Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne "leszoktatni"...

Hogyan lehetne "leszoktatni" egy túl barátkozós babát arról hogy ezeket csinálja?

Figyelt kérdés
Rettenetesen szeret szinte mindenkit a babám. Alig egy két ember van akitől távolságot tartott eddig. Más kisgyerekekért odáig van meg vissza. Nem tudom hogyan lett ő ilyen, mert én egy teljesen visszahúzódó személyiség vagyok, utálok beszélgetni, másokhoz odamenni. Vannak barátaim, párom, családom természetesen, de nekem nagyon nehezemre esik másokhoz közeledni. Erre lett egy ilyen szupercuki, társaságimádó kisbabám. 16 hónapos kislány. Ma történt, hogy kint sétáltunk, kijött egy szomszédom a 2 éves lányával(velük gyakran találkozunk, nem ismeretlenek). Az én lányom messziről észrevette, integetett neki, futott felé, a másik pedig azt mondta hogy nyemm és előfordult az ellenkező irányba. A lányom meg sírásra görbülő szájjal néz rám és mutat a kislányra. A szívem szakad meg ilyenkor, de megértem természetesen a másik reakcióját.. Mit tehetnék hogy ne legyen ennyire barátkozós?
2020. máj. 14. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szinte minden egészséges gyerek így viselkedik.. aztán 2 éves kor után jön a “nyemm”


Hagyd fejlődni a maga ütemében

2020. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hagyom fejlődni, de néha tényleg fura amit csinál. Ölelgeti, puszilja, kézenfogva elhúzza magával a gyerekeket játszani. Senkit nem ismerek akinek ennyire barátkozós, rámenős gyereke lenne. Én lennék a legboldogabb ha végre jönne a "nyemm".
2020. máj. 14. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

1. Vagyok


Jelen


És én is ilyen voltam.


Egyébként az átlagnál most is baràtkozósabb vagyok.


A te “típusodnak”a too much kategória.


Nem lehet kinevelni..

2020. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is bárkivel szóba áll és játszik. Ölelgetni nem ölelget és puszilgat senkit.

Viszont a felnőttekkel sem félénk, ami ezerszer jobban zavar.

5 éves és hiába magyarázzuk neki, hogy nem szabad mindenkivel szóba elegyedni, mert nem mindenki kedved néni vagy bácsi, gonosz is lehet. Nem igazán hatja meg. 😟

2020. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alig múlt egyéves, nagyon fiatal még. Valamennyit biztosan fog változni a dolog. Másrészt viszont arra azért jó esély van, hogy nálad biztosan társaságibb ember lesz. Én is teljesen visszahúzódó vagyok, és a szüleim elmondása szerint már gyerekként is eléggé ilyen voltam. Például óvodába, bölcsibe nem szerettem járni, sokkal jobban élveztem, ha otthon maradhattam a nagymamámmal, és vele játszhattam egész nap. De lássuk be, a többséghez képest mi vagyunk inkább a "furák".
2020. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom is ugyanilyen, mi is mindig csodálkozunk a férjemmel, mindketten nagyon csendesek és visszahúzódók vagyunk, én szerintem antiszociális is😂 kislányom meg imádja főleg a gyerekeket, engem inkább akkor zavar, ha ez egy kicsit hogy is írjam szépen, koszos, igénytelen kisgyerekről van szó, mert a lányom aztán tényleg nem válogat😅
2020. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerintem korszakok. Majd eljön az is, amikor távolságot tart.

Fontos, hogy sokat legyen gyerekek közt, hogy szocializálódjon, aztán majd alakul. Én is antiszoc vagyok és egy időben ellenséget láttam más gyerekekben, ha kicsit agresszívabbak voltak, pl. elvették a játékát, hát nagyon nem tettem jót azzal, hogy dühösen reagáltam, mert elkezdett félni más gyerekektől. Utána változtattam ezen, de sajnos a félénksége valamennyire megmaradt.

2020. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdekes dolog, az biztos. Párom és én is eléggé visszahúzódóak vagyunk, 15 hónapos lányunk meg mindenkire nevet, mosolyog, legyen felnőtt vagy gyerek. Sőt a gyerekeket kifejezetten kedveli. Nem fél senkitől, bárkihez odamegy. Ugyanennyi idős közelben lakó kisfiú viszont teljesen más. Ő bújik az anyjához, ha vki közelít felé. Tehát nem biztos, hogy a kor adottsága. Amúgy a lányomnál kb 5 hónapos korában volt olyan pár hétig, hogy ha vki megnézte, elkezdett sírni. De utána ez teljesen megváltozott, azóta barátságos és nyitott az emberek felé. Nem tudom, hogy ez fog-e változni vmikor.
2020. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 16 hónaposnál nem lehet következtetni a későbbi személyiségére, fog ez majd változni. Teljesen más egy 2-3 éves, mint egy másfél éves. Majd később derül ki, hogy, mennyire barátkozós. Az én lányom 16 hónaposan bárkivel lepacsizott és nem is érdekelte, hogy én ott vagyok-e, vagy sem.
2020. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!