Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elképzelhető lesz az a lépés...

Elképzelhető lesz az a lépés a kormánytól, hogy azokon a településeken ahol nincs fertőzött, kinyittatja az iskolákat?

Figyelt kérdés

Ugyebár folyamatosan özönlenek a hírek, hogy jövő hét végével megszűnik az első védelmi akció-terv. Most érkezhet a második. Orbán leginkább Ausztriát és Dél-Németországot tartja maga előtt példaképnek, tehát nagy az esélye, hogy az ő eljárásrendjük szerint fogunk mi is haladni. Ma beszélt arról, hogy Ausztriában már az iskolákat is kinyitják év végére. Erre állítólag úgy reagált Orbán, hogy "kicsit gyorsabb ütemben haladnak mint azt mi tervezzük, de nagyon nem is szeretnénk tőlük lemaradni"

Ez jelentheti azt is, hogy nálunk is megnyithatnak Május 15-el az iskolák, de csak azokon a településeken ahol nincs igazolt koronavírussal fertőzött vagy csak elszórtan akad egy-kettő?


Mit gondoltok? Megjátsza ezt a kormány?



2020. ápr. 24. 19:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
14%
Kedves 18-as, kötekedj még egy kicsit.. engem nem érdekel hogy milyen foglalkozások vannak az oviban, meg minek hívod, engem az érdekel hogy nyáron is van, ugyanis dolgozom. És nem, nem ügyelet, az egy adott oviban csak kb. 1 hónap, amíg nem járhat a saját csoportjába. Úgyhogy nem, nem 1 hónapra kell bajlódni az ovikkal.
2020. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
16%
Mellesleg meg az lenne a normális ha egyáltalán nem lenne most az ovikban nyári szünet, de már értem te miért szeretnéd azt ha őszig nem lenne mert minek bajlódni.. mert óvónő vagy. Hát kösz a dolgozó szülők nevében..
2020. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
87%

őszinte leszek, szerintem semmi nem lesz belőle. vagy nagyon rövid életű. értem hogy nem akarnak úgy csinálni, mintha már megint krvára le lennénk maradva mindenkitől, de krvára le vagyunk. semmi nem állítja a vírus terjedését, nincs karantén, nincsenek boltbezárások, csak arra figyelnek, hogy papíralapon jól nézzen ki a statisztika.

szóval szerintem az lesz, hogy kinyitnak mindent, aztán ahogy tarthatatlanná válik a helyzet, megint bezárnak, de csak úgy látszatintézkedésileg, majd megint kinyitnak, megint bezárnak....

nem hiszem el, hogy ilyen inkompetens védekezés mellett van még olyan település, ahova nem jutott el a vírus. max. olyan település van, ahol nem lehet teszthez hozzáférni, mert rosszul mutatna a statisztikákban.

2020. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
32%

Ha kinyitnak, akkor mindenhol kinyitnak, ha nem, akkor sehol sem.

Mi az hogy olyan település ahol nincs fertőzött? Ahhoz minden nap mindenkit le kellene tesztelni hogy ezt tudjuk. Egy településen lévő emberek nagy többsége más településekre jár dolgozni stb., tehát nincs olyan hogy valahol tuti nincs, max tesztet nem csinálnak, illetve ugye percről percre változnak a dolgok.

2020. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
40%
Ha egy településen nincs fertőzött és kinyítnának az iskolák az nem lenne jó. Az iskolákba jellemzően több településről járnak a gyerekek és nem biztos, hohy mindegyik fertőzésmentes.
2020. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos én is azt gondolom, amit a 23-as. Szakértők szerint ez nem fog lezajlani 1-2 hónap alatt, akár évekig is eltarthat. Évekig meg nem lehet otthon ülni. Szerintetek minek dobtak ki minden beteget a kórházakból, amikor nincs annyi beteg? Hát, mert majd hamarosan lesz, ha kinyitják az iskolákat. Hogy ez nem észszerű döntés? Ne legyetek már naivak! Hol érdekel itt bárkit, hogy mi lesz az emberekkel? Ne legyen gazdasági válság, az a lényeg. Hogy pár ezer ember meghal? Járulékos veszteség. De az élet megy tovább. Pár százalék halott nem érdekli őket, főleg, hogy nem ők lesznek azok.

Én is erősen félek, hogy május közepén kinyitják a sulikat, én mindenesetre megyek orvosi igazolásért azonnal. Aztán 2 hét múlva meg elszabadul itt a pokol, akkor majd bezárnak megint.

2020. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!