Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sport vagy tanulás?

Sport vagy tanulás?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lányom, aki kajakozik. Nsgyon jó benne, nemzetközi tornákat is nyert már egyéniben és csapatosban egyaránt.

Az edzője is mondta, hogy nagy jövő áll előtte a sportban.


Jövő évben lesz 8-adikos és el kell dönteni, hogy sport vagy tanulás.

Én azt szeretném, ha gimibe menne, onnan pedig egyetemre, de ő sportiskolába akar menni.


Ti hogy döntenétek?



2020. febr. 9. 13:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
19%
Tanulás. Fel sem merülne az élsport, ami egyrészt egészségtelen, másrészt max. 30 évesen kiöregszik belőle és ott fog állni, hogy semmihez sem ért. Lesz majd ő is edző és hajt bele további gyerekeket a semmibe pénzért? Biztos, hogy nem.
2020. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
82%

Ez már a gyereked döntése. Ha oda akkarsz menni, oda megy. Az erettsegi mindenhol ugyanaz, nem lesz több pontja, azért mert gimibe járt, tehát ha később egyetemre akr menni, akkor is tud menni. Plusz vannak sport szakok is.


Hadd döntse már el ő, pls. Az ő élete, az ő döntése, hadd csinálja azt, amit szeret.


/valszeg nem sajat akaratából kezdtem a sportot se, hanem beiratátok./

2020. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
9%
Gimnázium, onnan mehet a Testnevelési Egyetemre.
2020. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
84%

Sportiskola. A gyerek azt szeretné. 13 évesen már tudja, mi akár lenni. Nyilván a sportiskola is ad érettségit. Vagy mire kell gondolni, mit jelent a sportiskola? Milyen végzettsége lesz?

Nem mindekibakar amuyg egyetemre menni

2020. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
16%

Sportiskolába nem iratnám.

De a gimik is szokták segíteni a sporttevékenységet, főleg, ha valaki tényleg komolyan veszi és tényleg jó. Én beszélnék pár szóba jöhető gimi igazgatójával, hogy milyen lehetőségei lennének.

2020. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
Én hagynám, hogy kövesse az álmát. Gondolom érettségit ott is kap, tehát ugyanúgy mehet egyetemre később.
2020. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
8%
Tanulás.
2020. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
29%

13 éves. Nem tud ebben dönteni. Sok 18 éves se képes eldönteni, mi akar lenni. Hagyjuk ezt az "ő élete" hülyeséget. 13 évesen tetkót akartam meg piercienget, mert jól nézett ki az énekeseken. Mázli, hogy anyámnak volt esze nem hagyni.


13 évesen nem lehet és nem is szabad életreszóló döntéseket meghozni egyedül! Ezt csak az gondolja másképp, aki épp 13, mert akkor baromi nagynak érzi magát az ember.


Nem tud dönteni azért sem, mert zéró rálátása van a világra. Nem látja az összefüggéseket és nem tud előre gondolkodni sem.


Részemről fel sem merülne, hogy ráhagyom ezt a döntést egy gyerekre.

2020. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Igen, kap érettségit, emellett vagy edző vagy testnevelő tanár végzettsége is lenne.
2020. febr. 9. 14:13
 10/39 anonim ***** válasza:
94%
Lesz érettségije és egy végzettsége. Konkrétan miért lenne jobb ez esetben egy sima gimi? Ezután is mehet egyetemre, ha akar
2020. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!