Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másnak is ilyen kínlódás a...

Másnak is ilyen kínlódás a tanulás?

Figyelt kérdés
Mai nap nagyon kialasztott a fiam az itthoni tanulás közben,pedig nálam jámborabb,nyugodtabb ember nem igen van a földön.Matek:diktáltam neki a feladatot amit a füzetbe kelett leírni.Mondtam neki 578,erre leírja 587,mondom ok,radirozas,578,erre leírja hogy 758.😤És még ezt egy jo párszor kb minden 3. számnál.Aztán szorzás.Hozzákell tennem csak jo jegyei vannak négyes,ötös,most viszont két számot nembirt össze szorozni,vagy osztani.Hiába mondom neki hogy smint elszamolja,aztán persze kaka az egész.Nem lehet ott hagyni 5 percre se,mert rosszul számol,aztán lehet kezdeni az egészet elölről.Van hogy nem birja/akarja kiszámolni sem,ha nem segítek neki ott ülne estig,vagy csupa hiba lenne az egész.Mindig tanultam vele itthon,a szorzást,osztást most mégsem tudja..hogy kapott akkor a suliba csupa jo jegyet?Komolyan semmi bajom az otthon léttel,a gyerekkel sem,de már gyomor görcsel kelek fekszek,főleg ha pittyen a telefon hogy ujabb lecke van.Nem vagyok tanárnő,egy egyszerű bolti eladó,de nekem ehhez nincs idegrencem.Más is ilyen sokat kinlodik ezzel?
2020. márc. 24. 16:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#11

Te mit kötekedsz velem?

"Remek,végre sikerült a kérdésre is válszolnod".

Ha esetleg elolvasnád a kérdésem írtam hogy egy igen nyugodt ember vagyok,nehéz kihozni a sodrombol,az meg hogy kikészitett a gyerek,az egész mai nap,az nem azt jelenti,mint azt egyesek gondolják hogy üvöltöttem,lehülyéztem volna a gyereket!!!Felesleges ide írni kérdést,vagy tanácsot kérni,vagy esetleg csak beszélgetni ezekről a nehézkes dolgokrol mert egyből belekötnek az emberbe.

2020. márc. 24. 18:21
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érzi magát a gyerkőc? Mármint tanuláson kívül? Lehet vele beszélgetni arról, hogy miért is kell otthon maradni? Nem fél túlságosan a járványtól, akár úgy, hogy nem mutatja ki, de rágódik rajta?


Én arra gondolok, hogy megviseli ez a helyzet...

A bezártság, az otthontanulás, a társasági élet hiánya, a csapból is pánikkeltő hírek ömlése külön-külön is megterhelő lenne... de így együtt, egy iskolás gyereknek...

2020. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van néha kínlódás. Ha látom, hogy már elfáradt a koncentrálásban a fiam, tartunk egy kis pihenőt, kb. 10 perc, aztán folytatjuk. Nekem figyelemzavaros a gyerekem, nem lep meg, hogy 45 perc matek neki sok. A suliban neki is jó jegyei vannak, de ott kevesebb dolog vonja el a figyelmét. Nem hajszolom, de azért igyekszem motiválni, hogy még ez meg ez van hátra, ha odafigyel, hamarabb végzünk és mehet játszani.

Az osztást hétfőn én tanítottam meg neki a tanár útmutatása alapján, nagy nehezen megértette, ma már egyedül megoldott pár feladatot, egynél kellett segítenem. Volt pár nehezebb napunk, amikor sok volt a feladat, ráadásul van még egy elsős gyerekem is. Azért lassan belerázódunk, azt hiszem...

2020. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Miért kell folyamatosan, mindenkivel kötözködni???


"na végre, sikerült a kérdésre válaszolni" - ha ti nem kezdtetek volna el rögtön az elején belekötni, kötözködni, szintén nem a kérdésre válaszolva, akkor lehet, hogy a kérdező sem így állt volna hozzátok. De ugye, amilyen az adjon isten...


Kérdező, nagy levegő, tegyétek félre, uzsonnázzon egyet, akár egyen egy csokit, nézzen egy mesét, színezzen, és próbálja újra

2020. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
nem, senki nem mondta, hogy te vagy a szar, és teljesen okésak a kérdések. De mikor nekiestek, számonkéritek a helyesírását (bocsánat, nem tudom, te voltál-e vagy az előtted lévők), teljesen nem a témhoz kapcsolódva oltogatjátok, akkor ne csodálkozzon senki, hogy kijön a béketűrésből... és akkor jön az, hogy "Végre, hogy a kérdésre válaszol" mikor alapjáraton ő jött ide feltenni egy kérdést, amire addi senki sem válaszolt neki...
2020. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Általában igen, ahogy én beszélek a többi szülővel.

Alsóban ez megy, a felsős gyerekem tanul egyedül.

A fiam 3. osztályos, gondolom a tiéd is, most kezdték a szorzást 3+1 jegyű számokkal. A fiam 5 matekból, de majd kihullik a hajam, mire megszül egy feladatot.

Szerintem az iskolában azért más, ott motiváltabbak, meg az órák is érdekesebbek, nem csak másolás megy, mint itthon.

Én meg is kérdeztem tőle, hogy mi az oka ennek, és azt mondta, hogy anyu, az iskolában a tanár nem csak velem foglalkozik. Sokszor nem is gondolkodik egyszerűen csak lemásolja a tábláról a megoldást. Ha őt szólítják fel, akkor megcsinálja, amúgy meg ébren alszik órán. Hogy miért 5, azon én is elgondolkodtam, szerintem alsóban még nem lehet olyan nagy a követelmény. Amúgy ha akarja, meg tudja csinálni, de leginkább nem akarja, az a baj.

Próbáld szoktatni arra, hogy egyedül csinálja, én szoktam neki adni feladatot, aztán kimegyek. Általában mire bemegyek, hát nem sokra ment vele, de akkor mindig mondom neki, hogy nem az én dolgom, hanem az övé. Talán majd felsőben eljutunk oda, ahova a tesó.

2020. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányom szín jeles tanuló még sincs kedve itthon a több oldalas házikat meg csinálni,meg a rajzokat ,más ha iskolába csinálják ,és más ha kényzerböl otthon.
2020. márc. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Andi80018 ***** válasza:
100%
Nekem az a szerencsém, hogy a fiam másodikos csak, illetve, hogy a matekon, magyaron, környezeten kívül, ami csak egyszer van egy héten, más nincsen. Szóval nekünk nagyon kevés a tananyag. Nincs video, csak a classroom-on keresztül kapjuk a dolgokat. Mostanra kialakult, hogy kb. 8-kor felkelünk, reggeli, és 9 körül elkezdjük a tanulást, visszaküldést. Múlt héten én is idegeskedtem, türelmetlenkedtem többször, de egyre kevésbé teszem, mert elég jól haladunk. Mi 11:30 körül be is fejezzük az egészet, plusz még matekból adtam neki gyakorlást is itthoni könyvből, mert azt kevésnek találom. Amúgy én is nehezen tolerálom az értetlenkedést, vagy ha nem figyel, és nem tudja egyből. Viszont rájöttem, hogy muszáj lazábban felfogni, nem stresszelni se magamat, se a gyereket, csak rosszabb. Egyébként nekem is megfordult a fejemben, hogy hogy lehet, hogy pl magyarból jó a gyerek, mégis, ha eljövök mellőle, akkor hibázik. De lehet ez normális. Szóval végül is úgy tanulok vele, mintha magántanár lennék. Összességében javul a helyzet, nincs különösebb gond. Az is lehet, hogy kicsit stresszelt a gyereked, és kapkodott, előfordulhat.
2020. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenböl van házi vagy olyan amit órán csinálnának meg ,rajz,technika,etika,ének,irodalom,

Nyelvtan,környezet,angol.

2020. márc. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!