Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek a járvány után...

Szerintetek a járvány után jobban megbecsülik a pedagógusokat?

Figyelt kérdés
Eddig mást se hallottam, mint hogy a tanárok semmit nem csinálnak. Még túl is vannak fizetve és egész nyáron lógatják a lábukat. (Ez eddig se így volt, de természetes, hogy nem lát bele mindenki teljesen más munkakörébe.) Szóval az lenne a kérdésem, hogy azoknak a szülőknek, akik most kénytelenek otthon tanulni a gyermekükkel változott valamit a véleménye a tanároktól akár pozitív, akár negatív irányba? Leírnátok a véleményeteket, tapasztalataitokat?

2020. márc. 26. 18:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
37%

Elküldik, hogy mettől melyik oldalt kell megtanulni, és mit hova küldjön be a gyerek. Hú, hát tényleg nélkülözhetetlenek...

Az írásbeli tesi és ének feladatokról nem beszélve. De a legnagyobb poén, mikor rendes tanítási idő alatt is olyan leckét ad a rajztanár, amin napokig pörög a diák és a szülő. Rajzlecke...ami napokig készül...

5. osztály.

Kb. Ugyanannyit kell vele otthon tanulni, mint eddig. Komoly, azt nem értem, mit csinálnak órán, ha otthon ENNYIT kell tanulni.

A nyelvtan tanár a legjobb. Elküld egy linket, videó, ami rendben is lenne, ha ő csinálta volna. De nem...

2020. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
90%

19 éves vagyok, egy pesti gimi végzőse.

Én csak a saját nevemben tudok nyilatkozni.


Én eddig is becsültem a tanáraimat. Nyilván van, akit csak szakmabeliként, emberként nem annyira.

Vagy én voltam szerencsés, hogy mindig jó tanárokat fogtam ki a 12 év alatt vagy az én hozzáállásomon múlik, ezt nem tudom.


Nekem napi fél óránál többet nem kellett itthon soha tanulnom, mégis hozom a 4es átlagot mindig


Nálam nem oszt nem szoroz a megbecsülésben a digitális oktatás.

A tanulás egy csapatmunka, a diák és tanár csapatmunkája. Nálam ez mindig megvolt, így rosszat esdig sem tudtam mondani.


Szerintem az emberek véleményét ez az oktatási forma nem fogja befolyásolni, aki eddig tisztelte, becsülte a pedagógusokat, az ez után is fogja, aki eddig köpködött rájuk, az ez után is fog.


Elég sok összetevős a dolog (lásd tanár-diák csapatmunka, emberi hozzáállás a dolgokhoz) így véleményem szerint nem lehet általánosítani a dolgot.


De ez csak az én véleményem :)


Üdv, egy végzős a csepeli Jedlik Ányos Gimnáziumból :)

2020. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, a Jedlikben mindenki tudja, hogy kiváló tanárok vannak. Tényleg szerencsés vagy.
2020. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
37%

Most nem azért de akinek nem tetszik, ne menjen tanárnak. Én nem bírnám, ezért sem vagyok tanár. Mit kell sajnálni őket?

Tanár 2 rokonom is, a keresztanyukam és az ő apja is. Egyik se panaszkodott soha.


Ahogy a pék, a kukás, pultos, postás úgy a tanár is ezt vállalta ezt akarta, teszi a dolgát. Pont. Ennyi...

👍


És nem, nem vagyok kemény, csak nem értem mi ez a nagy hűha meg húga!

2020. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
75%

Jedlikes vagyok.

Miért lettem lepontozva? Más a véleményünk, de ennek ellenére nem írtam semmi sértőt úgy gondolom.

Erre a kérdésre nincs helyes vagy helytelen válasz.

Mi fáj nektel a válaszomban, hogy pontozgattok lefele?

2020. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem a digitális oktatásra gobdol a kérdező, hanem hogy most a szülőknek kell elvégezni a tanárok munkáját.


Szerintem nem fog változni.


Az 4lén gyerekem ovis, én azt mondom, nem véletlenül külön szakma az óvónő. Én egy gyereket is nehezen foglalkoztatok egész nap, nekik meg van 20. De ettől még nem fogom jobban tisztelni a fiam óvónőjét, mert bár elbír 20 gyerekkel, úgy-ahogy, de egy helyes mondatot nem tud leírni.

2020. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
39%

Azért az is egy érdekes jelenség, hogy mennyi tanár van itt. Azt mondták, hogy ki van nekik adva, hogy figyeljék a kérdéseket és időnként rossz válaszokat adnak szándékosan.

Nézzétek meg a házifeladat rovatot, az összes lepontozott hozzászóló, mind tanár szerintem. Néha minősíthetetlen hangnemben kommunikálnak a gyerekekkel, a gyerekeinkkel.

Egyszer kiírtam, hogy van külön Facebook csoport az otthon tanuló diákok segítésére, és jöjjenek oda inkább. Rögtön két tanár is hozzászólt, hogy az egész osztály egyest fog kapni, akinek itt a kérdése megjelenik. Az egyik engem is kioktatott, hogy gondolkozzak el mi a dolgom diákként 😀

A kérdésem 5 percen belül törlésre került…

Viszont én képernyőfotóval lementettem, és néhány levelezésem is van ezzel a témával kapcsolatban egy két taggal innen, aki tanárnak mondta magát.

Kíváncsi vagyok ez a hozzászólásom meddig lesz itt 😀

2020. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
78%

A mai világ azt becsüli meg, akinek sok a fizetése. A tanárok sok szülő szemében lúzerek, biztos jobb híján álltak annak, és felháborító, ha nem csupa ötöst adnak szemük fényének. Ahol ezen okok miatt eddig nem tisztelték a tanárokat, csak valami kiszolgáló személyzetnek tekintették őket, gyanítom, ezután sem fogják. Akik meg nem így gondolják, azok eddig is tisztelték őket.

(A digitális tanulás meg ... Nálunk is az van, hogy ha eddig is csak ennyit tanultak, az elég szomorú, hiszen egy óra anyaga nem 45, csak 5-10 perc, viszont ha nem, és ez csak a bevezetés volt, hát fogalmam sincs, hogy oldom meg 8 óra munka közben két gyerekkel egyedül, épp elég, hogy technika órára sütit kell süssünk a tanár szerint pihenésként vagy felvegyem videóra, ahogy énekel vagy tornázik vagy logopédia-feladatot csinál és visszaküldjem.)

2020. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
32%
Most bizonyítják be, hogy nélkülük is megy minden. Teljes munkaidős állás mellett is pillanatok alatt le tudom adni az anyagot minden tantárgyból az elsősömnek.
2020. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

6# ha a szülők tanárok akarnának lenni, annak mentek volna, nem az ő dolguk tanítani a gyereket, vagyis nem a mi dolgunk. Ha ezt akartam volna csinálni, ezt csinálom.

Nem szidom sosem a tanárokat, de azért ezt nagy dobra se kéne verni.

Ez a szakmája, ez a dolga, egész évben kb.

És igen a tanároknak nem 3 hónapos a nyári szünet, hanem 4-5 hét, vagy annyi se. Attól függ milyen tanár és milyen iskolában.

2020. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!