Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Facen vannak csoportok amik...

Facen vannak csoportok amik arrol szolnak hogyan keszülnek az elsöbe a gyerekek lelkileg szellemileg az anyukàk kerdesei, esetmegbeszelös stb?

Figyelt kérdés

Csak iskola ellenes csopikat talàlok hogyan usszuk meg hogy ne most kelljen suliba menni. Az uj törveny ellenes làzadàsokrol.


Semmilyen forumot csoportot nem talalok arrol hogy leendö elsösök anyukàit iskolafelkszitesben mi foglalkoztat, a kicsi vàrja nem vàrja a sulit, mikröl lehetne beszelgetni vele, ertik e a kreta programot e naplot, stb


Nem fejlesztö tanarok tornak stb erdekel. Hanem anyukàk szavai.



#iskolaba keszülesröl közösseg
2020. aug. 6. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem általánosan nincs ilyen csoport. Általában a (leendő) osztálytársak szülei alkotnak egy csoportot, ahol a közös problémákat, feladatokat lehet megbeszélni, beszélgetni, ide nyilvánvalóan nem várnak külsőst, csak meghívás alapján, vagy pedig korosztályos csoportok a jellemzőek, ahol gyakran a kb egyidőben született gyerekek szülei vannak. Ide sem várnak külsőst, mert itt az anyukák sokszor már a terhesség hónapjai óta ismerik egymást (akár netes fórumról is).

Szóval ami csoportot te keresel, azok léteznek, de jellemzően privát/rejtett csoportok.

2020. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondolom szeptembertöl lesz az oszttars anyukakkal csopi.


Csak olyan rossz hogy elötte a kerdeseimet ketelyeimet aggodalmaimat, semmit senkivel nem tudom megosztani megbeszelni.


Az ovis csoport kifujt annyival hogy mindenki kifaggatta a masikat kinek hova melyik suliba megy a gyereke hogy kb lesz e ovis tarsuk oszttars. Es ennyi

2020. aug. 6. 12:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Pedig ezeket az ovis csoportban tudnád addig megbeszélni, hiszen egykorúak, őket ismered.


A leendő osztályfőnök vagy osztálytársak neve ismert? Létre lehet hozni akár máris egy csoportot, akár 2-3-5 emberrel is, akiket ismersz, ők meg majd felveszik a többieket, akiket ők ismernek, stb... gyorsan összejön. A maradék meg majd szeptemberben csatlakozik.


A legtöbb "kétely és aggodalom" amúgy is hely- és pedagógusspecifikus. Miből mennyi, miért, hogyan lesz... mi van, ha nem tud még cipőt kötni? Mi van, ha nem eszik meg ezt-azt? Ugye előre ülhet a szemüveges? Mekkora táskát fognak cipelni? stb


A kréta pedig nem nagy ördöngösség, sőt! Mindezek mellett nálunk 3 év után sem tudják/akarják kezelni a szülők közül sokan, nem is érdekli őket.

2020. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én nagyfiam másodikba megy, a kisebbik most lesz elsős.

Nálunk az ovis kommunikáció nagyon jó volt. Hatalmasat csalódtam az iskolaiban, szinte nem is ismerem az osztálytársak szüleit.

Van közös fb csoportunk, de majdnemhogy ciki beleirni a véleményt, ha tesz vki fel félve egy kérdést igazán nem is válaszolnak rá (pedig néhány kivétellel lógnak a neten).

Nem várok többet a mostani elsős fiam osztályközösségétől sem. Voltak kezdeményezések közös kirándulásokkal, de két-hármas csoportokban verődve sétáltak a már amúgy is ismerős szülők.

A kérdésedre, aggodalmadra - nekem két fiam van, nem a kedvenc témájuk az iskola. Sajnos a mi körzeti sulink hajtós, ez van, emellett zeneiskola, sport. Sokszor kutyafáradt, de otthon még gyakorolni kell első októberétől minden nap írást, olvasást, mert nem elég a napi 1 óra ezekből, annyira gyorsan haladnak hogy nem rögzül a gyerekben. Szinte sajnálom az időt amit a suliban tölt, amig itthon volt jöttem rá hogy mennyire felületesen tanultak addig. A régies szavakat egyáltalán nem ismeri, addig is kirázta a hideg Benedek Elektől, a magyar népmeséktől... pedig imádja az olvasott mesét.

A suliban alig evett a gyerek, reggel evett vmit, hiába csomagoltam elbohóckodták a szüneteket - az ebéd katasztrofális- háromkor farkaséhesen hoztam el - itthon karantén alatt óránként ettek, nőttek is vagy 20 cm-t.

Fontos hogy legyen önálló a suliban, ismerje a saját dolgait, tudja kitörölni a fenekét, elpakolni a cuccait, legyen helyismerete ha lemarad. A tanitó néni szinte direkt nem segit nekik, mert azt az ovónéni még megtette de ez itt iskola, ha elveszik a pulcsi, sapka, kulacs majd a szülő megkeresi. Mindenre rá kell irni a monogramot, mert szinte mindenki a decatlonban vásárol és ugyanolyan termékből, méretből lesz 15-20 az osztályban, ugyanigy a tanszerekre.

Szülőkkel egyetlen helyen tudtam beszélgetni, amikor a csemetét vártuk a zeneiskolánál vagy edzés után. Mindenki rohan, siet, felveszi a gyereket, parkol... a másik szülő előtt ügyesen titkolják hogy az ő gyereküknek nem megy a suli úgy ahogy nekivágtak, a sikertelenséget nem mondják el, inkább köszönnek és elhúznak. Az év végén raktam össze a képet amikor az osztályfőnökkel beszélgettem és elkottyintott néhány gyerekről infot, visszagondoltam azok a szülők milyen zárkózottak voltak év közben, pedig az elején még olyan kedvesek voltak.

Sok sikert a suliváráshoz! A kréta szinte rémegyszerű a zoom,redmenta,osztálydoku...stb.koronás időszakban hamarjában megismert rendszerekkel.:-)

2020. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi hogy àltalad belelàthatok kicsit jobban!

En probàlkozom majd valahogy aktiv rsztvevö lenni a szülök közt, habàt nem az a tipus vagyok inkabb a szotlanabb, de sztem szükség lesz kapcsolatokra màr a szülinapozàsokat is tekintve pl.

Elvileg a barati kapcsolataikat is megalapozhatja a szülö. Én kicsit tartok pl hogy majd a rakoncàtlanabbak elviszik öt.


Elsöben kell gyakorolni màr az íràst?

Elvileg a mi sulink is kemény:(.(de ez a körzetis)


Ezt az online oktatàsra erted, hogy a hiànyosságokat láttad meg hogy nem jol alapoztak?

", amig itthon volt jöttem rá hogy mennyire felületesen tanultak addig. "

A régies szavakat eröltetik? Az nem csak egy plusz ismeret hogy jé régen igy beszéltünk?

A ceruzàkat is monogrammozni kell egyesével, ilyen szinten kell mindent jelölni?


Én probàlnàm valahogy megörizni hogy még kuvàncsi nyitott, hogy ezt ne ölje ki a suli. Majd a szülöin felhozom a pozitiv megerösítés témàt. Habar gondolom ugy sem engednek beleszolni.

Mivel most egy rakat 7 èves is kezdi en màr làttam a nyilt napon hogy diszkriminàljàk öket. A 7 évesek vannak csak dicsérve. Ahhoz a konkret tanàrhoz be sem adom (ö edzö)választhato a sportfoglalkozàs. De hogy agyban ráadásul öszülö tanàrként itt tart hogy a nagyobb amièrt erösebb ö a több is, es azt hogy a kisebb viszont magàhoz képest többet kihozott, nem veszi észre,ez nekem még ijesztö is volt. Vagy a végén egy kollektiv dicseret hogy pl mindenki kitett magàèrt ügyesek voltatok -ilyen kanyarban el sem hangzik!!! Hanem: "Vége, ennyi volt. Lehet pakolni es menni"


A krètàban sajnos engem nagyon hàtràltat, hogy 2 ismertetö videot tettek fel rola a suli honlapjàra, az egyiket kinyitom es lépésröl lépésre szàjbaràgva magyaràzza egy ffi totàl monoton hang, hogy es itt làthatok a hiànyzàsok, annak is több fajtàja megnézhetö datum meg nem tudom mi szerint, emitt a nem tudom mik, es egyszerüen elalszok rajta. Egyszer nem tudtam eddig koncentralva végignézni. Azt sem tudom még igy hogyan kell belépni. Keressem az e mailjeim közt a felh nev jelszot? Majd persze jobban elmerülök a témàban.


De hàt az a lassuuuu monoton ffi hang, abszolut nem szines/vàltakozo hangvételü/hanghullàmu/tempoju, vagy legalàbb tagolt elöadàs lenne, nem, hanem mint egy monoton szövegolvasàs. Kb 2 perc es leragadt a szemem. Napközben meg végképp nem tudnék odafigyelni.

2020. aug. 6. 21:58
 6/11 A kérdező kommentje:

Zoom is fog kelleni??legutoljara munkahelyi elöadast kellett azzal kibirnom ébren es aktivan.

Redmenta? A menta még ismerös..

haj haj mi lesz itt :(

2020. aug. 6. 22:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Hàt nem véletlenül nem engednek be random szülöket oràt làtogatni az biztos...
2020. aug. 6. 22:06
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

nos, én a #4-gyel nagyon nem értek egyet...

Kifejezetten kérték elsőben (is) , hogy a napi 8 óra iskola után NE gyakoroljunk otthon semmit, ha marad is házi, maradjon meg következő napközire. Kb márciustól jött be, hogy az olvasókönyvet hazahortdák, és a szótagolvasásokat, meg max 4-5 mondatos olvasásokat gyakorolni kellett. Írást, matekot semmi körülmények között nem. Kb csak 3.-ban, amikor már észlelhető gond volt a helyesírással, de ott is csak figyelmetlenség miatt. kb 1 hét gyakorlással (napi 5 mondat tollbamondás) helyrehoztuk, vissza jelesre.


Az evés-ivás: Nincs bohóckodás. Inni lehet óra közben is, enni csak az étkezőben. tízórai, ebéd, uzsonna, mind ott van az alsósoknak, átvonulnak, esznek, nem foglalkozhatnak mással. Nyilván megteszik, beszélgetbek, stb, de játék, szórakozás általában nincs.

Enyém extrém rossz evő (értsd: fényevő), otthonról hordja a kaját, gyakran így sem eszik, vele megteszi azt a tanítónéni, hogy következő szünetben újra visszakíséri, vagy napköziben még tanulás előtt újra elmennek kettesben ebédelni, hátha akkor úgy eszik (általában igen, nincs társaság, ami elvonná a figyelmet). Ha úgy sem, akkor még saját kajájából is ad, hátha az bejön...


Önállóság:

elsőben nem tudta a fenekét kitörölni, de mindegy, úgysem kakált máshol. A cipőjét 2. év végére tanulta meg bekötni, addig a tesitanár kötözgette.

A cuccokra nálunk extrán odafigyelt a tanítónéni, hogy mindenkié mindig kerüljön be a polcára, padjába, táskájába. Elsőben, ha kellett, akkor pakolni is segített. Még néha harmadikban is.


Nálunk be lehet menni a suliba, sokszor akár fél órát-órát is ellebzselünk a tanteremben, beszélgetünk, átnézzük a füzeteket, munkafüzeteket, amíg a gyerekek uzsonnáznak, vagy készülődnek. Még az is megesik, hogy már rég vége a napközis ügyeletnek is, de még mindig 3-4 anyuka az osztályfőnökkel a tanteremben beszélget, pakol, díszít... Lényegében mindenki ismer mindenkit, alakultak ki jó barátságok is, szülők között is, szülő-tanító között is.


No, ezért mondtam, hogy iskolától és tanítótól is függ a dolog.

2020. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Keressem az e mailjeim közt a felh nev jelszot?"


Nagy eséllyel majd a gyermek OM azonosítója lesz a felhasználónév, apukának 1-gyel, anyukának 2-vel a végén. Jelszó a gyerek születési dátuma, itt variálni szoktak, hogy egyben, vagy kötőjellel írva... de meg fogjátok papíron kapni.

Amúgy a krétát amire te használni fogod, az annyi, hogy ott látod a jegyeket és néha jönnek üzenetek, pl mikor lesz mesemondó verseny, mikor kell ünneplő, hogyan lehet táborba jelentkezni, stb. De ezeket jelzi a rendszer, hogy van újdonság, főleg, ha appot is használsz, szóval nem lesz vele gond.


Mi a digisuli alatt csak redmentát használtunk a felmérésekre, maga az "oktatás" google classroom-on keresztül ment, ami vicc volt kb. De körzetes suli, nehéz körzettel, és az igazgató is úgy állt hozzá, hogy a tanulók (szülők) jelentős része pont lesz.rja, úgysem kapcsolódnának be az órákba, szóval igyekeztek a létező legkisebb lemaradást összehozni mindenki részére az őszig. Szeptembertől úgyis újra kell venni a teljes tavaszi anyagot.

2020. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Mi a digisuli alatt csak redmentát használtunk a felmérésekre"


Azaz mire? Dolgozatiràsra?

2020. aug. 7. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!