Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek a járvány után...

Szerintetek a járvány után jobban megbecsülik a pedagógusokat?

Figyelt kérdés
Eddig mást se hallottam, mint hogy a tanárok semmit nem csinálnak. Még túl is vannak fizetve és egész nyáron lógatják a lábukat. (Ez eddig se így volt, de természetes, hogy nem lát bele mindenki teljesen más munkakörébe.) Szóval az lenne a kérdésem, hogy azoknak a szülőknek, akik most kénytelenek otthon tanulni a gyermekükkel változott valamit a véleménye a tanároktól akár pozitív, akár negatív irányba? Leírnátok a véleményeteket, tapasztalataitokat?

2020. márc. 26. 18:51
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Oké, értem, csak egy kérdés volt. 🙂

Én tanárképzőre járok, és rengetegszer megkapom, hogy miért nem választottam normális hivatást. Sok tanulás, aztán a gyakorlatban kevés fizetés, sok idegeskedés, stressz. Az évfolyamon már most többen kijelentették, hogy diploma után nem tanítani fognak, hanem elmennek pl tolmácsnak.

Én is gondolkodom ilyesmin, ezért nézegettem a válaszokat.

2020. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, szerinted nem jól csinálják a szülők az otthon oktatást, és ennek is majd a tanárok isszák meg a levét? Haha.

Ha ez így van, akkor a tanárt mi gátolja meg abban, hogy felmondja akár egy telefonra az anyagot, és átküldje a gyerekeknek? Vagy ha már mindenképpen a szülő tanít otthon, akkor miért nem küld a szülőknek egy jól felépített gyakorlatsort? Vagy miért nem írja le, hogy oké Tk 20. oldal, de ennek a feladatsornak pl. az a szerepe, hogy matekból előkészítse a tizesátlépést, amihez ilyen és ilyen készségek kellenek, és ezt kell előkészíteni. Hogy mire hívja fel a szülő a gyerek figyelmét, ne csak mechanikusan menjenek végig a könyvön.

Ezt hiányolja most a legtöbb szülő, ezt nem teszik meg a tanárok. Amikor annyi az üzenet a tanártól, hogy a tankönyv következő fejezetét dolgozzák fel otthon, hát tényleg ne haragudj, de ehhez nem kell tanári diploma. Bárki látja otthon, mi következik a tankönyvben.

2020. ápr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként a home office-osként én úgy oldom meg, hogy délelőtt tanulok a gyerekkel, mert akkor még ő is frissebb. Délután meg dolgozom, sokszor estig. A 8 óra általában meg szokott lenni. Szóval olyan napi 12 órát nyomok most, ha a tanítás is munka ugyebár.

Szóval szerintem én igen, minőségi munkát nyújtok a főnökömnek (is).


Eközben meg a tanárok sajnáltatják magukat, hogy nekik most milyen nehéz, mert új ez a helyzet, meg mennyit kell készülni, meg mennyit kell javítani!

1. Eddig nem készült az órákra?

2. A javítás az sok, elhiszem. De ha minimálisan megbíznának a gyerekekben, alsóban a szülőkben, akik tanulnak a gyerekekkel, akkor nem kéne minden egyes gyerek minden egyes órai munkáját átnézni.

3. Összességében még mindig nem hiszem, hogy napi 8 óránál több időt venne nekik igénybe, sőt.

A 45 perces órát nem kell végigbeszélni, kb ennyi összerakni egy anyagot. Nem készül ki idegileg, mert nem feleselnek a gyerekek, nincs fegyelmezési probléma.


Alapvetően azt látom, hogy alsóban a munkát teljesen áthárították a szülőkre. Felsőben meg egy csomó extra, felesleges anyagot tolnak a gyerekekre, teljesen rugalmatlan órabeosztásban, és extra szivatós számonkérésekkel. Otthon ki tudja puskázni, tehát olyan követelményeket kell támasztani, hogy nehogy már meg tudja oldani szerencsétlen!

Szerintem nem azt kéne, hogy a tanár még keresgél egy csomó extra dolgot a gyerekeknek. Ez neki is idő, a gyereknek is. Elég a tankönyv, arról legyen vázlat, arról legyenek rávezető kérdések. Ennyi.

2020. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

A szülők nagyon nagy része nem jól csinálja az oktatást, de ez nem az ő hibájuk, és nem is elvárható! Én is ki tudnék festeni egy lakást, de valószínűleg nagyon nem olyan lenne, mintha egy szobafestő festené ki. Szerintem intelligens ember belátja, hogy attól, mert egy ideig kényszerűségből foglalkoznia kell valamivel, nem rendelkezik olyan szakmai tudással, mint aki 4-5 évig tanulta azt.

Itt például rendszeresen olvasom, hogy a gyerekem nem tudja kiejteni ezt vagy azt a betűt. Vagyis nincs tisztában a hang és a betű közti különbséggel (1.osztalyos tananyag). Ez egyetlen példa, de reggelig sorolhatnám és igen, az ilyen "apróságokat", amit a szülő "megtanított" rosszul, azt a pedagógus fogja kijavítani, ki más? De még egyszer mondom, erről nem a szülő tehet! Nem az ő feladata tanítani. Most ez a helyzet van, ebből próbálja meg mindenki kihozni a legjobbat! Ugyanakkor, ha én most tanítanék, tiszteletben tartanám, hogy a szülő nem tanár, el fog követni ilyen hibákat, minden rossz érzés nélkül kijavítom, amikor visszaáll minden a rendes kerékvágásba, de azt elvárnám, hogy ő is tartsa tiszteletben az én munkámat. Abban pedig benne van, hogy ne írja elő, hogyan oldom meg a digitális oktatást. Úgy érzem, te nem veszed figyelembe az egyébként nagyon is létező különbségeket, pedig van, a szülők élethelyzetében, műveltségében, a gyerekek érettségében, önállóságában, technikai eszközeiben stb. Lehet, hogy nektek jó lenne, amit leírtál, de hidd el, nem egy szülőt ismerek, akinek fogalma sincs arról, mit jelent például az a szó, hogy tízesátlépés. Ő azon háborodna

fel. Sokféle szülő, gyerek és élethelyzet van. Ebben a helyzetben mindig lesz valaki, aki elégedetlen, ahogy az egyik válaszoló nagyon jól leírta. Nem lehet minden gyereket a neki legjobb módon "távoktatni". Próbáld meg elfogadni. Ennek most nem örülni kell, csak kibírni valahogy, mert muszáj.

2020. ápr. 1. 22:34
 35/46 anonim ***** válasza:

32-33 valaszoloval teljes mertekben egyet ertek. Kerdezo: de lehetne egy koztes megoldast talalni, es meg tobbletmunkaval sem jarna, irom is: a tanar csinal egy oravazlatot, amit elkuld wordben vagy ppt.ban. Itt le van irva az anyag, feladatok, magyarazatok. Ugyanerrol az anyagrol keszit egy videofelvetelt, akar okostelcsivel, amit feltolt pl. a google drivre. Ezt innen barmikor visszanezheti a gyerek. Amikor epp nem kell a szulonek a munkahoz a laptop (vagy egyeb okoseszkozon) barmikor megnezi EGYEDUL. Akinek erre nincs lehetosege, kedve stb., annak ott az oravazlat.Mivel egy tanora 45 percbol all, ennek az 1/3 siman elmegy fegyelmezessel hasonlokkal, meg meg sem kell szakadni, eleg lenne "tisztan" 25-30 perces ora is. Valamint lehetne minden nap megadni egy idosavot, amikor ha valaki valamit nagyon nem ert, felkeresheti a tanart, telefonon, viberen, videochaten, tok mindegy. Egy alsos gyereknek 2 dolog miatt lenne ez fontos; pont, amit irtal, h ne adja le rosszul a szulo az anyagot ill. a lelki reszet se felejtsuk el, h mennyire fontos egy 7-8 evesnek, h lassa, hallja a tanart.

Szemelyes pelda: 3. osztalyosam van, az ofo tartja az etikat, amibol sosincs semmi (beszelgess a szuleiddel volt mult heten),a rajzot (rajzolj tavaszi kepet 1 het van ra), es a matekot. Nem megtehetne, h mindennap feltesz egy 30 perces videot oravazlattal?De nem teszi, elkuldi a wordbe, h a tkbol mit kell megcsinalni es aki nem tudja, elkuldi a megoldasokat, masolja le. Szegyen.

2020. ápr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Kedves 35-ös! Nem engem kell meggyőznötök! Mint írtam, engem arról az oldalról nem érint a probléma. Arra próbáltam csak rávilágítani, hogy ez a távoktatás milyen sok összetevőből áll. Én most magántanárként is van, ahol kénytelen voltam átállni az online oktatásra. Épp most kaptam üzit, hogy tanítványom ötöst kapott egy anyagra, amit csak tőlem tanult.(Nem együtt írtuk, mielőtt félreértenétek, csak felkészítettem rá.) Ennek nagyon örülök, de ezzel együtt is utálom az egészet. Nincsenek megfelelő eszközeim, technikai tudásom ( értsd, életemben nem készítettem például ppt-t), személytelen stb. Erre az egyetemen a tanárok nincsenek felkészítve. Az idősebbek közül sokan azt se tudják, eszik-e vagy isszák az internetet. Úgy, ahogy nem elvárható a szülőtől, hogy úgy tanítson, mint egy tanár, a tanártól se várható el, hogy olyan profin kezelje a gépet, mint, aki most home officeban van otthon, és 20 éve legfőbb munkaeszköze a számítógép. A tanárnak nem az! Persze biztosan vannak olyan tanárok is, akiknek nem okozna gondot, amiket írtál, de kényelemből, lustaságból akarmiből csak elküldi az oldalszámot, hogy mit tanuljon meg a gyerek. Én nem tudom, hogy nálatok melyik áll fent, de az biztos, hogy a mai tanárok nagy része nem azért választotta ezt a pályát, hogy digitálisan oktathasson. Lehet helyileg ötleteket adni, kérni, és lehet, hogy nyitott lesz rá a tanár, de az is lehet, hogy nem. Minden gyereknek, szülőnek és tanárnak kitartást kívánok!
2020. ápr. 2. 11:38
 37/46 anonim ***** válasza:
En senkit sem gyozkodok, csupan vazoltam egy egyszeru es eletszeru lehetoseget, amivel a mi tanaraink lustasagbol nem elnek. Az hogy valaki nem ert hozza, az szamonra nem indok, nem erv. En sem ertek a tanitashoz, most megis kell. O sem ert a videohoz, most megis kellene. Tudod egy kulonbseg van, a tanar megteheti, h sz@rik bele, a szulo nem. A masik, minden palyan vannak tovabbkepzesek pl. fogorvos, konyvelo, jogasz meg mukormosnel, fodradsznal is. Uj technikak, uj, jobb anyagok, uj jogszabalyok. Tehat mindenkinek kepezni kell magat, csak a gyerekeinket oktato tanaroknak nem. Szep.
2020. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Ezt nem jól tudod, a tanároknak kötelező továbbképzéseken részt venni! Azonban erre, így ebben a formában senki nem készülhetett.

Hidd el, sok szülő is belesz.rik, nem érdemes általánosítani. Van, aki úgy kezeli, mintha szünet lenne.(Így ki is mondta!) Tudnék mesélni én is... Sajnálom, ha nálatok nem együttműködő a tanár, és becsülöm azokat a szülőket, akik nap, mint nap, küzdenek a gyerekükkel a munka, háztartás, testvérek mellett. Biztos, hogy minden oldalról vannak jó és rossz példák, ezért én nem szeretnék általánosítani,csak tapasztalatokat várok. Természetesen elfogadom, ha a tiéd rossz.

2020. ápr. 2. 14:12
 39/46 anonim ***** válasza:
Szerintem is talán az eldugott falvakat kivéve (ahol tényleg tisztelet azoknak a tanároknak, akik reggel kihordják a feladatlapokat aztán este összeszedik) még a családok és a legöregebb tanárok is nagyon nagy arányban rendelkeznek annyi digitális kompetenciával, amennyi mondjuk a messengerhez vagy skype-hoz, viberhez kell, ráadásul ezek ingyenesek. Ezek a programok csak egy-két ikon megtanulását jelentik, pont azért, hogy még analfabéta indiaiak piaca is tudja használni (a 75 éven felüli szüleim is most tanulták meg, hogy láthassanak minket, 2 perc volt). Népi megfigyelésem szerint pedig nagyon sok elvileg szegény család gyermeke szaladgál mégis már alsóban okostelefonnal fél percenként megosztva valami marhaságot. Sokkal jobb hozzáállás megadni a lehetőséget 29 embernek, mint a harmincadikra hivatkozva lebutítani mindent. Annak inkább segíteni kell, hogy ő is hozzáférjen, megtanulja. Ha meg még a szülő hozzáállása is ramaty, akkor meg pláne szüksége van a tanárára és tőle irányításra tanulásszervezésben is, lehetőleg kötött időben. A dolgozó szülőknek (én egyedülállóként egy ovis és alsós mellett nyomom 8-tól 5-ig, plusz néha túlóra - mert egyébként pont a digitális oktatást szervezők alá segítek :)) úgyhogy van egy kis hajtás), nagyon nagy segítség lenne, ha nem kellene tanárnénit játszani, mert mint ahogy írtad, nincs hozzá képesítésünk meg időnk se. Ha lehet online különórákat tartani videón (és a gyerek még örül is neki, hogy végre beszélhet a tanárával), akkor ugyanez elvárható volna a "sima" iskolai tantárgyaktól, minimum alternatív lehetőségként. Sokkal bonyolultabb és elvileg drágább wordben, ppt-ben, preziben és még ki tudja miben szinesítve-szagosítva dolgozni a tanárnak is meg szülőnek/gyereknek is, mint egy videólejátszóval és a füzetével, akár élőben akár felvételről.
2020. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, azért téged győzködünk, mert te kérdezted.

A kérdés az volt, hogy a mostani helyzetben a szülők jobban látják-e, hogy milyen nehéz a tanítás, és emiatt jobban megbecsülik-e majd a tanárokat.

A válasz általában ugyanaz. Nem.

Eddig is tudtuk, hogy nehéz tanítani, hogy nehéz fegyelmet tartani egy osztályban, hogy fárasztó készülni az órákra, stb.

A digitális oktatást viszont a tanárok nagy része pocsékul csinálja. Hogy ez kinek a hibája, abba ne menjünk bele. A lényeg, hogy leginkább a szülőkre hárul a feladat, és a legtöbb tanár még fel van háborodva, hogy a szülő nem küldi vissza időben a feladatokat. Ha az a kifogás, hogy a tanárnak nem kell hozzá érteni, akkor a szülőnek, pláne egy alsós gyereknek hogyan kéne?

2020. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!