Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelenkarol leszoktatni, hogyan?

Pelenkarol leszoktatni, hogyan?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Ajanlom a Tiny potty c. konyvet, vagy a pelenkatlandoj oldalon a Gyenged szobatisztasag tanfolyamot, ugyanaz a ketto, csak utobbi magyarul van. Baratnomek es volt osztalytarsamek gyereke is ezzel szobatisztult, es az enyem is (1,5 es 2 eves gyerekek, 1 het volt kb. mindharmuknal).
2020. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Amíg nem érik meg az idegrendszere, addig nem lesz szobatiszta, csak tréningezni fogod és ezzel felesleges stresszhelyzetnek kitenni. Olvass utána az idegrendszer fejlődésének.


A kislányomnak 2,5 évesen megmutattam a bilit és hogy a nagyok így csinálják. (én is azt hittem, hamarabb lesz magától,mert én egy évesen letettem a pelust) Nem igazán érdekelte, figyelmetlen volt, de rájött. Az éjszakait 4 évesen tettük le. Igaz, utána egyetlen balesetes nap sem volt. Mutgatsd meg neki, nézegethettek könyvet is stb, de a amíg nem termelődik az antidiuretikus hormon a szervezetben, addig belebolondulhattok, akkor sem fog. Ennek az ideje viszont nagyon egyéni, és sem a korai (1 év) sem a késői(3-4 év) nem tekinthető extrémnek.

2020. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsítve: nem adod rá.

Amikor látod, hogy pisil/kakil, akkor sprint a gyerekkel a bilire. Ha pár csepp belemegy, akkor nagyon örülsz, és megdicséred. A gyerek gyorsan rájön, és ha érzi, hogy kell, akkor fut a bilire, és csinál neked bele mindenfélét, hogy örüljél.

Ha érzi az ingert, és addig vissza tudja tartani, akkor pár nap. De tényleg. Eszre se veszed, és hopp, már nem is kell a pelus napok óta, és nincs baleset.

2020. máj. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem már 2 évesen elég okosak ahhoz hogy szobatisztak legyenek.Nekem mind a két fiam 2 éves kor előtt szobatiszták voltak.Nem erőltettem,gondoltam megpróbálom ha bejön bejön.Mind a két gyerekkel nyáron kezdtük el,elég volt a kisgatyo abban voltak,meg én is és apa is megmutattuk hogyan kell bilibe es wc be pisilni.Szerintem ezért sikerult hamar.Nem mondom hogy nem sikaltam jo pár pisi foltot,de 1,1,5 hét alatt szobatiszták voltak.Nagy könnyebbség hogy nem kell állandóan pelankazni.
2020. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Leveltetu ***** válasza:
Nalunk ez ugy mukodott, hogy elment a felesegem setalni a gyerekkel (tudjatok, hatitaska bicikli meg minden) es a gyerek meglatott egy jatekot egy bolt kirakatan. Becibalta a felesegem ott meg viritott egy zold dinos bili, annyira megtetszett a gyereknek, hogy megvetette az anyjaval es azutan csak abba akarta vegezni a dolgat. Masnaptol pelenka nelkul dobta a rosszat, nem szolt csak akarhanyszor kellett vecezni fotott a bilire (azert idonek kellett eltelni amig az idozites is jo lett). Egy probat meger, vidd el a gyereket hadd valaszzon maganak bilit es nagy eselyel abba fogja vegezni a dolgat.
2020. máj. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Nem tudom.Kérdezzék az autistát.
2020. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!