Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek a járvány után...

Szerintetek a járvány után jobban megbecsülik a pedagógusokat?

Figyelt kérdés
Eddig mást se hallottam, mint hogy a tanárok semmit nem csinálnak. Még túl is vannak fizetve és egész nyáron lógatják a lábukat. (Ez eddig se így volt, de természetes, hogy nem lát bele mindenki teljesen más munkakörébe.) Szóval az lenne a kérdésem, hogy azoknak a szülőknek, akik most kénytelenek otthon tanulni a gyermekükkel változott valamit a véleménye a tanároktól akár pozitív, akár negatív irányba? Leírnátok a véleményeteket, tapasztalataitokat?

2020. márc. 26. 18:51
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

6# Köszönöm, igen arra gondoltam. Arról jutott eszembe, hogy naponta olvasom itt ahogy néhány szülő panaszkodik, hogy a gyerek nem hajlandó tanulni, hisztizik, unja stb. Nekik eszükbe jut-e vajon, hogy ugyanez a gyerek van az iskolában hasonló lelkesedéssel, de ott még van mellette 20-30 másik. Persze, gondolhatja, hogy ott van a csordaszellem, de az fordítva is működik, ha csak egy kezd el rendetlenkedni, mindjárt talál hozzá társaikat is. Természetes, hogy nem érdekelhet mindenkit egyformán minden. Naivitás lenne azt gondolni, hogy csak a tanár lehet sz.r. A legjobb tanár mellett is előfordul, hogy valakit az adott tantárgy, vagy annak egy része egyáltalán nem érdekel.

A másik, amikor írják, hogy a gyerek nem érti. A szülő meg nem tanár, nem tudja úgy elmagyarázni+meg ott van a háztartás, testvér stb. Tök jogos, szerintem igazuk van. De abba belegondolnak-e, hogy ez ugyanúgy megvan a suliban is. Ha a gyerek elsőre nem érti, akkor magyarázza el neki százszor is, de közben neki ugyanúgy foglalkoznia kell a másik 20-30 gyerekkel is, aki meg érti, vagy pont mást nem ért.

Nem gondolom, hogy sajnálni kellene a tanárokat, vagy ilyesmi, arra vagyok csak kíváncsi, hogy más szemszögből latjátok-e ezt a munkát,mióta kipróbáltátok. (Tudom, eddig is sokan tanultak a gyerekkel, de az mégis kicsit más.) Azzal meg én sem értek egyet, hogy a töltelék tantárgyakból is nyomják a feladatokat, aminek semmi értelme.

Egyébként én is pedagógus vagyok, de már régóta csak magantanárként dolgozom. Imádok tanítani, megértem, ha valaki úgy gondolja, hogy akinek nem tetszik, ne menjen tanárnak. Ugyanakkor ennek a fordítottja is igaz. Akik szerint csak az megy tanárnak, aki minden máshoz h.lye, kényelmi szakma, semmit nem csinálnak, annak azt szoktam javasolni, ha ez ilyen szuper, tessék elmenni.😀

2# Neked csak gratulálni tudok. Nem tudom,ki pontozott le. Fiatal korod ellenére nagyon éretten gondolkodsz. Jó lenne, ha sokaknak lenne ilyen értékrendje.

Sok sikert a tanulmányaidhoz!

2020. márc. 26. 21:06
 12/46 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek ha a tanár kéri, mondja, adja a feladatot csinálja. Ha az anyja, apja akkor könyörögni kell neki. De ugyanez volt az oviban is. Ott egy kisangyal volt, itthon egy ördögfióka. Nem lehet összehasonlítani.
2020. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
91%

Én tanár vagyok. Nem, nem fog változni. Nekem nincs gondom a saját iskolámban a megbecsültségemmel egyébként. De társadalmi szinten mindig a "károgók" hangosabbak. Belekötni mindenbe lehet. Ha kevés anyagot küldesz, akkor nem tudják, mire kaptál eddig fizetést. Ha sokat, akkor ilyen helyzetben sem kíméled a gyereket, a szülő nem tanár, mit képzelsz. Ha leírva küldöd, túl egyszerű dolgod van vele, nem dolgozol. Ha videochaten beszélnél a gyerekekkel, akkor nem veszed figyelembe a kiskorúak személyiségi jogait, meg hogy gondolod, hogy telepítik ezt-azt. Ha linket küldesz, ami a témába vágó gyakorlás, akkor nem is te készítetted, tehát nem dolgozol. Még sorolhatnám.

A készségtárgyakból is KELL egyébként anyagot küldenünk. Állam Bácsi látni akarja, hogy a rajztanár vagy a gyógypedagógus is dolgozik, nem a semmire fizeti. (Ugye meglebegtették az elején, hogy az iskolabezárás idejére fizetés nélküli szabit kapunk.)

Nem fog ez változni, mert fejétől bűzlik a hal.

2020. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
77%
Én anya vagyok. A legjobb az lenne, ha a tanár megadná a gyereknek és a szülőnek a lehetőséget a választásra. Készítsen felvételt saját magáról, ahogy leadja az órát, ezt lehessen bármikor megnézni. Akinek erre nincs lehetősége, annak küldje el a video mellé az óra vázlatát is. Ennyi, nem kell ezt túlvariálni.
2020. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

#13 Persze, tudom, hogy a készségtárgyakból is kell küldeni,nem a tanárok találták ki.

Ne haragudj, de nagyon jókat mosolyogtam a válaszodon, tökéletesen összefoglaltad. Én is ezt hallom mindenhonnan. Úgy se lehet mindenkinek megfelelni.

Azért megkérném a szülőket, hogy ne akarják összehasonlítani az iskolai tanórát az otthonival, mert nem lehet. Amit a gyerek megkap otthoni feladatnak, és 10 perc alatt elkészül vele, az az iskolában az órának egy része lenne. Van az órának egy felépítése, ami egy e-mail üzenettel nem megvalósítható.

2020. márc. 26. 21:58
 16/46 anonim ***** válasza:
89%

Én is tanítottam pár évig, a sajátjaimmal mégis nehezen boldogulok. Sokkal jobban elfogadják a gyerekek, hogy a suliban ez a dolguk, mint otthon. Ott van egy nagyon kötött napirend, nincs karnyújtásnyira sok sokkal élvezetesebb dolog. Akik nincsenek hozzászokva, azoknak pont ugyanezekért nehéz a homeoffice gyerek nélkül is. És a suliban csordaszellem is működik, ahogy a felnőtteknél is sok szituációban fegyelmező erejű tud lenni. (Hányan panaszkodtak ma példaként arra, hogy kinézik őket, ha sétálni mennek.) Na meg egy tanár sem tudna úgy hatékonyan tanítani, hogy közben csörög a telefon, mérges rá a főnöke, odaég az ebéd, meg a óvodása ráncigálja, hogy inkább vele foglalkozzon.

Szerintem is jó ötlet, hogy a tanár felvegye magát videóra.

2020. márc. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
74%

En anyukamrol tudom aki 55 eves gimnaziumban tanit, es hatalmas kinlodas elkesziteni egy anyagot, minden egyes osztalynak. Olyan anyagot amiben egy orai anyag tomoren benne van. Ehhez jon a fenymasolatok, videok. Nem minden gyereknek van otthon laptop szamitogep jobb esettben van telefon. Ket fele keppen kell egy feladatot kiadni, mert rengeteg gyerek van akinek nincs hozza kelle felszerelese.

Mi is azz kezdtuk hogy 300 ezer forintert vettunk egy laptopot neki. Miert nem az iskola ad? Mert nekik nincs penzunk ra, vannak tableteik amiket a raszorulo gyerekeknek adtak oda.

Undorito amit sokan mondanak a tanarokrol, ugyan ugy megkellene becsulni oket mint mas dolgozo embereket.

Az meg a szulot minositi ha nem kepes a gyerekkel tanulni.

2020. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
81%

Azt nem tudom,mennyire fogják megbecsülni.Mi szeretjük a tanítót,egyértelműen hatással van a gyerekek életére.Nálunk elsős van,szerintem mióta itthon tanulunk,sokkal-sokkal könnyebb.Ugye órán több diáknak kell magyarázni,sokszor unatkoznak a gyerekek.Itthon pikk-pakk megvan a lecke,összvissz másfél óra magyarázással,ábra mutatással,gyakorlással,mert csak egy gyerekekkel foglalkozok.Nyilván az elsős tananyag könnyebb.Meg otthon nem osztogatod a csillagokat,jegyeket stb.

Aki egy kicsit is értelmes,átgondolja,mit csinál egy tanító,tanár,nem mondja azt,hogy semmit!

2020. márc. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
65%

Szerintetek a járvány után jobban megbecsülik majd a szülőket???


Nekem semmi bajom nincs a tanárokkal, az ő szakmájuk ilyen, hogy ha szünet van, akkor nekik is szünet van pl. De most kb.a szülőkre került az iskolai tanítás terhe, mégis mit becsüljek jobban a tanárokon ezután.

Ez van, elfogadom a helyzetet. Nem gondolok ezután se többet, se kevesebbet róluk.

2020. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
65%
Több sulis gyerekkel, akinek mind másfélét kell csinálnia, miközben neked is másfélét kellene dolgozni, nem sokban hasonlít a tanári munkakörülményekhez.
2020. márc. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!