Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Augusztus végi születésű...

Augusztus végi születésű gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

Igazából az iskolakezdés nem 6 évesen, inkább 7 évesen dolog érdekelne. Kislányom holnap lesz 5 éves, vagyis jövőre már iskolaköteles lenne, mert betölti a 6-ot augusztus 31-ig. Én küldeném iskolába, de azt látom, hogy szinte mindenki hagyja még egy évet az oviban a gyerekét és azt nyilván nem akarom, hogy ő ott legyen épp 6 évesen, a többi gyerek meg 1-1,5 évvel idősebb lenne. Bár mivel augusztus végi így valószínű akkor is átgondolnám a sulikezdést, de ha hónap eleji lenne akkor tutira menne.

Aki nem vitte 6 évesen iskolába a gyerekét, az miért döntött így? Főleg olyanokra gondolok, akiknek mondjuk január-májusi születésű a gyermeke.

A kislányom ovijában gyakorlatilag az összes 6 éves marad még, azzal az okkal a legtöbbjük, hogy hadd játsszon még(talán 1 kisfiú megy suliba, ő marciusi).


2020. aug. 22. 15:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%

Ha augusztus eleji lenne, nem gondolkoznál? Mi történik abban a 20 napban, amivel jobb lenne?


Egyvalamiről nem beszéltél, hogy a gyerekeddel mi van. Nem a többiekkel, a sajátoddal. Mert róla kellene, hogy ez szóljon, hogy ő érett-e.

2020. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
98%
Most már semmi beleszólása a szülőknek, illetve az óvoda pedagógusoknak, hogy mikor megy iskolába a gyerek. Ha augusztus 31.-ig betölti a 6. életévét, szeptember 1.-én iskolapadba kell ülnie. Bizottság vizsgálja ha valakinél felmerül a gyanú, hogy nem iskolaérett, de nagyon indokolt esetben adnak csak még egy évet. Az nem elég indok, hogy "had játszon még".
2020. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Halom nyári gyerekkel jártam egy osztályba, nem volt benne semmi szokatlan. Tanítónő rokon szerint ma már sokkal kevésbé is “divat” visszafogni ezeket a gyerekeket, 15-20 éve ez sokkal jobban ment. Ma már inkább a közel 8 évesen iskolába kerülők vannak kisebbségben, feléje legalábbis (pesti agglomeráció). Hogy ez jó-e vagy rossz, az az adott gyerektől függ. De csak azért nem küldeni, mert jaj ő lesz a legfiatalabb, nem valami komoly indok. Az számít, hogy ő iskolaérett-e már.

Meg egyébként úgy tudom, ezt ma már nem a szülő kívánsága, szakember véleménye kell, az óvónőé sem feltétlen elég.

2020. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
83%

Az egyik fiam március végi, akkoriban május vége volt a vízválaszto. A kortársait általában visszafogták, nála ez eszünkbe sem jutott.

A másik fiam június elején született, nála kérvényeztük, hogy mehessen iskolába. Miért? Mert maga megtanult olvasni, kialakult törtfogalma volt, gyönyörűen fogalmazott. Halálra unta volna magát még egy évig az ovodában.Nála sem bántuk meg. Egyiküknél sem volt gond a beilleszkedéssel, a társas kapcsolatokkal stb.

Ahogy előttem írták? milyen a gyerek? Érett-e az iskolára? Én is ismerek olyan gyereket, akinek meg az tett jot, hogy 7 évesen ment iskolába. Egy év alatt még rengeteget fejlődnek a gyerekek ebben a korban, nem biztos, hogy ezt most végérvényesen el lehet dönteni, még ha van is elképzelésed.

2020. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom megérteni miért kell direkt visszatartani egy iskolaérett gyereket. Szerencsére a kormány ezt jól csinálta, már nem a szülők kénye - kedve eldönteni hány évet labdázik a gyerek az oviban.
2020. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
65%

A lányom aug közepén töltolötte az 5 öt.

Én is kicsit tartok attól hogy olyan gyerekekkel lesz egy osztályban, akik 1 évvel idősebbek (akik szeptemberiek, októberiek stb, már nem mentek ugye suliba)

Sokat számít az az 1 év!

Félek h az én épp h 6 évesem mindig kicsit lassabb, ügyetlenebb lesz a 7 éves társaitól. De valahol meg kell húzni a határt.

És ezt nagyon helyesen már nem a szülő donti el!!!

Bár az nem tetszik h az óvónőket szinte figyelmen kívül hagyják. úgy gondolom h pont ők azok akik látják h a gyetek iskolaérett e vagy sem.

De ezt a sok olyan szülőnek köszönhetjük akik rádumálták a pedagógusokat h "had játszon má'még egy évet"

2020. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
35%
Az én fiam épp ennyi idős, én mindent el fogok követni, hogy még egy évet visszatartsam.Bár nem elsősorban azért, mert ő is augusztus végi, hanem mert őt tényleg éretlennek gondolom; pl. semmi nem köti le 10-15 percnél tovább, nagyon mozgékony, még evés közben sem ül le, a középső csoportot alig járta, nem csak a 2,5 hónapos karantén miatt, hanem volt 1 műtétje is, ami még pluszban másfél hónap kiesés volt, nem is beszélve arról, hogy még most is nagyon beteges, kb. 2 hetente lebetegszik.Ha kérdeznek valamit tőle, vagy válaszol, vagy nem, társasjátekozni korának megfelelőt sem lehet vele, szabályok nem érdeklik, a bábukat feldönti.Sem rajzolni, sem festeni egyáltalán nem akar, bele kap ebbe-abba, stb.Nem is beszélve, hogy, ha valami eltereli a figyelmét, még ma is könnyen bepisil...ilyesmik...És oké, hogy 1 év alatt még sokat változhat, csakhogy ezt januárig kell eldönteni, az 4 hónap.Viszont nem értek egyet azokkal, akik annyira helyeslik, hogy vadidegen "szakemberek", majd egy óra alatt eldöntik, hogy a gyerek iskolaérett-e.Miért???Mért nem dönthetek én a saját gyerekem sorsáról, az óvodapedagógus véleményével közösen, akik vele vagyunk nap, mint nap?!?Szerintem nektek gyereketek sincs...
2020. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, ha tetszik, ha nem, nem te fogsz dönteni, hanem a szakemberek és ez nagyon helyes. Semmi keresnivalója oviban egy testileg, szellemileg egészséges 6 évesnek.
2020. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
27%
"Hadd játszon" idióták..
2020. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
62%

7-es, nem kellene személyeskedni, hogy jaj tuti nincs gyereke annak, aki egyetért ezzel...

Abba kéne belegondolni inkább, hogy hány gyereket hagytak az oviban pl kényelmi okok miatt még egy évet, holott nyugodtan mehettek volna iskolába.

A most bevezetett rendszerrel épp a ló túlsó oldalára estünk, de az még nem jelenti azt, hogy a régi maximálisan jó volt és aki nem így gondolja, annak tuti nincs gyereke.

Igazat adok neked abban, hogy a tiéd még valószínűleg nem iskolaérett, de ha tényleg ilyen komoly a helyzet, az ki fog derülni a szakértők számára is.

2020. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!