Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Augusztus végi születésű...

Augusztus végi születésű gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

Igazából az iskolakezdés nem 6 évesen, inkább 7 évesen dolog érdekelne. Kislányom holnap lesz 5 éves, vagyis jövőre már iskolaköteles lenne, mert betölti a 6-ot augusztus 31-ig. Én küldeném iskolába, de azt látom, hogy szinte mindenki hagyja még egy évet az oviban a gyerekét és azt nyilván nem akarom, hogy ő ott legyen épp 6 évesen, a többi gyerek meg 1-1,5 évvel idősebb lenne. Bár mivel augusztus végi így valószínű akkor is átgondolnám a sulikezdést, de ha hónap eleji lenne akkor tutira menne.

Aki nem vitte 6 évesen iskolába a gyerekét, az miért döntött így? Főleg olyanokra gondolok, akiknek mondjuk január-májusi születésű a gyermeke.

A kislányom ovijában gyakorlatilag az összes 6 éves marad még, azzal az okkal a legtöbbjük, hogy hadd játsszon még(talán 1 kisfiú megy suliba, ő marciusi).


2020. aug. 22. 15:21
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
18%
"Habzó szájjal" hőzöngenek, mert a szakértő pár teszt, meg 10 perc beszélgetés után dönt arról a gyerekről, akit a szülők 6 éve, az óvónők három éve ismernek.Igen.
2020. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
33%

Igen, te pontosan habzó szájjal hőzöngsz. Mire fel is?

Hogy a gyerekedet nem nyilvánították iskolaérettnek és ezt te magad is így látod?

Nem veszed észre, hogy saját magaddal keveredsz ellentmondásba?

2020. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
Hehh?Nem tudom, kinek gondolsz, de az én gyerekem még semminek nem nyilvánították, most megy nagycsoportba, majd januárban nyilvánítják valaminek az általatok mélyen tisztelt szakértők.Jelentsen ez bármit. 31-es voltam.
2020. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
75%

Jah, mégjobb. Nem is tudod, hogy megy, de már lenézed a szakértőket.


Gyereket bárki nevelhet. Attól még a pedagógia/pszichológia szakma.

2020. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Húha micsoda vita alakult ki itt.

Számomra továbbra sem tiszta miért hagyja valaki egy évet meg oviban az iskola érett gyereket. Mert az hogy kenyélmesebb igy, ahogy itt irta valaki, hát azt a legnagyobb hulyesegnek tartom. Szerintem a gyerek erdekeit kellene nézni. Mert oke lehet kényelmes hogy csak jatszil az oviban, ha iskolas lesz akkor még le kell ulni vele tanulni es akkor mar nem az van hogy csak lepasszolod reggel, delutan hazaviszed játszik es alszik.

2020. aug. 23. 21:53
 36/48 anonim ***** válasza:
34%
35: sok anyukát valójában nem a gyerek érdeke vezérel. Magával is elhiteti, hogy igen, közben meg folyamatosan árt neki. Plusz egy évek bölcsiben, oviban, rátelepedés, tiltás mindentől stb.
2020. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
49%

33-as, szóval nem te vagy az okos 7-es, aki hasonlóan értelmesen fröcsög. Ezért elnézést kérek.

Mondjuk valóban nem vagy jobb egy fikarcnyival sem nála, sőt, mert ahogy a 34-es írta, neked akkor ezek szerint még tapasztalatod sincs, csak mocskolódsz jó előre. Gratulálok.

2020. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
49%
Mert áltatják magukat az anyukák. Amelyiknek meg gyanúsan nem alszik már a gyereke, írni, olvasni is tud, esetleg nem is olyan kicsi alkatilag sem, azok jönnek a "hadd játszon még" érvvel. Csak, hogy ne kelljen a suli dolgait a nyakugba venni még egy évig. Ez sehol nem a gyerek érdeke. Ez a szülő érdeke.
2020. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarok szemét lenni, de minden szakmában végez félévente több tucat ember! A jobbak nem a szakszolgálatban ülnek alacsony bérért. Nagyon ritka, hogy egy egy felkészültebb ember van ott, akinek van is keresnivalója a területén, általában pár nyugdíjas korú meg egy két frissenvégzett van ott, abból pedig az idős csak jegyzetel, a teszteket a frissen végzett veszi fel.


Borzalmas egy munkahely, inkább rendszerbevezetés megy ott, nagyon kevés jó szakember ül ott, ha diagnosztizálni kell a gyereket, akkor elküldenek normális helyekre, ahol képzett szakemberek dolgoznak, ha pedig kódoltatni kell az ovi-suli miatt, és a gyerekről nem ordít mi a baja, mert a 20 perces ránézésnél több időt igényelne, rányomják, hogy kevert specifikus fejlődési zavar, az mindenre jó és az intézményeknek is fogadnia kell.


Én nagyon ellene vagyok, hogy egy olyan hely végezze az iskolaérettségi felméréseket, akik nem képesek elég időt hagyni se a diagnosztizálásra, se képesítésük nincs hozzá, mert a rogyásnyi meló és alacsony bérek mellett nem tudnak továbbképzésekre járni, illetve 50 éve végeztek, vagy még nincs tapasztalatuk a területen.


Az én gyerekem első felmérését egy 22 éves lány(pszichológus, 1 diploma, nulla tapasztalat)végezte.


Az viszont jó, hogy központi kézben van, csak biztosítanának normális felméréseket.


Ez a “szakértői bizottság” név annyira szemét és szuggesszív, hogy te elhiszed, hogy ott valami istenek ülnek, pedig azok a gyógyped/pszichológusok, akik szakmailag nincsenek a toppon, vagy 50ből egy esetben, aki hajlandó bevállalni alacsony fizut, sok problémás embert, rengeteg melót emberi kedvességből.


Jót akarnak(amikor épp nincsenek kiégve), ez sosem volt kérdés, csak hogy mi is a jó, azt inkább nem velük ítéltetné meg az ember, hanem szakmailag felkészültebb emberekkel, de a kormány olyat nem fog tudni olcsón túlterhelni munkával.


Arról meg nem is beszéltem, hogy pszichiáter, akinek a véleménye szintén nagyon fontos lenne, az hivatalosan nem ül ott hanem külön kell hívni, és akkor sem emeli fel a fenekét az asztal mögül egy szava nincs a gyerekedhez és abból aztán csak a legkevésbé hitelesre futja.


Ez a megítélősdi nem egy konkrét tudomány, hanem megfigyeléseken alapul, amit nem lehet egy óra alatt eldönteni, sokan sokfélèt látnak, ráadásul ha a gyereket épp leszidta az anyuka reggel, hogy köszönjön már a kisboltban, és válaszoljon ha a néni kérdez valamit, a gyerek szorong, rosszabbul fog sikerülni a vizsgálat, pedig ez nem jellemző rá.


Arról nem is beszélve, hogy rengeteg gyerek máshogy(jobban vagy rosszabbul) viselkedik/teljesít csoportban, mint egyedül, amire szintén nincs rálátásuk, erre még a legjobb szakembereknek sem lenne.


Az egész rendszer el van rontva.:

2020. aug. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
70%
Legközelebb akkor tessék nem a Fideszre szavazni.
2020. aug. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!