Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Volt már, hogy a gyereked...

Volt már, hogy a gyereked nagy hisztit csapott, hogy nem akar suliba menni?

Figyelt kérdés
Hogy kezelted?
2020. jan. 15. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Mondtam neki, hogy itt a telefon fel is hívhatja a tanárnénijét, hogy elmondja, hogy ma nem megy be iskolába, mert én nem hívom fel, és ha senki nem telefonál(és persze a senki nem elérhetö) akkor 15 perccel az iskola kezdés után hívják a rendörséget. (igen itt Németországban ez a szabály, hogy idöben észlelve legyen, ha egy gyerekkel baj történt az iskola úton)

Na ezt már nem akarta.


De érdemes lenne vele elbeszélgetni miért nem akar iskolába menni?

2020. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hisztizni nem szokott, de volt már, hogy nem akart menni. Fáradt volt, vagy nem erezte jól magát. Mivel kb évente 2-3 alkalommal van ilyen, ilyenkor küldök egy emailt a suliba, hogy a gyerek nincs jól, nem megy aznap.
2020. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 ev alatt 1x nap volt ilyen amikor nem hisztizett de megkert ne kelljen mennie. Ereztem hogy faradt nagyon, ez olyan ket het utan volt amikor 2 szombaton is volt iskola.
2020. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Igaz az én lányom már rég volt kisiskolás, de 5.osztályra emlékszem, hogy akkor heti 3 alkalommal nagyon sírt, eljátszotta hogy beteg, később pedig a gyomorgörcstől hányt is. Kiderült hogy az új magyar tanár a probléma és nem csak az én lányom rettegett tőle szó szerint. Több szülővel fogtunk össze, hogy változtasson a tanár a viselkedésén, de csak minimálisan javult a helyzet, aztán 6.után beírattam 6 osztályos gimibe a lányom onnantól minden jobb lett. Évkezdés után derült ki, hogy a tanárnő is felmondott. Olyanokat művelt, hogy ha feltett egy kérdést és válaszoltak a gyerekek még azt is megalázta aki jól válaszolt. Emiatt nem mertek jelentkezni, ezért akit találomra felszólított és akár tudta akár nem a választ az 1est kapott. Ha valakinek nem sikerült a doga azt külön, a táblának háttal ültette. Az első sorban ülők gyakran kaptak tőle pofont. Házifeladatnak pl a Toldi összes versszakát be kellett vágni. A másik hatalmas heppje pedig a karórák csipogása volt, olyankor hatalmas hisztit csapott. Más eset nem volt se előtte sem később. A fiam pedig nagyon ritkán játszotta el, ha nem készült az aktuális dolgozatra, volt hogy megengedtem hogy otthon maradjon, de legtöbbször nem és nem is volt gond a dogáival egyszer sem.
2020. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Volt már hiszti indulás előtt, mondtam neki, hogy mindenképpen menni kell, ha sírva- hisztizve, akkor úgy. És folytattam az öltözést. Egyszer fordult elő, az utcán nem sírt már. Azóta is utál iskolába menni és nehéz a reggeli indulás sajnos.
2020. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

kifejezetten hiszti nem volt emiatt. Volt nyűglődés, hogy nem akar menni, volt más miatt reggeli hiszti (és ezért nem akart menni), de mondtam, hogy én sem akarok menni dolgozni, és az meg a kutyát nem érdekli.

Hiszti miatt nem lehet otthon maradni. Bevittem, otthagytam, esetleg írtam a tanerőnek egy üzenetet, hogy csak messziről kerülje a gyereket, mert ha a közelébe megy, támad :D


Más miatt lehet otthon maradni, mert gyenge, mert besokallt... de ez általában nem a gyerek aktuális kedv szerinti döntése, hanem vagy az enyém (pl betegség után ráhúzunk még 1-2 napot), vagy az osztályfőnöké (aki jelzi, hogy jót tenne ha egyik könnyebb nap helyett mamázna a lurkó).

2020. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Utolsótól kérdezném, hogy hányadikos gyereknél fordult ez elő, hogy a tanár szól, hogy jót tenne egy kis pihenés a gyereknek?

Nálunk még nem fordult elő, mástól se hallottam még. Sőt félig meggyógyultan simán viszik a gyerekeket. Én is inkább itthon tartom, amíg teljesen meg nem gyógyul így lesz egy hét a 2-3 napból, más meg viszi úgy, hogy még antibiotikumot kap a gyerek.

2020. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
igen volt mår.
2020. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

#7!

Jelenleg harmadikos, és eddig mindig jelezte az osztályfőnök, ha észlelte, hogy túl fáradt, vagy besokallt a gyerek. Sőt, pl legutóbb betegség után, amikor szóltam, hogy nyűgös még, otthon tartanám pluszban egy napot, ő igazolta le neki.

2020. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Szuper tanárotok lehet!
2020. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!