartasz helyesnek? Nálad jobban senki sem ismeri a gyerekedet. Szerinted mi lenne neki a jobb? Esetleg érdemes lehet az osztályfőnökkel konzultálni, hogy ő milyen megoldást javasol a helyzetre.
2020. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar menni, nyilván, mert nem jön ki az osztálytársaival. Engem kiközösítettek, talán az első 2 évben voltam a gimiben, utána inkább elmentem a dokihoz valami betegséget szimulalva, mert a suliban sem akartam másik osztályba menni. Nem szerettem az osztálytársaimat, az egyik részük füvezett és ivott, a másik része csodabogár volt, a harmadik pedig túl gazdag a negyedik a halálfanok, meg persze volt néhány örökké szerelmes folyton smárolos páros, én meg egyik csoporttal sem találtam a közös hangot, valahogy nem éreztem közéjük valónak magam. Akkor váltak a szüleim, így elvoltam magamnak. 1 barátnöm lett a végére...

Azt mondom, nem az osztálykiranduláson fog összemelegedni az osztállyal, szép helyre meg te is el tudod vinni, ennyinek bele kell hogy férjen. Hagyd, hogy döntsön.

2020. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolás vagy középiskolás? Amúgy ha nem akar ne menjen .
2020. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket pont nem az érdekli, hgy milyen szép helyre mennének és lesz-e még lehetősége oda elmenni. Amúgy miért ne mehetne később szép helyekre, ha akar? Nem véletlenül nem akar menni, ha kényszeríted, csak szenvedést okozol neki, csak hagyd, amíg magától dönt úgy, hogy részt akar venni közös programokon az osztálytársaival, ha egyáltalán. Ha nem akar, ne menjen.
2020. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Hány éves, hanyadikos gyerekről van szó?

Enyém sem akart még menni sosem, de lévén alsós, erről nem ő dönt.

Az osztályfőnök mondta, hogy természetesen bemehet addig másik osztály óráira, de a kirándulás iskolai program, így hiányozni nem lehet.


Persze ha komoly lelki gondot okozott volna neki, akkor persze nem küldöm erőszakkal, de csak azért, mert simán "kelletlen", nem jó, ha kimarad belőle.

2020. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ré; anno gimi végefele már én se akartam menni és édesanyám nem csinált ügyet belőle. Írt igazolást és a mai napig nem bánom, hogy nem mentem el. 29 éves vagyok.
2020. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A kérdésből nem derült, ki hogy a gyerek hány éves. Nyilván azért nem akar menni,mert tudja, hogy úgysem érezné jól magát a társi között, bármilyen szép helyre is mennének.

Nem biztos, hogy azért nem sikerült beilleszkedni, mert vele van a baj, lehet hogy az osztálytársai,azok akik bunkók például. Nem lehet, és nem is szabad senkit sem erővel bele erőltetni egy közösségbe, ahová esetleg nem való. Az embert nem lehet erőszakkal rávenni, hogy érezze jól magát olyan emberek között, akikkel természetes állapotánál fogva nincs egy hullámhosszon.


De nagyon kell ezzel vigyázni, mert a tanárok szeretik megszólni azokat, akik nem vesznek részt, az ilyen úgynevezett közösségi programokban. Ráfogják, hogy ő az antiszociális. Pl: itt egy ilyen csúnya, elrettentő eset.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2020. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!